Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 16:21, 12 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ewa nie usuwaj
Piękne są
To mi pisano,że mam przestać u siebie kokosić.
Tylko eM mi ciągle powtarzał, co to za ogród bez kolorów
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
AsiaK_Z 17:04, 12 gru 2018


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Renia, ogród ma się przede wszystkim Tobie podobać. Chcesz szaleć? Szalej
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Kokesz 17:23, 12 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
AsiaK_Z napisał(a)
Renia, ogród ma się przede wszystkim Tobie podobać. Chcesz szaleć? Szalej


Ooo, Asia o wilku mowa
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
MartaKozak 17:52, 12 gru 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Ja u siebie w tym roku ciachnęłam bez o 1/3, jest podobnego pokroju jak twoj.
Prawdopodobnie nie bedzie kwitł w przyszłym roku, ale w nastepnych juz powinien.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
sylwia_slomc... 17:59, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Dokładnie tak jak pisze Marta, lub jeśli jest wielopniowy to w kolejnych latach skracać po jednym pniu. Wtedy kwitnienie będzie stale choć trochę mniejsze, a forma się odmłodzi
Kokoszenie jest fajne, ze mnie jest straszna kokoszka. ale każdy lubi co innego i dlatego dziewczyny odradzały pewnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 18:05, 12 gru 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Reniu, mnie się wydaje, że u Ciebie po prostu za dużo ziemi jeszcze widać i dlatego efekt Cię nie zadowala.
Jak się rośliny porozrastają, zaczną przeplatać, to przestanie być widać te rządki. A jednocześnie uporządkowane nasadzenia wprowadzą trochę ładu w całe to rozkokoszone towarzystwo.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kokesz 18:21, 12 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dzięki dziewczyny
Już i tak bardziej wiem czego chcę, niż rok temu, chociażby kształt trawnika, że jednak zaokrąglony...
Trochę mnie gubi pytanie o kilka rabat na raz, bo faktycznie można się w tym pogubić, więc gdybym mogła prosić o pomysły na tą rabatę przed kompostownikiem na str. 108 to będę bardzo wdzięczna

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek/posts/3244322/
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
makadamia 18:34, 12 gru 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Reniu, jakżeż my jesteśmy do siebie podobne.
Pamiętam jak na wiosnę u mnie trwała ognista dyskusja o dwóch rabatach na raz

Przypomnij proszę, jakimi roślinami dysponujesz?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 18:56, 12 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
I jaką tam masz wystawę? Półcień? Słońce w południe?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 19:20, 12 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tam jest cień, choć może więcej słońca prześwitywać przez gałęzie lip bo rabata przesunęła się do przodu i ma 2,5 m szerokości na środku i ok 1,5 do 1,7 na bokach.
Chciałabym zasłonić kompostownik.
Mam tam posadzony rododendron Roseum Elegance on chyba rośnie dość duży ale u mnie jeszcze maleństwo. I hortensję ogrodową White Ball też maleństwo.
Wzdłuż płotu rosną krzewy czarnej porzeczki i one tam zostają.
Na brzegu rabaty od lewej mini sadzonki z bukszpanu, za nimi w jednej linii żurawki.
Za bukszpanowym żywopłocikiem a raczej sadzonkami na żywopłocik szafirki latifolium.
W ciągu za żurawkami zadołowałam liliowca z braku laku ale myślałam o jakiś carexach, nawet rozmnażam paskowane chyba evergoldy i ice dance oraz siderosticha variegata.
Mam żurawki czerwone i limonkowe, bergenie duże i mini, hosty AugustMoon 5 szt, Gold Standard 5 szt.jesienią kupione kłącza, tawułki Deutschland 5 szt, Vision in Red 5 szt. małe kulki bukszpanowe.
Myślałam o czymś wyższym zimozielonym, powtórzeniem tujki szmaragd może...
Mam 6 szt cisów ciętych od wiosny w stożki do zagospodarowania ale myślałam o nich na rabacie słonecznej jak radziła Anitka.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies