Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - trudne początki - Paula

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - trudne początki - Paula

Filemon24 20:54, 16 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
w tym roku posadziłam hakone obok żurawek przed hortensjami może nie będzie tak źle i za dwa lata będzie już w miarę efekt.
u mnie hakone po 5 zł także można sobie pozwolić na sadzonki. Ogólnie to i tak ja wszystko co się da dziele nawet te po 5 zł sadzonki
____________________
paula23 21:49, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Filemon24 napisał(a)
w tym roku posadziłam hakone obok żurawek przed hortensjami może nie będzie tak źle i za dwa lata będzie już w miarę efekt.
u mnie hakone po 5 zł także można sobie pozwolić na sadzonki. Ogólnie to i tak ja wszystko co się da dziele nawet te po 5 zł sadzonki


Chętnie bym to zobaczyła jeśli to nie problem wrzuciłabyś mi tu jakieś zdjęcie tej hakone z żurawkami i hortkami.

Tych co tu u mnie w szkółce mają to nawet nie ma co dzielić...

A po drugie walnęłam focha na tą szkółkę i powiedziałam że więcej tam nie pojade bo ostatnio mi ciśnienie podnieśli barany takie, chciałam berberysy moja rozmowa ze sprzedającą:
Ja: Jaka to odmiana?
s: yyyy nie wiem
Ja: Może Rosy rocet?
s: może
Ja: A czy one napewno są kolumnowe:
s: chyba tak
Ja: a jaka cena?
S: yyyy nie wiem 10 albo 15 zł

Popatrzyłam w szoku i podziękowałam, poszłam na trawy

Ja:Jaka to trawa?
S: Nie wiem ale ona nie na sprzedaż, zostawiamy ja na rozmnażanie

I powtórzyło się to przy jeszcze chyba 8 innych trawach i wkoncu się wkurzyła i wyszłam...
____________________
Paula Moje trudne początki
Marga 22:03, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
paula23 napisał(a)

A po drugie walnęłam focha na tą szkółkę i powiedziałam że więcej tam nie pojade bo ostatnio mi ciśnienie podnieśli barany takie, chciałam berberysy moja rozmowa ze sprzedającą:
Ja: Jaka to odmiana?
s: yyyy nie wiem
Ja: Może Rosy rocet?
s: może
Ja: A czy one napewno są kolumnowe:
s: chyba tak
Ja: a jaka cena?
S: yyyy nie wiem 10 albo 15 zł

Popatrzyłam w szoku i podziękowałam, poszłam na trawy

Ja:Jaka to trawa?
S: Nie wiem ale ona nie na sprzedaż, zostawiamy ja na rozmnażanie

I powtórzyło się to przy jeszcze chyba 8 innych trawach i wkoncu się wkurzyła i wyszłam...

sprzedawca miał zły dzień może
U mnie też była ostatnio dyskusja na temat kompetencji sprzedawców i podejścia do klientów. Jedną ze szkółek całkowicie juz skreśliłam. Osły jedne nie wiedzą, że taką negatywną opinię w internecie o nich może przeczytać nawet ze 100 osób.
Olej ich.
____________________
Ogród dla moich synków
paula23 22:15, 16 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Na pewno nie był to gorszy dzień To mój mój 3ci i ostatni raz tam chciałam się do nich nie zrażać bo tylko w tej szkółce maja trawy i byliny no ale cóż...

Za 1 razem pojechałam po świerki przez tel: "Minimum 1m bez doniczki ale piękne gęste" zajechałam a one z 80 cm z doniczka i dosłownie po kilka gałązek- nie kupiłam nic

Za 2 razem pojechała po trawy szukałam carexów brązowych pytam czy maja jakieś czerwone albo brązowe trawy usłyszałam ze nie poszłam pooglądać i oczywiście stały jak byk pytam co to a gościu do mnie no trawa wiec mowie ze pytałam czy maja taka a on do mnie ze zapomniał o niej

A w poście wyżej opisałam 3cia i ostatnia wizytę.

Mimo tego że korci mnie jechać tam bo maja przepiękne juki oczywiście odmiany nie znają wygadają jak juki karolińskie ale są ciemno czerwone no cudo ładne duże okazy już z małymi odrostami ale się zaparłam i nie pojadę jak foch to foch....
____________________
Paula Moje trudne początki
Filemon24 09:44, 17 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
niestety nie mam dobrego zdjęcia ale coś tam wstawię sadzonki nie są duże ale nawet ładnie urosły no i ta cena super trawki ice dance też mają po 5 zł Lubię tam chodzić bo kobieta która tam pracuje się zna i jest miła. Wykopała mi nawet jeżówki które u nich rosły takie wielki sadzonki za 7 zł
Hakone mają dwa rodzaje całą żółtą i taką pasiastą co rośnie większa ta jest właśnie ta pasiasta. Na drugi rok mam zamiar jeszcze dokupić. Bo zostało im jej bardzo dużo i na wiosnę na pewno będą wystawiać. Jeśli nie będziesz kupować teraz to na drugi rok ja ci mogę kupić u mnie i wysłać w paczce

najpier posadziłam hakone na tej rabacie tutaj przed rozplenicą jest, potem przeniosłam za dom z żurawkami( nie przeraź się wyzyndania to tak na szybko przed mrozem robionę)



____________________
paula23 11:40, 17 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Chyba nie powiesz mi że ta hakone wyszła taka duża po podziale?

Niczym się nie przerażę bo wiem jak to jest wszystko samemu robić

Bo ja w większości sama wszystko robię bo mój M ma dużo swojej pracy. Więc robię razem z dzieckiem i też dużo mam zrobione tak mniej więcej oby było a na wiosnę będę poprawiać

Szpalerek hortensji z żurawkami śliczny jak wszystko podrośnie będzie bajka... I trawki śliczne takie pokaźne. Ile ma rozplenica? Bo już taka duża i kwitnie
____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 11:45, 17 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
A co do propozycje zakupu dziękuje zobaczę czy uda mi się coś kupić tu u mnie Iggia mi już obiecała u siebie popatrzeć za hakone ale jakby to nie był problem to na wiosnę będę pamiętać o twojej propozycji i jak się nie dorobię hakone to z chęcią skorzystam :*
____________________
Paula Moje trudne początki
AnnaCh 12:53, 17 paź 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Paula, macham weekendowo
Tyrasz w ogródku? Bo u mnie leje
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paula23 15:37, 17 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Plany były wielkie ale pogoda swoje zrobiła zdążyliśmy tylko przesadzić winogron, wsadziłam trochę cebulek i zaczęło lać ale się rozpogadza więc liczę na to że jeszcze uda mi się podziałać.
____________________
Paula Moje trudne początki
Filemon24 10:15, 18 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
ta akurat nie była po podziale ale te dwie co podzieliłam to jakoś dogoniły i nie są wiele mniejsze.
Rozplenica tegoroczna dużo ją podlewałam i bardzo ładnie się rozrosła a kupowałam niewielką sadzonkę tutaj zdjęcie z lipca chyba bo do końca września urosła jeszcze bardzo Na drugi rok będzie podzielona
Także jak nie znajdziesz hakone to pisz ja kupie i wyślę już tyle razy komuś paczkę wysyłałam że wiem jak roślinki zapakować żeby w idealnym stanie dotarły
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies