Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 12:30, 30 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
makadamia napisał(a)


Trzymam za słowo

A czy mogę w takim razie zaproponować inną wersję ścieżki? Czy tu też pozamiatane?

Nie, spoko. Dawaj jak coś masz. Jeszcze tu nie określiłam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 12:31, 30 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
makadamia napisał(a)


To tak jak ja

No śliczne są te szpalery hortensji, uwielbiam na nie patrzeć no ale u siebie wolę kilka sztuk a nie kilkadziesiąt czy kilkanaście.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 12:40, 30 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
kasja83 napisał(a)

Najważniejsze, ze eM podjął temat ścianki. Ciekawa jestem efektu koncowego-ale to rewolucja większa będzie

No, kilka dni temu mówiłam o 3 małych problemach.
Okazało się że na tej rabacie nic nie gra, wiele osób wciąż powtarzało że za dużo kolorów, że naćkane, że powinnam zaplanować całą rabatę a nie tylko ten jeden kawałek.
Wielu prosiło o rzut z góry więc wykonałam.

Ciężko to wszystko ogarnąć zwłaszcza że człowiek laikiem jest, nie ukończył żadnej szkoły ani kursów w tym kierunku.

Na pewno nie jest to idealne i każdy posadziłby co innego i w innej formie ale wydaje mi się że tak powinno być w miarę dobrze.

Wiosną będzie łan azalii, magnolia i wiśnie Amanogawy - o cebulowych nie wspomnę

Potem ruszą trawy i jaśminowiec.

W lipcu łan jeżówek i hortensje.

Całym rokiem będą zimozielone kule.

Byliny też będą ale ograniczę się do 2 -3 gatunków w łanach.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
makadamia 12:52, 30 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makao_J napisał(a)


Na pewno nie jest to idealne i każdy posadziłby co innego i w innej formie ale wydaje mi się że tak powinno być w miarę dobrze.

Wiosną będzie łan azalii, magnolia i wiśnie Amanogawy - o cebulowych nie wspomnę

Potem ruszą trawy i jaśminowiec.

W lipcu łan jeżówek i hortensje.

Całym rokiem będą zimozielone kule.


Jak tak piszesz, to wydaje się ok. Ale jak patrzę na plan - mam obawy.
I to pomimo tego, że wbrew trendom ogrodowiskowym lubię ogrody mieszane, z dużą ilością gatunków, z krzewami, z roślinami sadzonymi w nieregularnych plamach, a nie grzeczniutko w rządku

Ścieżkę próbowałam rozrysować, ale wyszło średnio.

Chodziło mi o to, żeby nie tworzyć dwóch różnych ścieżek na tej rabacie, tylko jedną, meandrującą po rabacie, z tych samych płyt.
Tą ścieżkę do skrzynki pociągnęłabym tak naprawdę bardziej od szczytu, ale zdaje się że wchodziłaby wtedy w sosnę i magnolię.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 14:59, 30 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, boję się, że Danici zbyt gęsto zaplanowane... zerknij do Borbetki na pierwsze strony, a potem na ostatnie... u niej Danici to gwiazdy ogrodu.
Podpytaj się danikowej empiryczki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makao_J 15:05, 30 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Toszka napisał(a)
Aniu, boję się, że Danici zbyt gęsto zaplanowane... zerknij do Borbetki na pierwsze strony, a potem na ostatnie... u niej Danici to gwiazdy ogrodu.
Podpytaj się danikowej empiryczki

Daniki Borbetki znam. U niej rosną jak na drożdżach. Planuję co 90 cm sadzić. Tak już mam posadzone na innej rabacie. Najstarsza Danika ma 8 lat i 60 cm średnicy. Więc wydaje się te 90 cm u mnie właściwe. Inne rosną od 4 lat i mają 35 cm.
Myślisz że powinnam sadzić rzadziej niż co 90 cm?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:08, 30 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
makadamia napisał(a)


Jak tak piszesz, to wydaje się ok. Ale jak patrzę na plan - mam obawy.
I to pomimo tego, że wbrew trendom ogrodowiskowym lubię ogrody mieszane, z dużą ilością gatunków, z krzewami, z roślinami sadzonymi w nieregularnych plamach, a nie grzeczniutko w rządku

Ścieżkę próbowałam rozrysować, ale wyszło średnio.

Chodziło mi o to, żeby nie tworzyć dwóch różnych ścieżek na tej rabacie, tylko jedną, meandrującą po rabacie, z tych samych płyt.
Tą ścieżkę do skrzynki pociągnęłabym tak naprawdę bardziej od szczytu, ale zdaje się że wchodziłaby wtedy w sosnę i magnolię.


O kurcze. Wygląda fajnie tylko że... mi dojście do skrzynki nie jest potrzebne. Bardziej organizuję je dla energetyków by mogli dojść w razie awarii, lub wymiany licznika i nie chcę by chodzili wówczas po roślinach. Więc ona ma tam być incognito
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Toszka 15:18, 30 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tu Borbetka podaje odległości
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makao_J 16:46, 30 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Toszka napisał(a)
tu Borbetka podaje odległości

150 cm?? To dużo. Patrząc jednak na to jak teraz są duże to wydaje się ta odległość jednak za duża. One pomimo wielkości maja między sobą duuużą odległość. Ja wolę by się bardziej zbliżały dlatego te 90cm wydaje się optymalne.
Dzięki Toszka za zwrócenie uwagi.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
17:08, 30 sie 2017
Makao_J napisał(a)

O jejciu dzięki za pomysł ale pisałam że nie chcę takiego szpaleru hortensji bo to dla mnie za nudne choć u innych oglądać lubię

Hortensje z pewnością przerosną jeżówki więc z tyłu rosnąć nie mogą. Teraz tak mam i to się nie sprawdziło.

Z rozplenicami ryzykować nie będę bo u mnie kiepsko rosną. Tylko w donicy w osłoniętym miejscu przy tarasie rośnie bez problemu.

Zbyt dużo roślin musiałabym wyrzucić a to odpada.



tez bym tak nie chciała

jezówki za anabelkami to zły pomysł i za rozplenicami tez bo zbina marnie

wykorzystałabym tą inspiracje do zrobienia jakiejś czesci rabaty ale w odwrotna strone ...od ogrodzenia np molinia czy miskanty zebrinusy ..bo te sa gigantyczne potem anabelki a przed nimi jezówki pomieszane z kulkami bukszpanu czy nawet danikami

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies