Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

kasja83 14:17, 18 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
No a tu naszkicowałam na szybko (Picasso ze mnie nie będzie o co mi chodzi:
Zastosowanie obrzeży pozwoliłoby mi oszukać trochę spad terenu.
A tutaj z drugiej strony domu, będzie ta sama sytuacja-spad terenu też spory-dlatego rabatę pod domem-w sensie pod ścianą chciałam domknąć obrzeżami, które pozwoliłyby mi trochę starasować teren. Natomiast od strony ogrodzenie też chcę coś nasadzić-także każdy metr jest ważny.Chyba, że idę złym tokiem myślenia?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anna_t 14:58, 18 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
delikatny spadek terenu nie przeszkadza w zrobieniu płyt w żwirze jako opasko-chodnika. i bardziej chodzi mi o tą strone przy garazu bo tam chyba jest węziej? dobrze by było zebyś nam naniosla rózne wymiary i strony swiata. bo niewiem czy dobrzę myslę ze front masz od wschodu a taras od zachodu?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kasja83 18:27, 18 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Aniu dobrze kojarzysz.
Strona garażowa jest od północy-pas zieleni od ściany do tujek ma 3,6(ale 60 cm wystaje winkiel kostki brukowej i tyle obrzeżyłabym z tej strony-a chcę to zrobić także dlatego, że jak widzisz winkiel od kostki jest trochę wysoko i nie chcę, żeby taki kant wystawał-dołączenie do tego obrzeża zniwelowałoby to).Czyli pod odjęciu opaski zostaje 3 metry-to jakieś 1,8m mogłaby mieć z tej strony rabata pod tujami.

Z drugiej zaś strony-czyli od wykusza mamy południe, tam wymiarowo wygląda to następująco:

Plus realIdąc za dom:

Wracając:
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anna_t 19:14, 18 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ta rabata przy wykuszu to aż sie prosi o różankę wiesz? ja mam małego hopla na tym punkcie kupiłam ostatnio chyba z 20 róż
z płytami od strony garażu zrobisz jak uważasz, wiem jak to jest jak juz sobie cos człowiek w głowie ułoży, trudno zmienić zdanie
poza tym 1,8m to spokojnie coś się fajnego wymyśli. jak dla mnie szpaler hortensji z carex w nogach ale ja to nudna jestem, hortensje i róże mi w głowie i tyle
zaglądała do Ciebie Filemon24, ona wie dużo o hortensjach to podpowiedziałaby która zniesie cień przez parę godzin.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Dominika11 19:17, 18 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
można też coś kolumnowego dla wysokości i może kule bukszpanowe + właśnie turzyce lub żurawki i będzie zimozielono do tego cebulowe
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 19:18, 18 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a będzie jakaś opaska wkoło domu ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kasja83 20:11, 18 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Dominiko cały dom będzie obrzeżony-typowo osobno opaski nie będzie.Są strony np południowa,gdzie obrzeża będą 60cm,jak przy garażu,ale 2 metry od ściany-w tak utworzonych rabatach chciałabym sadzić-niekoniecznie zaraz pod murem,ale odstąpić pół metra, żeby był dostęp do ściany.

Aniu ja zaś mam manię trawową-najchętniej wszędzie wsadziłabym trawy Carexy jak najbardziej czuję
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Dominika11 20:18, 18 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
no to okey
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Asiuniaa 20:33, 18 lut 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
ag_zie napisał(a)
Rozchodniki z rozplenicą pięknie wyglądają

POTWIERDZAM mam u siebie to połączenie.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
anna_t 20:46, 18 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
połowa ogrodowiska ma to połączenie
przydałaby się jakaś nowa realizacja Danusi żeby powiało nowymi pomysłami
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies