Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Anda 10:40, 12 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Reniu, będę w przyszłym roku w PL to wpadnę do Ciebie

Mi naprawdę największą trudność na czytaniu Twoich zdjęć daje brak tła, płotu.

Kulki rozrzucone to dobry pomysł. Możesz zrobić takie trzy "wyspy" na różnych rabatach z jednej kulki na pniu plus dwie/trzy kulki w nogach tujek. Pomiedzy kulki posadzić jakieś ładne byliny, np. liliowce albo kocimiętke

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 10:46, 12 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)
Reniu, a jaką masz tam glebę? Bo klony japońskie lubią lekko kwaśne i przepuszczalne gleby. I raczej nie lubią bardzo suchych gleb na początku.

Zamiast klona mogłabyś posadzić tam Sambucus racemosa 'Sutherland Gold' lub 'Plumosa Aurea'. Też nie lubią bardzo suchych gleb, ale gleba może być zasadowa.



Tam jest ok.
Jednego klona Atropurpureum już posadziłam, glebę mu przygotowałam jak trzeba. Rośnie z prawej strony kasztanowca. Poszukam zdjęcia, chociaż słabo go było widać,trzeba wypatrywać za trawkami i mahonią.


Wszystko co na lewo od kasztanowca więdnie, bo pewnie i on i wiśnia ciągną wodę, na prawo jest ok, pomimo, że tam nawet więcej słonka wpada.



A tu za klonem i cisami zaczyna się bez

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:02, 12 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)
Reniu, będę w przyszłym roku w PL to wpadnę do Ciebie

Mi naprawdę największą trudność na czytaniu Twoich zdjęć daje brak tła, płotu.

Kulki rozrzucone to dobry pomysł. Możesz zrobić takie trzy "wyspy" na różnych rabatach z jednej kulki na pniu plus dwie/trzy kulki w nogach tujek. Pomiedzy kulki posadzić jakieś ładne byliny, np. liliowce albo kocimiętke



O rany, nie wierzę
Zapraszam tylko daj znać wcześniej kiedy, bo ja bałaganiara jestem i muszę się zdążyć ogarnąć
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:05, 12 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Liliowce mam. Kocimiętkę mam. W ogóle dużo za dużo różnych roślin nam tylko pomysły na nie brak.
A wiesz że te trzy stożki bukszpanowe już nie są w rządku pod linijkę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 11:05, 12 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Kokesz napisał(a)


O rany, nie wierzę
Zapraszam tylko daj znać wcześniej kiedy, bo ja bałaganiara jestem i muszę się zdążyć ogarnąć


Jasne, że dam znać Musimy się zgadać na priwa. Przyjadę prawdopodobnie jesienią. Mam nadzieję, że nie będzie za późno?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:07, 12 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Kokesz napisał(a)
Liliowce mam. Kocimiętkę mam. W ogóle dużo za dużo różnych roślin nam tylko pomysły na nie brak.
A wiesz że te trzy stożki bukszpanowe już nie są w rządku pod linijkę


Super

Stożki są w trójkącie?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 11:38, 12 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)


Super

Stożki są w trójkącie?



Odnośnie spotkania odpisałam na priv.

Są w trójkącie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:57, 12 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ale za to róże mam w rządku trzy sztuki Tom Tom.
Teraz będzie ich czwarty sezon.
U Anulajdy podobały mi się w rządku to u siebie też tak posadziłam
Czy one tez powinny być w trójkącie?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 12:03, 12 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Kokesz napisał(a)
Ale za to róże mam w rządku trzy sztuki Tom Tom.
Teraz będzie ich czwarty sezon.
U Anulajdy podobały mi się w rządku to u siebie też tak posadziłam
Czy one tez powinny być w trójkącie?


Nie, dlaczego. Jeśli ładnie wyglądają, to nie muszą. Nie wszystko musi być w trójkącie

U mnie po obwodzie mam część bylin również obok siebie w rządku, tylko zaokrąglonym. Reszta bylin się przeplata
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:06, 12 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Piszesz u Asi, że nie można kokosić mając małe rabaty, a ja widziałam ogród, mały z małymi rabatami, gdzie właścicielka właśnie kokosiła



Właścicielka mówiła, że pierwszy raz od 9-ciu lat jest zadowolona z rabat

Napisz, jak zobaczysz fotki, to je usunę

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies