Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

bociek 20:21, 17 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
A ja mam tego dendro.... i marnieje strasznie. Jak go dostalam kwitl pieknie, potem wypuscil kilka nowych odnozek a potem wszystko zaczelo marniec. Nie wiem czy ma za sucho, czy ma za mokro, czy nie to miejsce. Teraz zostal jeden glowny ped, ale zostalu na nim tylko dwa liscie
Stoi w lazience, ale nie na parapecie, wiec nie ma bezposredniego swiatla dziennego, tylko z boku. Doniczka nie jest przezroczysta. Podpowiecie cos? Ratowac?
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Sebek 20:25, 17 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
bociek napisał(a)
A ja mam tego dendro.... i marnieje strasznie. Jak go dostalam kwitl pieknie, potem wypuscil kilka nowych odnozek a potem wszystko zaczelo marniec. Nie wiem czy ma za sucho, czy ma za mokro, czy nie to miejsce. Teraz zostal jeden glowny ped, ale zostalu na nim tylko dwa liscie
Stoi w lazience, ale nie na parapecie, wiec nie ma bezposredniego swiatla dziennego, tylko z boku. Doniczka nie jest przezroczysta. Podpowiecie cos? Ratowac?


W nocy temperatura powinna wynosić 13-16 stopni. Storczyk ten wymaga okresu spoczynku z temp. 10 stopni. Bez tego ponowny raz nie zakwitnie. Lubią także dużo światła - lecz nie bezpośredniego.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
barbara_kraj... 20:40, 17 sty 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Boćku, tu masz trochę informacji o dendrobium http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,113408,2330660.html
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
abiko 09:17, 18 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
justi napisał(a)
Mój storczyk zawiązał po raz kolejny piękne pąki, ale coś jest nie tak - pączki żółkną, usychają i odpadają od łodygi. Co jest nie tak? nic nie zmieniałam w ich pielęgnacji?


No widzisz mój ma to samo... chyba trzeba to przeczekać
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
bociek 19:21, 18 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Dzieki Kochani. Poczytalam.
Wystawie go na razie do nieogrzewanego pokoju, zobaczymy. Chociaz zdaje mi sie, ze go przelalam
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
andzia 21:19, 18 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Ja bym go dała w cieplejsze miejsce , w nieogrzewanym pokoju może miec za chłodno .
bociek 18:32, 20 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Andziu, nieogrzewany w sensie, ze tam nie ma grzejnika, ale cieple powietrze dochodzi z korytarza, tam jest zaledwie kilka stopni chlodniej niz w reszcie domu.
Szkoda by bylo, bo to prezent od moich Najserdeczniejszych i Najcudowniejszych Przyjaciol
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Sebek 16:14, 21 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ojej - biedactwo


Jeśli Cię mogę jakoś pocieszyć, to chyba mamy identyczne płytki na ścianie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
andzia 18:50, 21 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Bociek masz Dendrobium nobile , o uprawie poczytaj tutaj :
http://www.storczyki.org.pl/uprawa/az/pokaz.php3?nazwa=Dendrobium+nobile
justyna2711 21:35, 22 sty 2012

Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 2
Witam Justi. Moim zdaniem troje storczyki gdzieś przewiało. Storyczyki bardzo nie lubią przeciągów. Ja ze swoimi tez tak miałam.Wtedy wystarczyło ze zmieniłam im miejsce gdzie nie było przeciagów. I storczyk odzył. Kwiaty przestały żółknąć. Pozdrawiam
____________________
justyśka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies