Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 22:55, 28 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
NowaKiKi napisał(a)
Dzieki Marysiu za zdjęcia Kaliny. Właśnie o takie prowadzenie mi będzie chodzić, super one tak wyglądają. A jeszcze zapytam, Ty te Kaliny to masz na stanowisku słonecznym czy w polcieniu, bo zaczęłam się zastanawiam czy u mnie by dala radę z tym słońcem od 15.

U mnie rosną na stanowisku słonecznym ... w zimie, w marcu, na początku kwietnia, gdy jeszcze nie ma liści na drzewach na działce leśnej którą widać za płotem i rzędzie wielkich klonów pospolitych, które rosną w granicy od południa. Od maja bezpośrednie słońce mają tylko kilka godzin po południu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:03, 28 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
mrokasia napisał(a)
Świetna ta historia z jeżami .

U nas kiedyś był jeden, ale nie został długo. Ale od czasu do czasu można je spotkać tuz za płotem - w lasku albo na polu za laskiem - podczas wieczornego spaceru z psami. Psy wiedzą, że nie można jeża ruszać, przybiegają podekscytowane znaleziskiem i prowadzą, żeby pokazać.

Fajnie wygląda ta kalina na pniu. Nie wiem czy nie poczęstuję się pomysłem - niedawno wykopałam odrost swojej Kilimandżaro i chyba ma idealną formę do takiego prowadzenia .

Bez takiego prowadzenia zajmowały bardzo dużo przestrzeni, a poziome gałęzie nie pozwalały posadzić czegoś pod nimi. Chcę posadzić coś pod nimi, ale najpierw muszą je przesadzić. Tylko sama jeszcze nie wiem gdzie...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:11, 28 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Judith napisał(a)
Mary, 3 jeże w ogrodzie to jest coś! A niech nawet się kłócą . U mnie lasy w okolicy, ale jeży nigdy nie było w ogrodzie. Ba! Nawet na spacerach w lesie nigdy nie widziałam... Jak tak sie zastanowię to stwierdzam, że jeża widziałam kilka razy jedynie w parku w moim tytułowym wielkim mieście .
Trawnik masz cudnej urody i to już 3 koszenie będzie??
Przez długi czas nie wiedziałam, że często łażą po mojej działce. Dopiero gdy z innych przyczyn musiałam zacząć obserwować co dzieje się wieczorem na działce, okazało się, że jeże buszują.
Możliwe, że u Ciebie też buszują tylko o tym nie wiesz.
Wydaje mi się, że moja działka to ciąg komunikacyjny między niezagospodarowaną dziąłką po drugiej stronie ulicy a działkami z kocią karmą.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Wiolka5_7 08:07, 29 kwi 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Mary napisał(a)
Dziękuję.

Z przodu rosną turzyce pagórkowate czyli carex montana. U kilku osób rośnie odmianowa wersja Raureif, jaśniejsza, paskowana. A to jest gatunek.


Śliczna
A nie rozsiewa Ci się?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
jolanka 09:19, 29 kwi 2023


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Masz piękne kaliny. Watanabe pięknie wygląda. Ja mam jedna ale taka wysoka to nie jest.
A jeżyki wspaniałe.
Teoretycznie powinny być i u mnie ale jakoś nie chcą zabłądzić albo nie widziałam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Mary 11:33, 29 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Wiolka5_7 napisał(a)


Śliczna
A nie rozsiewa Ci się?

Nie zauważyłam, żeby się rozsiewała, ale z drugiej strony chyba dość wcześnie pozbywam się kwiatów.
Jestem pogniewana z tymi turzycami. Nie wiem jak z nimi postępować, żeby nie tworzyły się takie czapy z zielonym u góry. Może mają za żyzne podłoże?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 11:39, 29 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Przykładowe kępki gatunku.
I odmiany. W środku sucho, muszę wciąż odmładzać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Wiolka5_7 11:55, 29 kwi 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Mary napisał(a)
Przykładowe kępki gatunku.
I odmiany. W środku sucho, muszę wciąż odmładzać.


No to nieciekawie się starzeją...
A to jak wcześnie usuwasz kwiatostany to pewnie dlatego.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mary 21:02, 29 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
jolanka napisał(a)
Masz piękne kaliny. Watanabe pięknie wygląda. Ja mam jedna ale taka wysoka to nie jest.
A jeżyki wspaniałe.
Teoretycznie powinny być i u mnie ale jakoś nie chcą zabłądzić albo nie widziałam

Kalina urośnie.
Moje mają już chyba ponad 10 lat.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 00:33, 30 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Wiolka5_7 napisał(a)


No to nieciekawie się starzeją...
A to jak wcześnie usuwasz kwiatostany to pewnie dlatego.


Ja nie usuwam kwiatostanów i w kilku sztukach mam podobnie (przy odmianie Raureif)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies