Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

kasja83 08:42, 22 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
iwka napisał(a)
To Ty nawet się nie zastanawiaj tylko stacjonarnie kupuj, pomacasz i chociaż kota w worku nie kupisz


Jest tak. Chociaż powiem ci, że po Waszych opiniach dotyczących VF i pokładania się-nie wiem czy nie pójdę jednak w Pinky Vinky.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Filemon24 09:46, 22 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Pinky vinky naprawdę jest piękna w rzeczywistości prezentuje się znacznie lepiej niż na zdjęciach
Co do zakupów to odradzam stanowczo zakupy przez internet, sadzonki są przeważnie brzydkie i zabiedzone bez porównania z tymi które można kupić w szkółkach. Najpiękniejsze hortensje mają u Szmitów w Pęchcinie
____________________
Magda70 10:23, 22 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Zagladam i zaznaczam sobie... poczytam wieczorkiem co tworzysz.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
kasja83 14:28, 22 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Magda70 napisał(a)
Zagladam i zaznaczam sobie... poczytam wieczorkiem co tworzysz.


Witam.Zapraszam do czytania-chociaż narazie samego tworzenia nie ma zbyt wiele
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kasja83 10:38, 23 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Linkuję sobie przegląd MałejMI:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/6492-ogrod-malej-mi-sezon-2016?page=9
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Filemon24 11:39, 23 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Zapomniałam ci jeszcze napisać o hortensji phantom - godna polecenia zaczyna kwitnąć na biało później różowieje z odmian bukietówek jakie mam kwitnie jako pierwsza. Ma ładne duże kwiaty i pachnie
____________________
AgataP 16:10, 23 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Witaj, włączę się do dyskusji
Mam Vanilki i mimo że trzeba je nieco podwiązywać po deszczu nie zdradzę ich, kocham miłością bezwzględną. Kocham ten róż i rabatę z nimi podporządkowuję to tego koloru.
Kolejna w tym kolorze to Sunday Fraise - odbicie Vanilki tylko w mniejszym wymiarze.
Następna to Diamant Rouge - tą kupiłam na wyprzedaży i czeka zadołowana.
Liczę że przetrwała
Annabelki - piękne gdy zaczynają kwitnąć, u mnie kwiaty wielkości głowy, krzaki na 1,5 metra e... dużo potrzebują wody, ale nie w formie deszczu.
Po ulewie, po mżawce leżą totalnie na ziemi, gdyby się podniosły to jeszcze, ale niektóre tak zostają, Ziemia na nie chlapie i robią się brzydkie, trzeba wycinać co niektóre kwiatostany. Przekwitają przechodząc w cudowną limonkę.
Są piękne ale w podparciu. Ja będę próbować wcisnąć ja w rabatę bylinową w objęcia innych roślin.
Limki mam za sprawą ogrodowiska. Kupiłam 4 szt w szkółce, a kolejne 16 szt zamówiłam w necie. Sprzedawca ma b.dobre opinie więc liczę że nie padnę na zawał po ich otrzymaniu. Planuję z nich szpaler gdyż dobrze rosną i ładnie się krzewią.
Zamówiłam też Magical Moonlight 5 szt. Tej nie widziałam i to będzie eksperyment. Choć ma ją Madżenka chyba u siebie.
Polar Bear też jest piękny i znajdę miejsce i dla niego. O Phantomie też słyszłam same pozytywne opinie
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 16:15, 23 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
anna_t napisał(a)
delikatny spadek terenu nie przeszkadza w zrobieniu płyt w żwirze jako opasko-chodnika. i bardziej chodzi mi o tą strone przy garazu bo tam chyba jest węziej? dobrze by było zebyś nam naniosla rózne wymiary i strony swiata. bo niewiem czy dobrzę myslę ze front masz od wschodu a taras od zachodu?


No i też sie podłączę. Ja planuję taką ścieżkę za domem. Płyty chodnikowe i sama nie umiem się jeszcze zdecydować czy w trawie czy w żwirku...
A u Was na czym stanęło?

____________________
Z Pszenicznej...
kasja83 16:21, 23 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
AgataP napisał(a)


No i też sie podłączę. Ja planuję taką ścieżkę za domem. Płyty chodnikowe i sama nie umiem się jeszcze zdecydować czy w trawie czy w żwirku...
A u Was na czym stanęło?


Witaj-fajnie, że zajrzałaś. Zawsze mi miło, że ktoś dzieli się swoim doświadczeniem. Co do chodnika-robię w trawie-może kiedyś zamarzę o odmianie i dodam żwirek? A dwa zastanawiałam się też techniczne, czy jak będzie żwirek to nie będzie nieustającego skubania trawy ze żwirku?
Pędzę już do Ciebie obejrzeć ogród- z tego co piszesz masz już spore doświadczenie w temacie hortensji-u mnie w tym sezonie będzie pierwszy raz
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
AgataP 16:31, 23 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
anna_t napisał(a)
delikatny spadek terenu nie przeszkadza w zrobieniu płyt w żwirze jako opasko-chodnika. i bardziej chodzi mi o tą strone przy garazu bo tam chyba jest węziej? dobrze by było zebyś nam naniosla rózne wymiary i strony swiata. bo niewiem czy dobrzę myslę ze front masz od wschodu a taras od zachodu?


e tam doswiadczenie, dopiero tworzę.. po 3 latach dojrzewam do tego co mi się podoba i co chcę u siebie wzorem niektórych osób przestaję być sentymentalna i wywalam co mi się nie podoba
w tym roku planuję kolejną rewolucję i stąd te limki w ilości 20szt, choć to pewnie dopiero połowa
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies