Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Anusia 10:12, 23 sie 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Tak jest najlepiej. Ja robię zakupy przez internet dopiero wtedy, kiedy nie mam innej możliwości zakupu. U nas nie ma takich wypasionych szkółek. Do tej pory przez internet kupiłam jedynie hortensje Limelight oraz róże z Rosarium. Pozostałe rośliny pochodzą z różnych żródeł a ja lubię zawsze zobaczyć, dotknąć roślinę i dopiero wędruje ona do koszyka
____________________
Skandynawia po krzyżacku
LenaMagda 14:31, 23 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Anusia napisał(a)
Tak jest najlepiej. Ja robię zakupy przez internet dopiero wtedy, kiedy nie mam innej możliwości zakupu. U nas nie ma takich wypasionych szkółek. Do tej pory przez internet kupiłam jedynie hortensje Limelight oraz róże z Rosarium. Pozostałe rośliny pochodzą z różnych żródeł a ja lubię zawsze zobaczyć, dotknąć roślinę i dopiero wędruje ona do koszyka

Nie wiem czy jest wypasiosna ta szkłóka, jeszcze tam nie byłam ale ofertę mają fajową trawy, hortki, hosty, żurawki ... duuuży wybór czego chcieć więcej? ...hm... pięknych sadzonek i dobrych cen
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 11:53, 24 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Toszka napisał(a)
dwa metry rabaty dasz radę zrobić? Hortki metr od tarasu, z tyłu maskujące drobiazgi, z przodu bukszpanowy żywopłocik jak zrobisz...teraz możesz pobrać gałązki na sadzonki, ukorzeniacz, cieniste, stale wilgotne miejsce i siup Na wiosnę będziesz miała sadzonki

Wczoraj przygotowałam ziemie pod roślinki w części z magnolią... Wytyczyłam linie rabaty (zdjęcia wrzucę po pracy ), poszerzyłam rabatę na 2 m od strony schodów, ale szerokość rabaty do linii domu jest 1,5m... nie mogę jej poszerzyć, ponieważ będzie tam wjazd. I teraz się zastanawiam czy wszystko się tam zmieści.... tzn. bukszpan kulki (na razie niewielkie) kolejno hakonechloa i hortki,a za nimi pas host z żurawkami... i tak o tym nie przestaje myśleć od wczoraj...
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 18:39, 27 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Wybrałam się dziś na zakupy do szkółki. Jaka dziś jestem szczęśliwa Ile pięknych roślin tam było Poniżej już te moje



____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Marzenaka 20:52, 27 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Piękne roślinki udało ci się kupić. Fajne kolorki.
____________________
Ogród Marzeny
Toszka 00:27, 28 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ale wypasione zakupy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
frezja 08:49, 28 sie 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
LenaMagda napisał(a)
Wybrałam się dziś na zakupy do szkółki. Jaka dziś jestem szczęśliwa Ile pięknych roślin tam było Poniżej już te moje




Gdzie ta szkółka ?? mało co już dokupuję, ale..dobrze mieć taką na oku
____________________
Ewa - Ogrodowy song
LenaMagda 21:57, 28 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Marzenaka, Toszka dzięki Aż buźka mi się od razu uśmiecha jak na nie patrze
Roślinki jeszcze są w doniczkach i czekają na swoją kolej...
mężuś postanowił zrobić obrzeża i w piątek kupił kostkę granitową a więc czekam Jak mi skończy to wrzucę zdjęcia z wymiarami i układem roślinek
Ach przypomniało mi się Toszka... nie kupiłam jeszcze host.... pani w szkółce mi doradziła żeby Limki rozrosły się przynajmniej do przyszłego roku bo słońce może na nie źle wpłynąć... więc poczekam
frezja namiary na szkółkę poszły na priv

TO jeszcze takie zdjęcia ze szkółki pokaże

____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
kamila66 13:55, 29 sie 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Bardzo zdrowe sadzonki kupiłaś Mam te żurawki, bardzo dobrze się rozmnażają Po ile kupiłaś hakone
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
anbu 14:11, 29 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Bardzo fajne zakupy
Magda podaj proszę na PW namiary na szkółkę
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies