Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Klaudyna 21:15, 30 wrz 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Dziękuję bardzo. To dopiero początek zmian. Wszystko idzie dosyć powoli ale liczę na to że cierpliwość się opłaci. Dobrze że jeszcze pogoda pozwala na pracę i uporam się jeszcze z frontową rabatą w tym roku. No na początek wiosny zaplanowałam totalna rewolucję jeżeli chodzi o mój mały 105metrowy taras. Trzymajcie kciuki.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
BKosimkArt 21:25, 30 wrz 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Wow ale zmiana ogrodowa! Pięknie! Klonik zostaw, kolorystycznie fajnie.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Marzenaka 22:14, 30 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
No zmiana niezła. Robi wrażenie. Bardzo ładnie. Miło popatrzeć.
____________________
Ogród Marzeny
Klaudyna 09:25, 01 paź 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
No nie powiem czuję się podbudowana i gotowa do dalszego działania.Pozdrawiam wszystkich serdecznie
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Toszka 09:37, 01 paź 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Klaudyna napisał(a)
Dzięki, bo to dosyć mocny akcent kolorystyczny. W tym miejscu będzie się mocno rzucał w oczy na tle dereni i miskantów. Ale skoro fajnie będzie to niech rośnie.
Nie wiedziałam, że klony palmowe mają takie duże przyrosty. Wszystko to co urosło poza hortensje to przyrost tegoroczny- szok Oby tak dalej.


Kloniki za młodu maja własnie takie duże przyrosty i w miarę zbliżania sie do docelowych rozmiarów spowalniają.

Na zimę dół pnia zabezpiecz otuliną hydrauliczną (taka szara pianka do rur), nie za ścisło. Po czym cały system korzeniowy wokół pieńka obsyp grubszą warstwą kory. Chodzi o zabezpieczenie korzeni przed przemarznięciem. Obsypujemy/kopczykujemy rosliny dopiero jak temperatura ustabilizuje się na -5 stopni. Nie wcześniej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 10:31, 02 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moja pomoc jest w kwestii wyrzucenia maty szkółkarskiej, która jest plastikiem powodującym zamieranie życia w glebie i zatraceniem wytwarzania próchnicy oraz niszczeniem struktury gruzełkowatej, reszta ok - super wygląda.

Skarpa moim zdaniem zbyt stroma i mata z patyków robi brzydkie tło. Zrób żywopłot.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 11:09, 02 paź 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Mata z patyków jest chwilowa. Potrzebujemy trochę prywatności zanim tuje nie podrosną. Dziękuję za odwiedziny i miłe słowo.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Efffa 10:24, 11 kwi 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Klaudynka przeczytalam Twój watek od początku, czytalam o Twoich rozterkach, o skarpie, o niekontrolowanych zakupach(każdy z nas to przechodzil).A potem po dluzszej nieobecności wstawilaś zdjęcia rabat, w pierwszym momencie myślalam , że przeskoczylam na inny wątek, ale nie, faktycznie dalej na Twoim siedzialam, powiem Ci zmiany niesamowite, cudnie to wszystko wyglada, dobrze, ze się nie poddalaś, gratuluję, jest pięknie
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Klaudyna 16:19, 11 kwi 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
To zapraszam do obejrzenia ogrodu za jakiś czas bo zmiany jeszcze większe się szykuja. Człowiek przez jakiś czas chłonie wiedzę i uczy się od innych żeby iść do przodu i przeprowadzać rewolucję w swoim ogrodzie. Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 17:14, 11 kwi 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Efffa napisał(a)
Klaudynka przeczytalam Twój watek od początku, czytalam o Twoich rozterkach, o skarpie, o niekontrolowanych zakupach(każdy z nas to przechodzil).A potem po dluzszej nieobecności wstawilaś zdjęcia rabat, w pierwszym momencie myślalam , że przeskoczylam na inny wątek, ale nie, faktycznie dalej na Twoim siedzialam, powiem Ci zmiany niesamowite, cudnie to wszystko wyglada, dobrze, ze się nie poddalaś, gratuluję, jest pięknie



w tym roku planuję zrobić mój mały tarasik. Dodam , że w planach mam posadzić w nim 4 klony ginnala, kulki bukszpanowe no i oczywiście niezastąpione turzyce. Jak starczy mi sił to różnież boczna skarpa się zmieni. Już nie mogę się doczekać.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies