Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

inka74 18:51, 09 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
antracyt napisał(a)
Moje osobiste zdanie jest takie, że jak coś rośnie w grupie to odbierane jest bryłowo, czyli w przypadku sporej części roślin ciężej. Na większej przestrzeni inaczej się to odbiera niż na małej. Nie chodzi o to, żeby rozrzucać rośliny po całym ogrodzie. Grupowanie jest ok, ale z lekką przeplatanką w małych ogrodach wygląda delikatniej.
Zgadzam się z Zuzą. Duże plamy są dobre w większych ogrodach, tam wręcz są wymagane bo patrzysz na rabaty z dużego dystansu. W twoim ogrodzie wszystko ma inną skalę. Powtórzenia roślin w różnych miejscach wprowadzają ujednolicenie całości. Nie muszą być koniecznie wszystkie obok siebie. Ja bym u ciebie nic w nasadzeniach nie zmieniała.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
violaskom 19:01, 09 gru 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Całkowicie zgadzam się z Zuzą. Duże plamy ładnie wyglądają w dużych ogrodach na dużych rabatach. Twój ogród nie jest duży i sadzenie po 3 szt roślin idealnie u Ciebie pasuje. Zresztą sama wiesz, że wiele osób podziwia Twój ogród a to znaczy, że to się podoba. Zaufaj swojej intuicji i swojemu gustowi, bo jak do tej pory, to bardzo dobrze Ci to wychodzi i to Ciebie wiele osób naśladuje.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Helen 19:07, 09 gru 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Zgadzam się z Zuzą, Violą i Iwonką
Czas w ten sam sposób zrobić u mnie

Ślicznie masz
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 19:26, 09 gru 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
To ja jeszcze wtrącę Reniu, że ewentualnie mogłabyś trochę uspokoić paletę kolorystyczną. Wiem, że lubisz kolorowo, ale w małych ogrodach lepiej wyglądają kolory dające głębię, chłodny róż, niebieski, fioletowy i ich odcienie. Ciepłe kolory, żółte, czerwone, „skaczą” na odbiorcę, są bardzo dominujące w odbiorze i skracają perspektywę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 19:37, 09 gru 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)
To ja jeszcze wtrącę Reniu, że ewentualnie mogłabyś trochę uspokoić paletę kolorystyczną. Wiem, że lubisz kolorowo, ale w małych ogrodach lepiej wyglądają kolory dające głębię, chłodny róż, niebieski, fioletowy i ich odcienie. Ciepłe kolory, żółte, czerwone, „skaczą” na odbiorcę, są bardzo dominujące w odbiorze i skracają perspektywę.

I tu się Ewcia nie zgodzę! Ja uwielbiam pstrokaciznę w ogrodach. Tym bardziej, że nie zdążysz się zmęczyć kolorem, bo rośliny dość szybko przekwitają. Dla mnie ogród to dużo kwiatów i w jednej tonacji byłoby za nudno! Ale jak by to było, gdyby wszystkie ogrody były takie same?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 20:10, 09 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dzięki dziewczyny jesteście wielkie czyli mam iść dalej na swoją drogą
Staram się aż tak kolorowo nie mieszać, może mi jeszcze nie wychodzi
Czerwonego chyba nie mam, raczej idę w bordo, chyba, że tulipany wiosną.
Pomarańczowy to też tulipany.
Żółty, też raczej wiosną, a później raczej limonkowy, choć nie, rudbekie mam żółte i tawuły.
Chciałam iść na początku w pastelowe róże, fiolety, błękity...i było za blado, więc zaczęłam wprowadzać mocny róż i bordo.
Chcę na leśnej trochę spokojniej, tu mocny żółty w tulipanach, liliowcach i forsycjach będzie wiosną, później krzewy kwitnące na biało, latem raczej zielono i przebarwienia z liści jesienią. Zobaczymy...
Docelowo chciałabym mieć tylko rabatę słoneczną kolorową a resztę bardziej stonowaną, tzn też kolor ale delikatniejszy.
Podbudowałyście mnie, dzięki nie będę chciała znowu zaorać ogródka
Chyba zima tak mnie paskudnie nastraja...

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:16, 09 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Iwonka, cisy sadził szwagier. On nie ogrodowy, więc nie mam pewności, jak posadził, choć instrukcje miał ode mnie.
Dwa wyglądają ok, jeden nie. Sadzone na początku października, niby podlane.
Niestety nie widziałam w realu jak głęboko posadził.
Pewnie trudno tak ocenić ze zdjęcia.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 20:42, 09 gru 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Renia ani się waż coś zmieniać, bo ja mam gotowy projekt na swoją wg Twojej Seslerie i molinie kupiłam bo widziałam u Ciebie.
Inaczej Twój eM będzie kopał i u mnie

Jest pięknie, właśnie dlatego, że jest mini, kompozycje mini z powtórzeniami gdzieś tam, co zamyka w klamrę.

Uwierz w końcu że umiesz już .
Buźka
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 21:06, 09 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ania nie mogę nadwyrężać eMa, bo mi zastrajkuje
Pewnie, coś tam pozmieniam delikatnie
Z narożnika pod modrzewiem wyjechały już do Zuzy liliowce rdzawe, jednego pomarańczu mniej
Widocznie musiałam usłyszeć od innych, że ładnie, bo sama raz to widzę a raz nie
Ale chętnie wysłucham sugestie innych


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:11, 09 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tak myślę, że ogród Myszy wcale nie jest duży ale takie nasadzenia bardzo go porządkują. Jest elegancki.
Z jednej strony podoba mi się taki ogród a z drugiej podoba mi się u Ani Kwartet i u Hani Gruszki...
Czy tylko ja nie wiem, czego chcę, czy też tak macie?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies