Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Imienniczka 11:24, 01 sty 2016


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 832
Wreszcie i u nas trochę śniegu. Świat od razu jest piękniejszy
____________________
Mirka Morze woni i kolorów... Wizytówka - Morze woni i kolorów...
MUZA 11:46, 01 sty 2016


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Witam Noworocznie Haniu jak słusznie zauważyłaś mieszkamy blisko siebie bardzo lubie(Twoje) okolice szklar za bajeczne widoki
zdjęcia ze spaceru piękne u mnie też biało
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
Imienniczka 16:17, 01 sty 2016


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 832
Haniu, z tą rabatą też miałabym problem. Osobiście chyba bym ją usunęła. Tak teoretycznie Bo w praktyce to ja raczej zamieniam trawniki na rabaty
Nie mam doświadczenia z takimi rabatami na środku. Zdecydowanie wolę zakątki po bokach. Sama mam też problem podobny do Twojego. Mam dwie rabaty, z którymi nie wiem co zrobić. Biegam więc po ogrodowisku, przeglądam zdjęcia i szukam inspiracji.
____________________
Mirka Morze woni i kolorów... Wizytówka - Morze woni i kolorów...
Gruszka_na_w... 16:24, 01 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Nowy rok, nowe plany ogrodowe... )
Wrzucę Wam coś na ząb ))
Rabata w centrum ogrodu. teraz rośnie tam glediczja trójcierniowa Sunburst. Wokół pnia wsadzone są cebulki tulipanów i narcyzów, potem w kręgu grupa miskantów Gracilismus, między nimi 2-3 berberysy i żurawki. Ale jakiś pusty wydaje mi się ten krąg. Słabo współgra z resztą ogrodu (może jeszcze za młody, a może czegoś tam brakuje). Kusi mnie, żeby ten formalny krąg złagodzić i wyciągnąć rabatę, dosadzić coś zimozielonego (kolumnowego?). Czekam na propozycje. Nad każdą się pochylę )
To ten krąg w samym centrum




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:28, 01 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Imienniczka napisał(a)
Haniu, z tą rabatą też miałabym problem. Osobiście chyba bym ją usunęła. Tak teoretycznie Bo w praktyce to ja raczej zamieniam trawniki na rabaty
Nie mam doświadczenia z takimi rabatami na środku. Zdecydowanie wolę zakątki po bokach. Sama mam też problem podobny do Twojego. Mam dwie rabaty, z którymi nie wiem co zrobić. Biegam więc po ogrodowisku, przeglądam zdjęcia i szukam inspiracji.

Dzięki za zainteresowanie )
Nie chcę tam trawnika. Wydaje mi się, że trzeba tam zneutralizować ten okrąg...Dumam dalej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
MUZA 18:57, 01 sty 2016


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Haniu a może powiększyć rabatkę ale zamiast okręgu pomyśleć o czymś w rodzaju elipsy albo elipsy o bardziej nieregularnych brzegach tak by wpasowała się w sąsiednie rabaty
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
Gruszka_na_w... 19:36, 01 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
MUZA napisał(a)
Haniu a może powiększyć rabatkę ale zamiast okręgu pomyśleć o czymś w rodzaju elipsy albo elipsy o bardziej nieregularnych brzegach tak by wpasowała się w sąsiednie rabaty

Właśnie w tę stronę kieruję swoje myślenie. Tylko wciąż nie wiem, czy iść w byliny (werbena, szałwia, róże, sadziec, astry?), poszerzyć wybór traw? Czy też poszerzyć iglakami świerk białobok, profesor Byczkowski, wąskokolumnowa sosna? Teraz jest tam taka kropka bez i . Tę rabatę robiłam jako ostatnią i mózg mi się już mocno lasował.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gardenarium 19:38, 01 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poszerzyć listę roślin o zimozieloną bazę, aby ogród nie był pusty zimą. A nie o kolejne byliny.

Zobacz jak to rozwiązano w ogrodzie Blooma w Bressingham

3 pierwsze artykuły, widzę podobieństwo twojego ogrodu do tego

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=bressingham
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gruszka_na_w... 20:20, 01 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Gardenarium napisał(a)
Poszerzyć listę roślin o zimozieloną bazę, aby ogród nie był pusty zimą. A nie o kolejne byliny.

Zobacz jak to rozwiązano w ogrodzie Blooma w Bressingham

3 pierwsze artykuły, widzę podobieństwo twojego ogrodu do tego

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=bressingham

Ha, ha!!!!!!!!! Właśnie skończyłam czytać Twój artykuł Danusiu na temat kolorów w ogrodzie zimą ))))i porad styczniowych dla ogrodników ("W styczniu mamy czas na podejmowanie decyzji, co zmienimy w naszym ogrodzie lub co nowego stworzymy, a może zupełnie odmienimy nasz ogród." i "Teraz właśnie jest czas, by spojrzeć przez okno i pomyśleć czego w nim brakuje, gdzie dosadzić to, co przyniesie nam radość i nadzieję na zimne, szare dni.") Tylko nalewki z dzikiej róży brak...
Dziękuję za link, biegnę czytać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Lidka 23:58, 01 sty 2016

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Przyszłam się przywitać, bo odkryłam kolejny niedaleki ogród.Jestem już po lekturze całości i jestem pod wrażeniem Waszej pracy i konsekwencji. Widzę, że masz sporo krzewów, które też lubię i uważam za pancerne. Tak jak Ty lubię bylinowe rabaty i w ogóle zmienność pór roku. Żałuję tylko, że odkładałam wybór drzew ozdobnych. U Was szkielet ogrodu będzie znacznie szybciej widoczny.
Będę stałym obserwatorem, jeśli pozwolisz. Bardzo jestem ciekawa efektu pokrycia domu pnączami.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies