Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Anda 08:51, 17 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kokesz napisał(a)
Hmmm, czy Marchenzauber faktycznie tak krótko trzyma kwiaty, 2-3 dni? tak wyczytałam na forum?
I na zdjęciach u innych wcale nie było widać tego różu, tylko bladą brzoskwinię?


To ciepły róż, czyli tak - brzoskwinia. Jaśniutki jeśli gorąco, a ciemniejszy jeśli zimno. Kwiaty trzyma z tego co pamiętam ok. tygodnia. To zależy jednak tez od pogody.

Polecić mogę Harlow Carr - mniejsze kwiaty, różowiutka, mocny zapach i zdrowa, ale bardzo dużo kolców. Mam ją w donicy przy tarasie i żyję mimo kolców

Princess Alexandra of Kent, cudna pod każdym względem

Königin Marie bardzo ładnie pachnie i w szkółce była zawsze zdrowa.
Pacyfik Blue bardzo ładnie pachnie, ale co roku łapała grzyba w szkółce.
Carmen Würth pięknie pachnie i w szkółce była zawsze zdrowa.
Fräulein Maria rownież.
Jennifer Rose ma cudny zapach, ale w szkółce trochę chorowała. Mimo to chcę ją sobie kiedyś kupić

Jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 11:06, 17 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Oglądam sobie różne odmiany i te, które podobają mi się kolorem i kształtem kwiatów, są z reguły wielkie albo pnące...
Czy jeśli jest napisane, że róża ma wysokość np 120 cm, to w donicy będzie niższa, czy to kwestia niskiego cięcia?
Kusi mnie jakaś pachnąca na balkon, tylko mam tam wysoką, chudą donicę 70cm, więc róża nie mogła by być za wysoka. Druga sprawa to przędziorki, które atakują mi zawsze rośliny na balkonie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 11:14, 17 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Reniu, róże w donicach mają mniejszy system korzeniowy i dlatego musisz je co roku porządnie przyciąć. Pnące w donicach korygujesz cięciem na góra 3 główne pędy. Jednak do pnących lepiej mieć naprawdę dużą donicę. Poza tym różom w donicach trzeba co parę lat przycinać również korzenie.
Przędziorki lubią suche miejsca. Jeśli zwiększyłabyś może wilgotność na balkonie, to ewentualnie mniej by im się tam podobało. Może jakieś oczko wodne z małą fontanną?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 11:37, 17 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Ewa, mam od zeszłęgo roku mini fontanne na balkonie
Do jakiej wg ciebie wielkości mogłabym szukać róży na balkon?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 11:52, 17 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Renia, a może tak trochę inaczej - myślałaś o miniaturowych różach pnących, np Alina® albo Eva® obie od Tantau. W opisach mają, że nadają się do donic.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 12:03, 17 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Takiego koloru i kształtu mi się podobają

Gartentraume
Olivia Rose
James Galway
Wildeve
Wisley2008
Mariatheresia

i jeszcze Pashmina tylko ona nie pachnie

I jak tu się zdecydować na tę jedną
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 12:04, 17 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
antracyt napisał(a)
Renia, a może tak trochę inaczej - myślałaś o miniaturowych różach pnących, np Alina® albo Eva® obie od Tantau. W opisach mają, że nadają się do donic.


Tylko ja mam wysoką i chudą donicę 70 cm i do niej chyba pnąca nie bardzo pasuje...

Tu akurat miałam mini hortensję

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 12:06, 17 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kokesz napisał(a)
Ewa, mam od zeszłęgo roku mini fontanne na balkonie
Do jakiej wg ciebie wielkości mogłabym szukać róży na balkon?


Wg mnie do ok. 1,2
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 14:36, 17 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Tak patrzę na to zdjęcie z balkonu i myślę sobie, że róża do host, paproci w tym narożniku nijak nie pasuje
W zeszłym roku kupiłam do tej donicy hostensję Polestar dobrze, że są zdjęcia bo zupełnie o tym zapomniałam
To się nazywa owczy pęd co wejdę do kogoś to róże zamawiają to sobie myślę, też zamówię
Albo głupota trzeba ochłonąć albo pomyśleć o innej donicy w ogrodzie
W każdym razie QoS jestem pewna, pójdzie na dużą rabatę

ech...

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 15:32, 17 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies