Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 11:48, 16 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Oglądam sobie róże...i dalej nie mogę się zdecydować

Podoba mi się delikatny róż, chcę zapachu, powtarzalności kwitnienia albo nawet przez cały sezon i żeby nie była za mocno kolczysta Niska, do donicy albo na brzeg rabaty.

Takie mi się podobają z koloru jakieś jeszcze inne pachnące polecacie?

Marchenzauber
Cherzogin Christiana

Z wyższych na pewno QoS


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 12:36, 16 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Tak sobie myślę, czy kupować róże z gołym korzeniem, czy w pojemniku?
Nie wiem, w jakiem ziemi są sadzone w tych pojemnikach?
Bo jeśli np w torfie, to i tak trzeba go wymienić, to byłoby bez sensu?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 12:41, 16 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Kokesz napisał(a)
Oglądam sobie róże...i dalej nie mogę się zdecydować

Podoba mi się delikatny róż, chcę zapachu, powtarzalności kwitnienia albo nawet przez cały sezon i żeby nie była za mocno kolczysta Niska, do donicy albo na brzeg rabaty.

Takie mi się podobają z koloru jakieś jeszcze inne pachnące polecacie?

Marchenzauber
Cherzogin Christiana

Z wyższych na pewno QoS



Nie przypominam sobie żeby QoS pachniała.

Róże w doniczkach są(powinny być) lepiej ukorzenione i już tego samego roku powinny ładnie się prezentować. Te z gołym korzeniem muszę najpierw zbudować system korzeniowy i potrzebują dużo więcej czasu, żeby pokazać na co je stać. Tak w teorii - a w życiu, sporo zależy od jakości sadzonki i odmiany. To pisałam ja, różana amatorka Podpytaj Ewę/Andę o fachową poradę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 13:10, 16 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
antracyt napisał(a)

Nie przypominam sobie żeby QoS pachniała.

Róże w doniczkach są(powinny być) lepiej ukorzenione i już tego samego roku powinny ładnie się prezentować. Te z gołym korzeniem muszę najpierw zbudować system korzeniowy i potrzebują dużo więcej czasu, żeby pokazać na co je stać. Tak w teorii - a w życiu, sporo zależy od jakości sadzonki i odmiany. To pisałam ja, różana amatorka Podpytaj Ewę/Andę o fachową poradę.


QoS nie musi pachnieć, zależy mi na tej mniejszej pachnącej
Różana amatorka, dobre a w różach pół ogrodu
Ewa mi chyba kiedyś polecała Marchenzauber...

Wklejam sobie ściągę, żebym nie szukała

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10153-topowe-roze-sezonu-2019

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7324-wizytowka-podworko-ryski?page=3
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 14:58, 16 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Kokesz napisał(a)
Oglądam sobie róże...i dalej nie mogę się zdecydować

Podoba mi się delikatny róż, chcę zapachu, powtarzalności kwitnienia albo nawet przez cały sezon i żeby nie była za mocno kolczysta Niska, do donicy albo na brzeg rabaty.

Takie mi się podobają z koloru jakieś jeszcze inne pachnące polecacie?

Marchenzauber
Cherzogin Christiana

Z wyższych na pewno QoS




Märchenzauber prawie wcale nie pachnie, Herzogin pachnie ale niezbyt mocno.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:03, 16 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Z gołym korzeniem lepiej kupować jesienią. Wtedy zimą mają czas na budowę korzenia. Teraz lepiej kupować w doniczce.
Märchenzauber to prześliczna róża, zdrowa i w ogóle, tylko zapach minimalny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 15:57, 16 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anda napisał(a)


Märchenzauber prawie wcale nie pachnie, Herzogin pachnie ale niezbyt mocno.


No widzisz, na stronie zapach pierwszej określana jest na 3* i opinie, że ślicznie pachnie, a drugiel na 5* czyli maximum...to jak tu wybierać nie wąchając?

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 15:59, 16 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anda napisał(a)
Z gołym korzeniem lepiej kupować jesienią. Wtedy zimą mają czas na budowę korzenia. Teraz lepiej kupować w doniczce.
Märchenzauber to prześliczna róża, zdrowa i w ogóle, tylko zapach minimalny.


Właśnie Zuza mnie uświadomiła, że lepiej w doniczce

A masz jeszcze jakieś inne typy dla mnie, w podobnym kolorze do Marchenzauber ale mocniej pachnącą?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 16:09, 16 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Hmmm, czy Marchenzauber faktycznie tak krótko trzyma kwiaty, 2-3 dni? tak wyczytałam na forum?
I na zdjęciach u innych wcale nie było widać tego różu, tylko bladą brzoskwinię?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 08:41, 17 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Kokesz napisał(a)


No widzisz, na stronie zapach pierwszej określana jest na 3* i opinie, że ślicznie pachnie, a drugiel na 5* czyli maximum...to jak tu wybierać nie wąchając?



No właśnie, trudno. Na dodatek każdy nos inny, inaczej odbiera zapachy. Najlepiej róże kupować kwitnące
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies