Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - trudne początki - Paula

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - trudne początki - Paula

Gardenarium 18:12, 16 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
paula23 napisał(a)
Derenia mam i ja






Nie wiem co z czym ma się zgadzac, ale tak mi się narysowało, żebys zobaczyła prostą kreskę. Nie rysuj takich rzutów, tylko rzut z góry, na tym całkiem źle się maluje

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:18, 16 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kurczę strzeliłam jak kula w płot, wróciłam do początku a u ciebie japońszczyzna hmm, to nie pasuje co narysowałam.
Ale twoje też nie.

Zrób rzut z góry i okna zaznacz. Podaj wymiary rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paula23 18:37, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Danusiu dziękuje że zajrzałaś to rzut z góry był, chodzi o to żeby ta rabata była tak w bok wysunięta (na ukos) żeby ten winkiel domu zasłonić.

Przed tarasem rabatka ma z 80cm szerokosci zapomniałam dopisać.

Jeśli byś znalazła chwile zerknąć stronę wcześniej i podpowiedzieć jakie trawy wrzucić tam na rabatę świerkową z hortensjami byłabym wdzięczna bo te trawy mi już sen z powiem spędzają. Hortensje już kupiłam po niedzieli jadę po trawy.

Chciałabym żeby te 2 rabaty miały wspólne roślinki stąd na obu trawy i hortensje. Po drugiej stronie tarasu mam zaplanowanego dużego niwaka, ciurkadełko + trawa i obwódka z bukszpana którą chciałam przedłużyć w tej rabacie na obrazku wyżej.

Przepraszam że tak pogmatwałam nam nadzieje że wiesz o co mi chodzi.


A pomyślałam o trawach i hortensjach bo szczerze mówiąc trochę sobie sama w kolano strzeliłam byliny w tym żwirze nie do końca mi pasują a większość moich roślinek kwitnie wiosną a potem nuda, nuda i jeszcze raz nuda
____________________
Paula Moje trudne początki
lojalna_ 18:46, 16 paź 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Paula jak to nie tajemnica jakie to Zawiercie ? Skad jestes napisz mi na priv

Ja lubie hakone moga byc cudne zobacz w ogrodzie u Sylwi od poczatku ......ostatnio wrzuciła aktualne foty.

Najwolniej to chyba rosnie konwalnik .....ten to dla cierpliwych
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
paula23 19:00, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Wiem wiem że Hakone są ładniutkie tylko troszkę obawiam się tego "wolno rośnie" bo czekać 4-5lat na efekt to troszku sporo tym bardziej że u mnie w szkółce sadzonki to są dosłownie 4-5 listków po 11zł a co do konwalnika to już to wyczytałam dlatego planuje w jednym miejscu kilkanaście sztuk żeby coś było widać
____________________
Paula Moje trudne początki
basia3 19:21, 16 paź 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
paula23 napisał(a)


Ale w sensie że nie okrywasz jej na zimę? Chyba nie powiesz mi że stoi sobie tak na dworze i nic jej nie jest ?


pytałaś u mnie w wątku jak okrywam różę pienną, należą Ci się wyjaśnienia, miałam mały zanik mózgu, ale już doszłam do siebie. Piepszę jak potłuczona, ty piszesz pienną ja myślę pnącą i wprowadzam cię w błąd.
Pienne oczywiście że zabezpieczam przyginam do ziemi, owijam włókniną, przysypuję ziemią i jeszcze przykrywam gałęziami sosnowymi i tak zimują.
____________________
JEST DOBRZE :D
paula23 19:28, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
basia3 napisał(a)


pytałaś u mnie w wątku jak okrywam różę pienną, należą Ci się wyjaśnienia, miałam mały zanik mózgu, ale już doszłam do siebie. Piepszę jak potłuczona, ty piszesz pienną ja myślę pnącą i wprowadzam cię w błąd.
Pienne oczywiście że zabezpieczam przyginam do ziemi, owijam włókniną, przysypuję ziemią i jeszcze przykrywam gałęziami sosnowymi i tak zimują.


Ano właśnie a już się zastanawiałam jak to możliwe bo mi w szkółce wogóle odradzili je na dwór ze niby najbezpieczniej je chować na zimę a Ty mi tu wyskakujesz że nic im nie robisz chyba z 5 razy patrzyłam czy Ty aby napewno w Polsce mieszkasz wkońcu stwierdziłam że widocznie niektóry mają szczęście haha

Bardzo mi się podobają róże w takiej wersji ale wkońcu stwierdziłam w odpowiednim czasie kupię sobie taką i bach w donice będzie sobie stać na tarasie a na zimę będę chować
____________________
Paula Moje trudne początki
basia3 19:34, 16 paź 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Sorry ale moje myśli czasami wirują nie wiem gdzie, nie wiem dlaczego.
____________________
JEST DOBRZE :D
paula23 19:40, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
basia3 napisał(a)
Sorry ale moje myśli czasami wirują nie wiem gdzie, nie wiem dlaczego.



Oj tam oj tam zdarza się
____________________
Paula Moje trudne początki
frezja 20:48, 16 paź 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
paula23 napisał(a)
Danusiu dziękuje że zajrzałaś


Paula Twoje "bazgroły" poprowadziły Cię prosto do szefowej))

powodzenia)
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies