Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

mira 23:30, 02 sty 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
tu wszyscy są mega spostrzegawczy już się przekonałam

bardzo trudno radzić bo i tak nie wiadomo do czego dążysz a ponadto co innego fotki a co innego real,
jak masywne barierki to może jakiś krzew kwitnący i ładnie wyglądający, albo powojnik o małych kwiatkach takich dzwoneczkach

masz rację wszystko masz jeszcze stosunkowo małe i tak się wydaje, ja właśnie walczę teraz z pozyskaniem światła do ogrodu bo za duże wszystko porosło i trzeba ciąć -musisz wyobraźnię włączyć do każdego drzewka, krzaka - w tym roku pewnie już zobaczysz 3-ci wymiar

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:07, 03 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Szperałam w necie za inspiracjami iglakowymi na ten nieszczęsny krąg. Z pewnością go zniekształcę, żeby nie miał takiego formalnego kształtu.
Padło na świerk serbski nana- rośnie w formie kształtnego trójkąta- a może jakaś iglak pendula?, choina kanadyjska nana , świerk kłujący Glauca compacta ewentualnie Maigold. Pasowałoby tam wsadzić jakąś wąską kolumnę; jałowiec Stricta? tuja Holmstrup? Niżej sosny kosodrzewiny Winter Gold (ładnie się przebarwiają zimą), jałowiec Gold Star, Depressa Aurea. Może jeszcze coś poczochranego- cyprysik Filifera Aurea nana.
Dzisiaj już -13 stopni, wciąż prószy. Na nartach biegało się świetnie. Było bezwietrznie. Dla ogrodu to dobrze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agania 13:48, 03 sty 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W sierpniu 2013 roku mogłam już podziwiać to i owo.

brzózki dawały trochę cienia

Postawiłam na tzw. żelazne rośliny. Mam sporo dereni, hortensji, mahonii, kalin, krzewuszek, tawuł, pęcherznic. Sadziłam je w grupach po kilka sztuk.
Nasza działka znajduje się na gruntach prywatnych. Miasto nie będzie się spieszyło z przyjęciem od nas części wspólnej w postaci drogi. Prawdopodobnie przez ładnych parę lat będziemy mieli prowizoryczna drogę. O chodnikach nawet nie marzymy Postanowiłam trochę ucywilizować to, co pozostało po uzbrajaniu działek w wodę i gaz. Skopałam kilkumetrowy pas poza granica działki, posiałam zielony nawóz, ścięłam, skopałam, posiałam trawę i posadziłam niewielkie drzewka: oliwniki, jarząby pospolite i szwedzkie i klony tatarskie.
Jesienią 2013 działka prezentowała się tak

Zielony pas to sad, a zielone pagórki to obsiany gorczycą ściągnięty w trakcie budowy humus.

Witaj Gruszeńko i za to cię już kocham ogromnie, że tak wykorzystujesz to co masz w swoich łapkach
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 14:30, 03 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Agania napisał(a)

Witaj Gruszeńko i za to cię już kocham ogromnie, że tak wykorzystujesz to co masz w swoich łapkach

Masz na myśli psa? )On tylko nadzorował.

Ogrodnik wyglądał tak i musiał doładowywać akumulatory
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agania 15:13, 03 sty 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wiesz całe lata tak wyglądałam i nie ważne czy po ogrodowych pracach, czy po zabawie z psiakami i kotami...zawsze wszystko służy tylko jednemu, pas zieleni ròwnież ...naszej wielkiej miłości i oddaniu, mój kot Maniek stracił właśnie ostatniego kła, a ogród wydaje się teraz jeszcze ładniejszy...takie kocie poświęcenie, psie oddanie, sprzyja szczęściu i u mnie bez ostatniego kła, a tyle srebra w ogrodzie....to jest to szczeście i piękno jakiego jeszcze nie widziałam i u Ciebie to srebro też dostrzegam i podziwiam Cię za ogromną pracę
Wszystkiego Naj...w Nowym Roku
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 16:36, 03 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Agania napisał(a)

Wszystkiego Naj...w Nowym Roku

Maniek jest tak uroczy, że nawet brak kła mu nie zaszkodzi. Za życzenia dziękuję
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Bogdzia 16:40, 03 sty 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ogrodnik wyglądał tak i musiał doładowywać akumulatory


Żeby miec ładny ogród i tak trzeba czasem wyglądac ale wbrew pozorom nie jestesmy wtedy wcale nieszczęśliwi bo liczy się wykonana praca i efekt jaki będzie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gruszka_na_w... 16:42, 03 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
mira napisał(a)
w tym roku pewnie już zobaczysz 3-ci wymiar


Byłby dobrze- taka jakaś płaskata się czułam, dwuwymiarowość strasznie zubaża oglądanie świata tzn. wróć- "wzbogaca" o niechciane elementy
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 17:32, 03 sty 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Twój ogród już nabiera wymiarów , a mój nawet pierwszego jeszcze nie osiągnął
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:21, 03 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Bogdzia napisał(a)


Żeby miec ładny ogród i tak trzeba czasem wyglądac ale wbrew pozorom nie jestesmy wtedy wcale nieszczęśliwi bo liczy się wykonana praca i efekt jaki będzie.

Masz rację Bogdziu. To zdjęcie to jedna z milszych pamiątek
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies