Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Anda 18:13, 17 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zawilce ładnie wyglądają razem z hakone. Jak rosną u Ciebie zawilce? Bo one potrafią być dość ekspansywne, jak mają wystarczającą ilość wody w glebie.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 18:27, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)
Zawilce ładnie wyglądają razem z hakone. Jak rosną u Ciebie zawilce? Bo one potrafią być dość ekspansywne, jak mają wystarczającą ilość wody w glebie.



Ewa, zobacz na poprzedniej stronie, edytowałam post i wstawiłam zdjęcie.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 18:55, 17 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Widziałam Dobrze rośnie, czyli za hakone w odpowiedniej odległości może być. I liście calla też ładnie się tam komponują.
Wiesz, wg mnie mogłabyś mieć więcej powtórzeń tych samych roślin na rabatach. Tylko nie bij
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 21:07, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)
Widziałam Dobrze rośnie, czyli za hakone w odpowiedniej odległości może być. I liście calla też ładnie się tam komponują.
Wiesz, wg mnie mogłabyś mieć więcej powtórzeń tych samych roślin na rabatach. Tylko nie bij


Hmmm, przeniosłam stamtąd tojeść i trzy kępy liliowca Stella d oro bo nie kwitły, za dużo cienia. Calla też tam nie kwitła, no może dwoma kwiatkami, w poprzednim sezonie była posadzona przed trzema stożkami cisowymi, na rabacie pod kompostownikiem, tam miała więcej kwiecia. Tak z nią wędruję
Może przesunę tego zawilca bardziej na lewo, bo leży na hakone i całą ją zasłania.
Poproszę konkrety z tymi powtórzeniami gdzie, co i jak chętnie zastosuję
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 21:13, 17 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Kokesz napisał(a)


Hmmm, przeniosłam stamtąd tojeść i trzy kępy liliowca Stella d oro bo nie kwitły, za dużo cienia. Calla też tam nie kwitła, no może dwoma kwiatkami, w poprzednim sezonie była posadzona przed trzema stożkami cisowymi, na rabacie pod kompostownikiem, tam miała więcej kwiecia. Tak z nią wędruję
Może przesunę tego zawilca bardziej na lewo, bo leży na hakone i całą ją zasłania.
Poproszę konkrety z tymi powtórzeniami gdzie, co i jak chętnie zastosuję


Reniu, trudno mi tak na odległość Zdjęć dużych też tu wgrać nie można i wiesz... Tak ogólnie to mogłabyś np. zawilca podzielić i powtórzyć kawałek dalej na tej samej rabacie. To samo z hakone
Idę jeszcze raz oglądać fotki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:17, 17 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Kokesz napisał(a)
Funkie, cztery rodzaje mam tu, to rabata nr 2, czyli ta obok kompostownika.
Te doniczki to krokusy botaniczne mix.
Oprócz tego są carexy Phoenix Green, Irish Green i nn green, tawułka chińska Pumila, liliowce Stella d oro, forsycja Maluch, tojeść kropkowana, pierwiosnki japońskie ciemny fiolet, malutkie parzydło blekolistne, hortensję Rembrant Vibrant Verde, obok ostrokrzew Ilex crenata nn i pomiędzy limonkowe kamasje.
Dojdą jeszcze paprocie i może zielona hakone Green hills jak podzielę wiosną.
I żółte tulipany.
Będzie raczej zielono tylko wiosną żółto











Tu np. jeśli uda Ci się podzielić hakone i posadzić tak ze trzy na tej rabacie. Widzę tu jedną ogrodówkę. Może ją powtórzyć zamiast czegoś innego pojedynczego. Paproci chyba dasz tu więcej niż jedną, bo pisałaś w liczbie mnogiej

Wiesz, o takie powtórzenia mi chodzi. Jak coś sadzisz, to parę większych roślin warto powtórzyć a nie sadzić pojedynczo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 22:21, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Hortensje są powtórzone na rabacie pod bzem, 3 szt. Ona jest na przeciwko.
Docelowo na tej rabacie będzie 5 hortensji, bo dwie wiosną będę chyba zamieniać z Palibinami, albo dam te dwie na rabatę nr 3 czyli dereniowa.
Są grupami po 3 Elegant Rosa, po 2 Rosso Glory i 1 Vibrant Verde.
Myślę, że to i tak sporo i cud, że je zmieściłam

Na tej rabacie wymyśliłam dwie duże rośliny, żeby zasłonić kompostownik.
Zamiast ostrokrzewu będzie docelowo Rododendron i jedna hortensja, reszta to paprocie, trawy, hosty, niskie liliowce i tawuła Pumila.

Zawilce Swan wings miałam 3, dwa padły, został jeden.
Jest już tak duży, że te trzy zagłuszyłyby i tak spore hakonki Strip it rich, które są przed nim. Ten jeden już je pożarł.
Zawilce mam powtórzone kawałek dalej, z hortensjami, mam 3 szt Whirlwind.

Na dereniowej będą hakone All gold, na razie są dwie ale każdą kępę będę dzielić na wiosnę na trzy, to mogę ją jeszcze powtórzyć.
Będę chciała na pewno więcej zielonego hakone i to też będę powtarzać na wszystkich trzech rabatach w leśnym.
Paprocie też będą na pewno na dwóch rabatach






____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 23:50, 17 lis 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Anda napisał(a)


Aniu, możesz róże spokojnie dołować. Teraz masz większy wybór Tylko wiosną najlepiej najpóźniej w kwietniu posadź je w docelowe miejsce.

W tym kolorze jest np. róża Peach Melba U nas była zdrowa cały sezon. Westerland jest duża i prześliczna. Może nie jest to róża konkretnie pnąca, ale duża. Aloha też jest ładna.
Tej Polanna nie znam i nawet w g--lach nie znalazłam...

Na tle pinii widziałabym też białą różę, np. Uetersener Klosterrose, Hella lub Alaska albo Vanilla.




Ewuś, bardzo mi pomogłaś, dziękuję.

Wymieniłaś też Alohę i to będzie to. Razem z dwoma Charles Austin będzie to jedyne miejsce z takimi właśnie kolorami w ogródku.

Dzięki ogromne i podziw za wiedzę.

(Polanna występuje też jako Polka,ciężko ją dostać więc problem sam się rozwiązał)
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nyna76 23:52, 17 lis 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Renia, czy Ty naprawdę zapamiętujesz te wszystkie nazwy? Jestem w szoku ...

Na pewno wyjdzie Ci coś pięknego, no a później będziesz tetrisować
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 17:19, 19 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Nie lubię ogrodu w fazie wycinania przekwitłych bylin, wykopywania dalii i innych niezimujących roślin...a muszę to zrobić, żeby wejść z cebulowymi.
Nie mówię już nic o zadeptanym trawniku, bo przy przekopaniu rabat na leśnej i deszczu, ziemia nosi się pod butami wszędzie.
Na szczęście nie wykopywałam w tym roku tulipanów bo nie wiem kiedy bym się uporała z sadzeniem...pewnie w styczniu.
Na słonecznej dosadziłam tylko czosnki Purple Sensation ok 100szt w małych grupach od 3 do 8 szt w każdej. Pomiędzy mieczyki bizantyjskie ok 50 szt.

Podobałby mi się taki efekt ale nie wiem czy się to uda.
W tym roku czosnki kwitły już w maju a mieczyki w czerwcu.
Chyba, że to inne odmiany czosnku, późniejsze np Ostra.

https://pl.pinterest.com/pin/23784704271141359/

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies