Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - trudne początki - Paula

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - trudne początki - Paula

paula23 11:13, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Derenia mam i ja

Z tymi hortensjami to jest tak że chce miec 2 rabaty z H, jedną tą swierkową myslałam zrobić z hybrydami tzn. Levana 2szt, Wims red 2szt, Pinky Winy a drugą przed oknem od sypialni i tarasem 4szt Limelight, 1 Little lime, 2szt Bobo. W sumie to mogłabym je wymieszać.
Tylko też kolorystycznie chciałam to jakoś ułożyć i na drugiej rabacie ma być tak kolejno:

dereń elegantissima z boku, 4 Limelight, bobo,littlelime, bobo
korzeń w środku trawa biało-zielona turzyca
żurawki czerwone
pomiędzy 4 Limelight ma być miskant (zielone kwadraciki) i bukszpanowa obwódka przedłużenie rabaty po drugiej stronie tarasu.

Wybaczcie rysunek ale tak na szybko.



Teraz znając już koncepcje obu rabat myślicie żeby pozamieniać miejscami hortensje??
Tylko little lime i bobo muszą zastać na swoim miejscu bo tam potrzebuje niskie hortki.
____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 11:15, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Iggia napisał(a)
Paula, ja ostatnio na targu kupiłam Hakone Benzi Kaze (z przebarwiającymi się na jesień końcówkami) całkiem ładna sadzonkę za 4zł (zobacz sobie u mnie na 33 stronie - 2 zdjęcie), co prawda nie przebarwiła mi się , no ale i tak ładnie wygląda



wow piękna jak za te pieniądze, u mnie wielkości 1/3 kosztuje 11zł to są uroki mieszkania na wsi na kompletnym odludziu niby szkółki 4 ale z trawami bieda straszna...
____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 11:18, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
iwka napisał(a)
Hakone wcale tak wolno nie rośnie, pod warunkiem, że co roku jej się nie dzieli, tak jak jest to w moim przypadku

I wcale nie jesteś spaczona jak ci sie podoba to sadź, przecież to ma być Twój ogródek, wszystkim np. podobają sie derenie a mi nie


A nie jestem już dawno doszłam do wniosku że jestem spaczona ogrodowo bo np. wszyscy odradzają wierzby a mam ja u siebie kilkanaście i jestem z nich naprawdę zadowolona i mi się bardo podobają
____________________
Paula Moje trudne początki
Marga 11:49, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
U mnie sporo jest dereni
Co do zebrinusa, to mi sie on bardzo podoba, ale tak jak Iwka mówi jest pstrokaty i trzeba wziąść pod uwagę, gdzie się go sadzi i jak się będzie komponował z innymi roślinami. Widziałam go na rabatach u innych i mi sie bardzo podobał
Niedawno w szkółce dowiedziałam się, że jest kilka odmian zebrinusa. Chyba różnią sie wielkością

Paula, wiesz, że Elegantissima to duży krzaczor? Może skuś się na Ivory Halo, kolor ten sam, a jest mniejszy i bardziej zwarty.

W ustawieniu niestety nic nie doradzę, bo u mnie z wyobraźnią kiepsko
Macham,

____________________
Ogród dla moich synków
paula23 11:59, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Marga napisał(a)
U mnie sporo jest dereni
Co do zebrinusa, to mi sie on bardzo podoba, ale tak jak Iwka mówi jest pstrokaty i trzeba wziąść pod uwagę, gdzie się go sadzi i jak się będzie komponował z innymi roślinami. Widziałam go na rabatach u innych i mi sie bardzo podobał
Niedawno w szkółce dowiedziałam się, że jest kilka odmian zebrinusa. Chyba różnią sie wielkością

Paula, wiesz, że Elegantissima to duży krzaczor? Może skuś się na Ivory Halo, kolor ten sam, a jest mniejszy i bardziej zwarty.

W ustawieniu niestety nic nie doradzę, bo u mnie z wyobraźnią kiepsko
Macham,



Rzecz w tym że derenia już kupiłam w sumie to zależy mi żeby był w miarę duży żeby zasłonił widoki sąsiada najwyżej będę cięła



A co do zebirusa to też czytałam że są rożne odmiany różniące się wielkością ale chyba narazie stanę na gracillimusie bo obawiam się żeby nie było zbyt pstrokato
____________________
Paula Moje trudne początki
Marga 12:57, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Jeżeli ma zasłaniać sąsiada to Elegantissima będzie dobry
Gracki są ładne i pasują prawie do wszystkiego, a jak jest ekspansywny wsadź go w wiadrze bez dna
____________________
Ogród dla moich synków
Filemon24 14:47, 16 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
ja kupiłam hakone wiesz niech sobie rośnie wolno ja sie nie zrażam mam nadzieje że u mnie będzie szybko rosła
również mam wims red po pierwszym sezonie jestem nią rozczarowana zobaczymy jak będzie później
pinki vinky jest super
____________________
paula23 16:54, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Tez się nie zrażam chociaż z natury niecierpliwa jestem ale wiesz świerki, jałowce rosną niezbyt szybko i jak walne tam jeszcze "poletko" naście sztuk hakone to będzie długoooo pustą więc trawę chce jako wypełniacz który w miarę mi tam zarośnie

Jak mi się gdzieś uda ją kupić to zaryzykuje albo jak koleżanki Iggia mi namierzy takie ładne i tanie jak kupiła to będę miała piękności


a co go derenia udało mi się go kupić już wyrośniętego więc już w miarę coś tam przysłania mam nadzieje że w przyszłym roku się trochę zagęści i będzie git
____________________
Paula Moje trudne początki
Filemon24 17:00, 16 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
rozplenice szybko rosną red barony tak samo no i miskanty również
____________________
paula23 18:09, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
To moja tymczasowa lista chciejstw trawowych

Hakonechloa macra Albo striata / Nicolas / Aureola
Konwalnik - Ophipogon
Miskant olbrzymi Giganteus
Miskant Zebrinus / Morninght light / Gracillimus
Spartyna grzebieniasta
Imperata cylindrica Red baron
Rozplenica japońska Hamlet / Black Beauty
Carex The Beatles
Carex buchananii Red rooster
Carex blue zinger
Carex berggrenii
____________________
Paula Moje trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies