Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 17:00, 07 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mecz mnie i dręcz mnie swymi piwoniami szkoda, że zapachu nie da się przesłać przez ekran.... Ciekawe czy kiedyś wymyśla, ale bym się nawąchała
Moje dopiero zaczynają,bale już widzę, że brak wody mści się na wielkości i ilości kwiecia.


Sylwia, to przykre Mam jednak nadzieje, ze to co u Ciebie zakwitnie, wprawi nas w zachwyt i bedziemy podziwiac i cieszyc sie barwami Zapachem? Kto wie
____________________
Bawarka
Kasiek 17:07, 07 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762





____________________
Bawarka
Kasiek 17:10, 07 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762






Ta piwonia, to to umorusane malenstwo ktore wyroslo z lawy Dzisiaj to juz piekny, rozwiniety kwiat.
____________________
Bawarka
Kasiek 17:12, 07 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Taka uroslam, wulkaniczna dziewczynka
____________________
Bawarka
Kasiek 17:13, 07 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762





____________________
Bawarka
Kasiek 17:16, 07 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
W tamtym roku, pierwsze kwiaty byly 10 czerwca. Teraz sa pakach, ale przeciez nikt ich nie pogania.






____________________
Bawarka
Kasiek 17:16, 07 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
CDN
____________________
Bawarka
Bambolina 17:34, 07 cze 2022

Dołączył: 07 cze 2022
Posty: 10
Dziękuję Kasiu za Twoje ciepłe i bardzo miłe powitanie na swoim przepięknym wątku .

Spieszę jeszcze dodać. że pominęłam 2 roślinki, które jeszcze goszczą w moim malutkim przydomowym ogródeczku. To Kalmia-delikatnie różowa, która w tym roku obsypała się pączkami zjawiskowo gęsto, niektóre już się "puszczają" )) oraz Wiciokrzew- Przewierceń , który pnie się po całej długości lewej strony na czubeczku ogrodzenia, jeszcze nie ma kwiatów ale jak je pokaże i się całkowicie rozłożą w takie okrągłe koszyczki, to pachną, mmmmmmhmmmm, zwłaszcza wieczorem )) .
Dlatego je wspominam dodatkowo, bo myślę, iż byłoby im bardzo przykro, ze odwdzięczają się swoim pięknem a ja jestem taka niewdzięczna.

Wyobrażam sobie jak bardzo przeżyłaś odejście Taro, my walczyliśmy z poprzednim labradorem do końca. Złapała babeszjozę-codziennie vet, kroplówki,krew i leki ale przegraliśmy tę walkę ((
Odchodziła patrząc nam w oczy i do ostatnich minut jej ogon uderzał w lewą i prawą stronę z radości,że jesteśmy przy niej,blisko. Była przytulaskiem, obecna też nim jest. Takie chwile pamięta się już na zawsze.

Tak Kasiu, Bawaria jest baaaaaardzo piękna. Taką samą miłością darzę Walię, zakochałam się w niej również od pierwszego wejrzenia. Często tam bywaliśmy z pewnych względów- ostatnio latem, przed pandemią. Ale mam też dziwne wrażenie, że moje poprzednie wcielenie żyło chyba na samym południu Włoch, w niewielkim miasteczku, w domku pokrytym wypłowiałą od słońca dachówką z winoroślą . Te chwile, kiedy się jedzie wąskimi, brukowanymi uliczkami , gdzie przed domami siedzą starsi, często spracowani ludzie, przypieczeni słońcem, częstują własnym winem, są przyjaźni i bardzo pogodni. Kocham te klimaty bardzo, z resztą od zawsze lubiłam starszych ludzi i otwierałam szeroko buzię słuchając ich wspomnień i życiowych doświadczeń, pięknych wzruszeń, bo to przecież żywa historia .

Zapewne też tak masz, że wstając z łóżka rano wybiegasz jeszcze w koszulce do ogrodu ? wciągasz te poranne powietrze i cieszysz się każdym nowo-rozwiniętym pączkiem ? )))
Na drzewku aronii mam nieduży karmniczek dla ptaszków. Codziennie,przez całą zimę aż do połowy maja dokarmiałam ćwirki- już raniutko na mnie czekały szczebiocząc. Zjadły łącznie 45 kg łuskanego słonecznika i kaszy jaglanej przez ostatnią zimę )))

Sporo się rozpisałam, przepraszam - już zmykam
Miłego wieczoru życzę właścicielce wątku oraz wszystkim "tubylcom"
Bambolina 17:36, 07 cze 2022

Dołączył: 07 cze 2022
Posty: 10
Tylko jeszcze dodam, że czuję zapach Twoich prześlicznych piwonii nawet przez okienko komputera ))
Mgduska 18:10, 07 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No piękne masz te piwonie U mnie jak u Sylwii - susza spowodowała, że kwiatów będzie niewiele, tylko Sarah B. będzie kwitła na bogato, reszta po 1-2 kwiatki, albo wcale.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies