Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

anabuko1 13:44, 27 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
A lubczyk chyba taki duży nie rośnie.
A magi nie mam to nie wiem.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Monia81 14:00, 27 cze 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Lubczyk mam taki sam, on tak wyrastaja zawsze myślałam, że magii i lubczyk to dwie różne rośliny, dopóki se nie kupiłam najpierw lubczyk a później magii, okazało się że jest to to samo. Lubczyk jest głównym składnikiem przyprawy magii i zamiennie na niego mówią magii, no chyba że naprawdę coś pokręciłam, jakby co poprawcie mnie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
gobasia 16:22, 27 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
katel napisał(a)


Fotki mojego ulubionego czosnka - Globemaster baaardzo duże kwiaty i cebule też wielkie



Kasiu zaraz go posadzisz ,czy odczekasz?..to ja też tak zrobię tego Twojego - mojego
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Annak 18:20, 27 cze 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Czy wszystkie czosnki, które przekwitły wykopuje się teraz? Pierwszy raz sadziłam i nie wiem co z nimi zrobić...
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
katel 22:05, 27 cze 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
anabuko1 napisał(a)
Hortensje piękne Kasiu.
A co to za owocki ??
Róże bo powojniki wciąż pięknie kwitną i raduja.
Ja też chciałabym namiary na tą lilie Marlene.
Ja jej nie mam.
Ale podziwiam ja u was
Pozdrowki zostawiam

Owocki kasztanka jarzębolistnego - nie wiedziałam że będą takie wielki , ciekawa jestem co z nich wyrośnie.

Monia81 napisał(a)
Lubczyk mam taki sam, on tak wyrastaja zawsze myślałam, że magii i lubczyk to dwie różne rośliny, dopóki se nie kupiłam najpierw lubczyk a później magii, okazało się że jest to to samo. Lubczyk jest głównym składnikiem przyprawy magii i zamiennie na niego mówią magii, no chyba że naprawdę coś pokręciłam, jakby co poprawcie mnie

No właśnie ja też myślałam że to to samo i z lubczyku robi się przyprawę magii ale ostatnio znajoma się upierała że to różne rośliny - więc sama nie wiem

gobasia napisał(a)


Kasiu zaraz go posadzisz ,czy odczekasz?..to ja też tak zrobię tego Twojego - mojego


Annak napisał(a)
Czy wszystkie czosnki, które przekwitły wykopuje się teraz? Pierwszy raz sadziłam i nie wiem co z nimi zrobić...



Basiu, Aniu zostawiłam w garażu na jakiś czas żeby poobsychał - ale nie wiem czy tak należy robić bo to mój pierwszy raz . Te czosnki u mnie kwitły już drugi rok i większość się rozmnożyła i miały po dwa ale mniejsze kwiaty a mi się podobają jak mają takie wielkie jak ten ze zdjęcia więc musiałam je już rozsadzić.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Kasiek 22:17, 27 cze 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Mam te czosnki kilka lat, nigdy ich nie wykopywalam. Co roku pieknie kwitna
____________________
Bawarka
katel 22:45, 27 cze 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Kasiek napisał(a)
Mam te czosnki kilka lat, nigdy ich nie wykopywalam. Co roku pieknie kwitna

Nie dzieliły się u Ciebie?
Tu zdjęcia z 2017 i 2018 - widać różnicę o ile są mniejsze po podzieleniu, na dolnym zdjęciu jest jeden duży który się nie podzielił.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
sylwia_slomc... 23:14, 27 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
A moje sadzone jesienią w tym sezonie niskie były, bo susza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 23:14, 27 cze 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Katl Nie obserwuje ich tak bardzo...jednak w tym roku, wszystkie czosnki mialy potezne glowy, obficie kwitly a nie wykopywalam ich. Nie wiem co lubia a czego nie, po prostu kiedys je wsadzilam i sa Pewnie kiedys zanikla, narazie jednak, ich nie ruszam
____________________
Bawarka
Kasiek 23:16, 27 cze 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
sylwia_slomczewska napisał(a)
A moje sadzone jesienią w tym sezonie niskie były, bo susza


O, moze Sylwia dobrze podpowiada, moze brak wody sprawia ze sa mniejsze? Dodam, ze u mnie w tym roku pogoda jak na zamowienie, i slonce i deszcz, jeszcze ani razu nie podlewalam ogrodu z weza.
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies