Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

kasja83 16:47, 23 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
AgataP napisał(a)


e tam doswiadczenie, dopiero tworzę.. po 3 latach dojrzewam do tego co mi się podoba i co chcę u siebie wzorem niektórych osób przestaję być sentymentalna i wywalam co mi się nie podoba
w tym roku planuję kolejną rewolucję i stąd te limki w ilości 20szt, choć to pewnie dopiero połowa

SzaleństwoJa mam w planach chociaż z grubsza ogarnąć teren przed domem i posuwać się do ogrodu na tyłach.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
ag_zie 21:51, 23 lut 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Tak poczytałam u Ciebie o hortkach i się zastanawiam czy te VF mam kupować.... jeszcze jest trochę czasu na zastanowienie się
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
anna_t 22:22, 23 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AgataP napisał(a)
Witaj, włączę się do dyskusji
Mam Vanilki i mimo że trzeba je nieco podwiązywać po deszczu nie zdradzę ich, kocham miłością bezwzględną. Kocham ten róż i rabatę z nimi podporządkowuję to tego koloru.
Kolejna w tym kolorze to Sunday Fraise - odbicie Vanilki tylko w mniejszym wymiarze.
Następna to Diamant Rouge - tą kupiłam na wyprzedaży i czeka zadołowana.
Liczę że przetrwała
Annabelki - piękne gdy zaczynają kwitnąć, u mnie kwiaty wielkości głowy, krzaki na 1,5 metra e... dużo potrzebują wody, ale nie w formie deszczu.
Po ulewie, po mżawce leżą totalnie na ziemi, gdyby się podniosły to jeszcze, ale niektóre tak zostają, Ziemia na nie chlapie i robią się brzydkie, trzeba wycinać co niektóre kwiatostany. Przekwitają przechodząc w cudowną limonkę.
Są piękne ale w podparciu. Ja będę próbować wcisnąć ja w rabatę bylinową w objęcia innych roślin.
Limki mam za sprawą ogrodowiska. Kupiłam 4 szt w szkółce, a kolejne 16 szt zamówiłam w necie. Sprzedawca ma b.dobre opinie więc liczę że nie padnę na zawał po ich otrzymaniu. Planuję z nich szpaler gdyż dobrze rosną i ładnie się krzewią.
Zamówiłam też Magical Moonlight 5 szt. Tej nie widziałam i to będzie eksperyment. Choć ma ją Madżenka chyba u siebie.
Polar Bear też jest piękny i znajdę miejsce i dla niego. O Phantomie też słyszłam same pozytywne opinie

ooo widzę Agatko że lubimy podobne klimaty, ja tez czuję że się zahortensjuję
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:25, 23 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
kasja83 napisał(a)

Witaj-fajnie, że zajrzałaś. Zawsze mi miło, że ktoś dzieli się swoim doświadczeniem. Co do chodnika-robię w trawie-może kiedyś zamarzę o odmianie i dodam żwirek? A dwa zastanawiałam się też techniczne, czy jak będzie żwirek to nie będzie nieustającego skubania trawy ze żwirku?
Pędzę już do Ciebie obejrzeć ogród- z tego co piszesz masz już spore doświadczenie w temacie hortensji-u mnie w tym sezonie będzie pierwszy raz

Kasia pod żwirek kładziesz mate lub wersja tańsza folie. ja tak będę robić pod altaną, mam pełno worków po korze i ziemi, zdejmę darń, wyrównam, ubije walcem od trawy i na to worki i potem żwir i płyty chodnikowe w szachownicę.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Mala_Mi 22:44, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Noc cóż.. czas nie guma.. jak coś trzeba to proś mnie o opinię.. bo mało siedzę na innych wątkach Ale odpowiadam na pytania u mnie .. lub na zaproszenie do siebie .. Kiedyś dużo siedziałam na forum, a teraz wolę siedzieć z wnukami, ten fajny wiek szybko się skończy.. i wrócę na forum

Lubię się zagłębić w temat, a na to mi czasu brakuje.. początek poczytałam, i ostatnie strony.. a to za mało by wypowiadać się ...

Hortensji Pinky Winki nie lubię. Za za całokształt. Myślałam, że może złe stanowisko, przesadziłam.. dalej jej nie lubię, a że ze mnie sentymentalna baba, to ją mam Najgorsza z wszystkich hortek jakie mam, może razem ją umieszczę z Hayes Starburst. Ta druga mnie wkurza bo ciągle leży, jakbym jej nie pocięła i jak bym jej nie podparła.

VANILLE FRAISE- jest cudowna jak ktoś lubi kolor malinowy, ale moim typem numer jeden jest Phantom Phantom nie ma wad Numer jeden za całokształt. Kiedyś pokazywałam cały cykl rozwojowy.. ALE KTO TO ZNAJDZIE ??? Szybciej odszukać nowe.

Vanilia Frreise cudowne ma Ana Art.... myślę ze jej ogród może Ci przypaść do gustu Bo ja mam zbieraninę, ale dzięki temu mam swoje opinie na wiele różnych roślin.. i tez mam glinę


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Filemon24 07:36, 24 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Czemu nie lubisz pinky?
____________________
anna_t 12:14, 04 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
halo Kasia planujemy coś?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
ag_zie 12:35, 04 mar 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
macham
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
kasja83 16:43, 10 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
łoooo mamo,ale się zapuściłam.
Co tu dużo pisać-chorobowo zawitało pod mój adres...po grypce załapałam się na anginę, a i moje dzieciaki cały czas chore
Od poniedziałku zaczęłam człapać do pracy. Front robót żaden- po pierwsze choroby, po drugie praktycznie cały czas pada, siąpi z drobnymi przerwami. Może coś ruszy-bo dobre dusze-chłopaki z mojej pracy przyjadą jutro i będą kłaść obrzeża Jak już będą te obrzeża wokół domu-to coś nabierze kształtu. Podłamałam się też wyceną gabionu obok tarasu-niestety z racji spadku terenu i faktu, że taras jest sporo nad ziemią-gabion musi być wysoki i szeroki tak na 40cm, żeby mi się nie zawalił.grrr
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
ag_zie 21:12, 10 mar 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Hej! Będzie cieplej to chorób nie będzie i lepszy nastrój będzie! uszy do góry!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies