Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

alis 21:58, 01 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Johanka77 napisał(a)


No świetnie to wygląda!

Nawiązując do poprzednich wypowiedzi, rozchodniki też ubóstwiam. Teraz poluję na Stardust.


Oby większe nie porosły, zobaczymy jak cięcie na nie wpłynie
Ja w sumie nie bardzo wiem co to za odmiana rozchodnika, dostałam je od Joli z ogrodu wśród pól i wiatrów, ale jak dobrze pamiętam, Ona też nie znała ich nazwy.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 21:59, 01 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Magleska napisał(a)
mi też Twój pomysł się podoba

chociaż z samą seslerią też fajnie
mizianki dla Nico


Kasiolaaa napisał(a)
Ale Nico super jest jak ja kocham psy a takiego kudlacza to bym wymiziała


Madzia, Kasia, Niko pomiziany, to pieszczoch niesamowity
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Makao_J 22:04, 01 lip 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Fajny placyk się szykuje.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Johanka77 22:10, 01 lip 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
alis napisał(a)


Oby większe nie porosły, zobaczymy jak cięcie na nie wpłynie
Ja w sumie nie bardzo wiem co to za odmiana rozchodnika, dostałam je od Joli z ogrodu wśród pól i wiatrów, ale jak dobrze pamiętam, Ona też nie znała ich nazwy.


Wg mnie masz takie same jak ja. Rozchodniki olbrzymia.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
alis 22:11, 01 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
anabuko1 napisał(a)
Alu zaglądam ...
I.. brawo koło wyszło ci świetnie.
Na trasach nie znam się to Ci nie pomogę
Pozdrawiam.

Aniu, dziękuję Tutaj przy tym kole jeszcze sporo pracy, ale postanowiłam tym razem się nie spieszyć
Mam jeszcze ochotę w okolicy hortensji posadzić miskanta Variegatusa, ładnie rozjaśnia rabatę i fajnie komponuje się z hortensjami
Pozdrówka
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
ag_zie 22:30, 01 lip 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
alis napisał(a)
Co myślicie o posadzeniu w taki sposób seslerii?
Wcześniej myślałam żeby nią obsadzić koło a przed nią dać szałwię różową. W trakcie kopania plan nieco uległ zmianie.


Z tyłu dałabym 3 hortensje na pniu, zielona kule to cisy/bukszpan albo stożki i różowa szałwia okalająca kule albo posadzona między seslerią.

A co tam masz za drzewko po lewej?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
23:47, 01 lip 2018
Dobra robota z kołem
gosika67 23:52, 01 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ale się dzieje u Was, ja się opierniczam. Kółko ładnie wyszło, wokół trawy?
Psiak już pilnuje nowe miejsce?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
MirellaB 00:27, 02 lip 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A co będzie na tym kole - basen czy placyk
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
nicol21 12:15, 02 lip 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
rabatka z hakone i kulasami fajowa. A jak hakone się rozrośnie to będzie mega. Uważaj tylko jak będą susze żeby ją podlewac bo innaczej pozwija liście. za parę dni zobaczę u siebie czy liście rozwija jak już ją się nawodni... od kostki będą mieć dużo szybciej sucho bo kostka grzeje dzien i noc jak jest słonce. no chyba, ze to cien zupełny tam jest.

Dobry pomysł z rozchodnikami. Ciekawa jestem kwitnienia, dobrze ze te mocno przycięte masz w otoczeniu tych nie ciętych - porównanie będzie łatwe

Nowy plac bardzo sympatycznie. Ja raczej nie dawałabym nic na patyku a może za trawami hortki właśnie? ale coś sztywnego. a przed nimi = może powtórzyć hakone żeby te same motywy wracały w wielu miejscach = spajając ogród?
jeśli placyk ma być romantico to mogą być anabelki, tyle żeby nie było to pełne słonce i one mogą po deszczach się pokładać. W tym roku dałam nawozu pod hortki i widzę różnicę w kwiatach - są ogromne. Jedynie co to anabelki szybciej zasychają i brązowieją.
a może bukietowa hortka wraz z jakąs budleją naprzemiennie? tyle że to wszystko będzie znaczyło że do czerwca będzie tam pusto. oczywiście na wiosnę można dać cebulowe.

daj znać na co się zdecydujesz
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies