Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

lindsay80 13:06, 03 lip 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
O fajny placyk powstał, dzieje się!
____________________
Tu ma być ogród :)
alis 19:15, 06 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Monia, Gonia, dzięki koło w trakcie tworzenia, nie spieszę się tym razem a i czasu na razie nie mam za bardzo. Piesio nie odstępuje mnie na krok, jak już jestem w ogrodzie, taki wierny towarzysz
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 19:19, 06 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
MirellaB napisał(a)
A co będzie na tym kole - basen czy placyk

Mirelko, docelowo będzie placyk, nie wiem czy w tym roku będzie basen rozkładany, bo tuje jeszcze nie urosły na tyle by osłonić nas od sąsiadów. Nie wyobrażam sobie paradowania w stroju, kiedy sąsiedzi będą kręcić się po swojej działce. Sytuacja i dla nas, i dla nich podejrzewam mało komfortowa
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 19:20, 06 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
lindsay80 napisał(a)
O fajny placyk powstał, dzieje się!


Edytko, powstaje dopiero, może w przyszłym roku uda się dokończyć
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 19:53, 06 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
nicol21 napisał(a)
rabatka z hakone i kulasami fajowa. A jak hakone się rozrośnie to będzie mega. Uważaj tylko jak będą susze żeby ją podlewac bo innaczej pozwija liście. za parę dni zobaczę u siebie czy liście rozwija jak już ją się nawodni... od kostki będą mieć dużo szybciej sucho bo kostka grzeje dzien i noc jak jest słonce. no chyba, ze to cien zupełny tam jest.

Dobry pomysł z rozchodnikami. Ciekawa jestem kwitnienia, dobrze ze te mocno przycięte masz w otoczeniu tych nie ciętych - porównanie będzie łatwe

Nowy plac bardzo sympatycznie. Ja raczej nie dawałabym nic na patyku a może za trawami hortki właśnie? ale coś sztywnego. a przed nimi = może powtórzyć hakone żeby te same motywy wracały w wielu miejscach = spajając ogród?
jeśli placyk ma być romantico to mogą być anabelki, tyle żeby nie było to pełne słonce i one mogą po deszczach się pokładać. W tym roku dałam nawozu pod hortki i widzę różnicę w kwiatach - są ogromne. Jedynie co to anabelki szybciej zasychają i brązowieją.
a może bukietowa hortka wraz z jakąs budleją naprzemiennie? tyle że to wszystko będzie znaczyło że do czerwca będzie tam pusto. oczywiście na wiosnę można dać cebulowe.

daj znać na co się zdecydujesz


Dziękuję Ewelinko za odwiedziny
Bardzo cenne uwagi przekazujesz.
Rabata z hakone mi też bardzo się podoba, tam w większości dnia jest cień, ale będę pamiętać o podlewaniu. Liczę, że za rok pokaże na co ją stać, chociaż już widać, że rośnie Chciałabym dać tam coś kwitnącego, może zawilce?

Co do placyku, tak, chciałabym stworzyć tam coś w stylu romantico
I chyba widzę tam hortki właśnie, myślałam o hortkach na nóżce, tam nie ma za dużo miejsca między placykiem a tujami. Anabelle mam w innym miejscu i chyba nie chcę ich więcej, bo bardzo się wykładają.
A jakie hortki oprócz Limelight i Anabelle polecasz? Nie znam innych.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Kasiolaaa 21:46, 06 lip 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Macham wieczornie i caluję Nika
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
paulina_ns 22:03, 06 lip 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Płacyk pierwsza Klasa pozdrawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
alis 18:50, 07 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Kasiu, Paula, dziękuję

Pozdrawiamy




____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 19:31, 07 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Sobotnie pstryczki, nic nowego, więc trochę nuda powieje

Winorośl w tym roku wyjątkowo obrodziła.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 19:36, 07 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Anabelle



____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies