Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Anda 17:31, 19 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
nyna76 napisał(a)


Ewuś, bardzo mi pomogłaś, dziękuję.

Wymieniłaś też Alohę i to będzie to. Razem z dwoma Charles Austin będzie to jedyne miejsce z takimi właśnie kolorami w ogródku.

Dzięki ogromne i podziw za wiedzę.

(Polanna występuje też jako Polka,ciężko ją dostać więc problem sam się rozwiązał)


A Polkę znam To róża Meillanda chyba.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:32, 19 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Kokesz napisał(a)
Nie lubię ogrodu w fazie wycinania przekwitłych bylin, wykopywania dalii i innych niezimujących roślin...a muszę to zrobić, żeby wejść z cebulowymi.
Nie mówię już nic o zadeptanym trawniku, bo przy przekopaniu rabat na leśnej i deszczu, ziemia nosi się pod butami wszędzie.
Na szczęście nie wykopywałam w tym roku tulipanów bo nie wiem kiedy bym się uporała z sadzeniem...pewnie w styczniu.
Na słonecznej dosadziłam tylko czosnki Purple Sensation ok 100szt w małych grupach od 3 do 8 szt w każdej. Pomiędzy mieczyki bizantyjskie ok 50 szt.

Podobałby mi się taki efekt ale nie wiem czy się to uda.
W tym roku czosnki kwitły już w maju a mieczyki w czerwcu.
Chyba, że to inne odmiany czosnku, późniejsze np Ostra.

[zmoderowane]



Wow, ale ślicznie. U mnie nie są tak wysokie. Gdzie to?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 17:39, 19 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6615
Tulipany posadziłam w dwóch grupach, będą duże plamy koloru
Groenland różowe pod bzem i między hortensjami razem z czosnkiem Pinball Wizzard a czarne Queen of the night pod żółtą tują. Obok będą czosnki Red Mohican



Tu widać łącznik z obu stron, te karteczki to czosnki Pinball wizzard
Pomiędzy trawami Fire Praire są niższe czosnki Spider, mają być podobne do Szuberta ale w kolorze Purple sensation, okaże się wiosną



Od strony leśnej, przy brzegu są czosnki karatawskie i na całej długości szafirki wykopane z ogródka, który będzie warzywnikiem.
Było tego małe wiaderko
Zobaczymy czy mnie ta rzeczka szafirkowa nie będzie wkurzać po przekwitnięciu. U Hani Gruszki zawsze mi się taka podobała



Tą rabatę widzę z okna


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 17:47, 19 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6615
Łącznik od tyłu, czyli od strony wewnętrznego trawnika. Jest tu sporo miejsca
do zagospodarowania ale jeszcze nie mam pomysłu czym...


Wiosną rozsadzałam tu bodziszka korzeniastego...myślałam, że zarośnie chwasty Muszę całość przekopać z trocinami bo jeszcze mi zostały.





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 17:51, 19 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6615
I ogólny widok na wszystkie trzy rabaty...na razie leśnego zakątka to w niczym nie przypomina...







____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 19:23, 19 lis 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Oj, ale się dzieje! Czuję, że będzie ślicznie! Ja dzisiaj dostałam lenia i ostatni ciepły dzień zmarnowałam.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
antracyt 19:26, 19 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
jaki ciepły dzień u mnie wiało i padało, może z dwie godziny było ogrodowo znośnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
violaskom 19:41, 19 lis 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
antracyt napisał(a)
jaki ciepły dzień u mnie wiało i padało, może z dwie godziny było ogrodowo znośnie

No tak, ale od jutra będzie gorzej i na dodatek nocami zapowiadają minusy.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Helen 20:43, 19 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Podczytuję, ale nic mądrego nie mam do napisania, więc tylko się gapię
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 17:34, 22 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6615
Wczoraj byliśmy na zbiorach tarniny teraz suszy się w piekarniku, moje myszony ją uwielbiają

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies