Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

alis 14:47, 30 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Toszka napisał(a)
Rozchodniki wylegają kiedy mają za mokro. Na suchym stanowisku, z dobrym odpływem nadmiaru wody stoją jak świeczki.

I dokładnie tak Toszka Mam przykład rabaty podokiennej, gdzie ziemię pod cisy i hakone naprawdę sumiennie, zgodnie z Twoimi wskazówkami przygotowałam. Wcześniej zdarzało się, że zalegała tam woda po deszczu, teraz nawet największa ulewa nie szkodzi jej, wszystko wsiąka idealnie
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 14:49, 30 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Kasiolaaa napisał(a)
Alicja powiem ci szczeze ze kiedys nie przepadalam za rozchodnikami bo na cmentarzach bylo ich pelno zle mi sie kojarzyly ale teraz lubie je u ciebie tak czysto i ladnie wygladaja rabatki

Dzięki Kasiu, mnie rozchodniki zauroczyły u Joli z ogrodu wśród pól i lasów, więc mam i ja Zresztą to dzieci rozchodników Joli
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 14:59, 30 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
MirellaB napisał(a)

Widać różnicę zdecydowanie. Jak dobrze Alicjo, że o tym napisałaś i udokumentowałaś fotkami. Mi też zależy na niższych i pełnych, bo moje potwory nie dość, że wysokie, szerokie, pokładające się to od środka z dziurą. Wyrywam im boczne gałązki, żeby nie zdominowały roślin obok. Za chwilę będę je podwiązywała

Edit. Napisz mi jeszcze kiedy dokładnie je cięłaś jak pamiętasz, jakie wówczas były wysokie i ile je ścięłaś?

Mirelko, sprawdziłam na fotkach, dokładnie przycinałam je pod koniec kwietnia/początek maja.
W takim stadium były:

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 20:31, 30 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Efekt dzisiejszej pracy





____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 20:58, 30 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Co myślicie o posadzeniu w taki sposób seslerii?
Wcześniej myślałam żeby nią obsadzić koło a przed nią dać szałwię różową. W trakcie kopania plan nieco uległ zmianie.


Z tyłu dałabym 3 hortensje na pniu, zielona kule to cisy/bukszpan albo stożki i różowa szałwia okalająca kule albo posadzona między seslerią.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Johanka77 22:00, 30 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
alis napisał(a)
Efekt dzisiejszej pracy







No świetnie to wygląda!

Nawiązując do poprzednich wypowiedzi, rozchodniki też ubóstwiam. Teraz poluję na Stardust.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:01, 30 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
alis napisał(a)
Co myślicie o posadzeniu w taki sposób seslerii?
Wcześniej myślałam żeby nią obsadzić koło a przed nią dać szałwię różową. W trakcie kopania plan nieco uległ zmianie.


Z tyłu dałabym 3 hortensje na pniu, zielona kule to cisy/bukszpan albo stożki i różowa szałwia okalająca kule albo posadzona między seslerią.


Mi się Twoja koncepcja podoba
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magleska 23:27, 30 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
mi też Twój pomysł się podoba

chociaż z samą seslerią też fajnie
mizianki dla Nico
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasiolaaa 07:51, 01 lip 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ale Nico super jest jak ja kocham psy a takiego kudlacza to bym wymiziała
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
anabuko1 18:11, 01 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Alu zaglądam ...
I.. brawo koło wyszło ci świetnie.
Na trasach nie znam się to Ci nie pomogę
Pozdrawiam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies