Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 15:26, 02 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Lidka napisał(a)
Przyszłam się przywitać, bo odkryłam kolejny niedaleki ogród.Jestem już po lekturze całości i jestem pod wrażeniem Waszej pracy i konsekwencji. Widzę, że masz sporo krzewów, które też lubię i uważam za pancerne. Tak jak Ty lubię bylinowe rabaty i w ogóle zmienność pór roku. Żałuję tylko, że odkładałam wybór drzew ozdobnych. U Was szkielet ogrodu będzie znacznie szybciej widoczny.
Będę stałym obserwatorem, jeśli pozwolisz. Bardzo jestem ciekawa efektu pokrycia domu pnączami.

Witaj Lidziu, cieszę się, że w pobliżu odkrywam kolejnych zakręconych pozytywnie ) Drzew mi wciąż mało. Teraz zimą sprawdzam, gdzie brakuje zimozielonego )
Czekam na wzrost roślin na rabatach przyściennych- powinny dać jakiś efekt.
Pozdrawiam!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:03, 02 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dzisiaj mrozik był już znacznie większy, -10 stopni. Śnieżku napadało akurat tyle, że można było rozpocząć sezon narciarski na biegówkach.
A ogród wyglądał "bajkowo".
Żywopłot bukowy przedwczoraj i dziś

Najpiękniej prezentowały się trawy i iglaczki

Liściastym też nie można odmówić uroku
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Bogdzia 20:02, 02 sty 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pięknie ze śniegiem , zazdroszczę takich widoków.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Imienniczka 20:07, 02 sty 2016


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 832
Pięknie im w śniegu
____________________
Mirka Morze woni i kolorów... Wizytówka - Morze woni i kolorów...
Warmia 21:05, 02 sty 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
U mnie popruszyło, ale u Ciebie to już regularna zima Iglaczki w śniegu są cudne.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 23:08, 02 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Porządkowałam sobie zdjęcia i dzieliłam na albumy związane z budową i ogrodem. Znalazłam jeszcze parę fotek ogrodu z początku października 2015
rabata frontowa- widać różnice w przebarwieniach imperaty red baron i bezodmianowej

Ten efekt mnie zaskoczył- królicze uszy ładnie się skomponowały z imperatą (okolice tarasu)



Zza brzózek
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 23:08, 02 sty 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witaj Haniu!
wreszcie dotarłam i czytam od początku, pięknie pokazałaś swoją historię, wzruszyłam się początkiem z przywołaniem chyba mnie to niesamowite

widać ogrom pracy jaką wykonałaś tak więc życzę Ci przy okazji Nowego Roku wielu sukcesów i radości w ogrodzie i poza

czytam że się zastanawiasz nad hortensją pnącą - nie zastanawiaj się - cudna jest i potrzebuje czasu i najlepiej miejsce cieniste choć ja mam w slońcu
wiciokrzew przy tarasie? czy ja wiem - dołem będzie goły więc pasuje coś podsadzić - Mała Mi miała wielki przed wejściem to się możesz doradzić

szukasz czegoś do tego koła - teraz tak pusto wygląda ale glediczja urośnie pamiętaj, ja jestem fanką kosodrzewiny, mam jej sporo, dziś było też w Rok w ogrodzie kilka odmian pokazali

pęcherznice rosną szybko i mimo cięcia sporo miejsca zajmują - są szerokie

mamy bardzo podobnie tylko ja nie mam pasa i nie palę znaczy już nie

pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Warmia 23:15, 02 sty 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Królicze uszy to rozumiem, że czyściec? Takiej nazwy nie słyszałam.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 23:19, 02 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mira, lepszego prezentu niż Twoja wizyta, nie mogłam sobie wymarzyć. Dziękuję za cenne podpowiedzi. Będę się jeszcze podpytywała o zimozielone, bo one u Ciebie dobrze się prezentują zimą. Może te moje jeszcze za małe i stąd poczucie pustki?
Ale jesteś spostrzegawcza, człek na chwilę legnie pokotem, to zamiast roślin, widzą fajkę )Wciąż jeszcze palę, ale tylko w przerwach od robót ziemnych, a od nich mi ciężko się oderwać- więc w sezonie minimalistycznie dosyć. Mała Mi wyciepała wiciokrzew- chciałam przy barierkach tarasu coś, co trochę przesłoni masywność balustrad, ale może wystarczą same miskanty? Dołem są cebulowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:23, 02 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Warmia napisał(a)
Królicze uszy to rozumiem, że czyściec? Takiej nazwy nie słyszałam.

To wkład Gabrieli z "ogrodu w budowie nieustającej" w nazewnictwo roślin. Wątek wart przeczytania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies