Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Basieksp 21:29, 10 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Masz bardzo ładne prymulki u mnie tam gdzie najładniej kwitną, chyba wróble oskubują im płatki kwiatowe, chyba wróble, no bo kto? Dziś po południu zauważyłam, że są obskubane, rano jeszcze były.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 22:37, 10 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
LIDKA napisał(a)
Pięknie kwitnąca wiosna już.


Te niebieskie kwiatuszki co to?

Czy czymś podsypujesz prymulki? Masz takie dorodne. Ja sadziłam w maju, ładne sadzonki mialam od forumowej koleżanki.
Teraz kwitną ale są takie malutkie jak paluszki.

Niebieskie kwiatuszki to cebulice. Prymulki własnie wybudziły się po zimie, bo jeszcze kilka dni temu spały w najlepsze. U mnie klimat nadmorski, to zawsze wiosna późniejsza. Co do nawożenia, to jeszcze po chorobie nic nie zdążyłam zrobić, ale zawsze wszystkie roślinki raz w sezonie podsypuję Azofoską w marcu...ten już minął, powinnam to zrobić niebawem. zapowiadają deszcze, to akurat rozpuści się. A później to idzie w ruch gnojówka z pokrzyw...na mączniaka, na mszycę itp.
Prymulki jakoś rosną dobrze i bez nawozu...ciągle je dzielę a one i tak rozrastają się w dość szybkim tempie. A Twoje też urosną...cierpliwości
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:38, 10 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Basieksp napisał(a)
Masz bardzo ładne prymulki u mnie tam gdzie najładniej kwitną, chyba wróble oskubują im płatki kwiatowe, chyba wróble, no bo kto? Dziś po południu zauważyłam, że są obskubane, rano jeszcze były.

No zobacz jakie paskudy...upatrzyły sobie co najładniejsze i niszczą
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Magara 23:01, 10 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Piękna wiosna u Ciebie I u mnie chyba w końcu przyszła

A cebulice będą mi się zawsze kojarzyć z Willą Bergera w Sopocie, najbardziej chyba znaną z filmu "Medium" Jako nastolatka, wiosną zawszę tamtędy wracałam do domu, nawet nadkładając drogi, żeby obejrzeć łany cebulic Wtedy oczywiście nie wiedziałam, że roślina tak się nazywa, ale wrażenie było niesamowite i jak widać niezapomniane
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
vita 23:07, 10 kwi 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Pierwiosnki wymiatają! Moje jeszcze ledwo ledwo, jednak na Pomorzu powiało ciepłem wcześniej.
Te w obwódce wspaniałe.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Muszelka 23:11, 10 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846


Uroczy wianuszek
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Martka 19:36, 11 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rumianko, pięknie Ci kwitną hiacynty i prymulki. Święta spędziłam w Krakowie, było bardzo chłodno, za to wiosna już bardziej zaawansowana. Mam wrażenie, że Mazowsze w tym roku mocno opóźnione w stosunku do reszty kraju
Rumianka 22:05, 12 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Magara napisał(a)
Piękna wiosna u Ciebie I u mnie chyba w końcu przyszła

A cebulice będą mi się zawsze kojarzyć z Willą Bergera w Sopocie, najbardziej chyba znaną z filmu "Medium" Jako nastolatka, wiosną zawszę tamtędy wracałam do domu, nawet nadkładając drogi, żeby obejrzeć łany cebulic Wtedy oczywiście nie wiedziałam, że roślina tak się nazywa, ale wrażenie było niesamowite i jak widać niezapomniane

Wreszcie cieplej...po chorobie zaczynam powoli rozpędzać się z pracami ogrodowymi, bo zdecydowanie w tym roku jestem w tyle...a ogród czeka. Dziś udało mi się rozsypać nawóz. Spociłam się jak mysz... ale coś ruszyło do przodu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:09, 12 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
vita napisał(a)
Pierwiosnki wymiatają! Moje jeszcze ledwo ledwo, jednak na Pomorzu powiało ciepłem wcześniej.
Te w obwódce wspaniałe.

Pierwiosnki rosną u mnie bardzo dobrze. Dzielę je nieustannie i dlatego mam ich całe szpalerki... Przekonałam się, że tak dobrze rosną odmiany te typowo ogrodowe, bo te doniczkowe z dużymi kwiatami mają żywot krótkotrwały.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:10, 12 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Muszelka napisał(a)


Uroczy wianuszek

Dziękuję w imieniu wianuszka...ten narazie skromny, za chwilę będą okazalsze...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies