Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

JoannaDe 08:07, 14 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Marga napisał(a)
Witaj Joanno Masz śliczny domek, taki niespotykany. Jesteś szczęściarą, że udało Wam się kupić działkę z takimi dorodnymi drzewami. Fakt, że niektóre wymknęły się z pod kontroli, ale kiedy juz je okiełznasz będzie pięknie Kocham wszystkie drzewa (nawet bzy) i jeżeli nie muszę ich usuwać (np pod zabudowę domu) to staram się je oszczędzić.
Będę do Ciebie zaglądać, bo zapowiada się naprawdę ciekawie
Pozdrawiam


Witaj Marga w moim wątku i dziękuję bardzo. Domek tez nam się podoba wiec tym bardziej cieszy ze nie jesteśmy jedyni

Mam nadzieje ze będzie się działo. Taki jest plan.





____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Karol99 08:10, 14 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Cis odbije i będzie jeszcze okazem.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
JoannaDe 08:26, 14 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Minal weekend wiec jest chwila żeby zajrzeć na forum. Dwa ostatnie dni minęło szybko bo i pracowicie. Zaczynam widzieć światełko w tunelu i mieć nadzieje ze i mój ogród będzie kiedyś ładny.

Pogoda sprzyjała wiec i prace porządkowe były przyjemnością.

Udało nam się z jednej strony działki przyciąć żywopłot a z drugiej wykonać ciecie odmładzające. Co w praktyce oznacza ze żywopłotu prawie brak ...

Jabłonie i grusza przycięte. Została jeszcze jedna jabłoń do odmłodzenia. Miala zostać ścięta ale pod wplywem wpisu Marga stwierdziłam ze zostanie. Ściąć zawsze można. Skrócimy ja dość znacznie i zobaczymy jak w tym roku będzie nam z nią.

Rabata hortensjowa powstaje. Udało mi się wytyczyć jej zarys. Teraz zostało mi wyzbieranie kamieni i korzeni i będzie można ja obsadzać.

A tak mój dwulatek ''pomagał'' mi w pracach



____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 08:31, 14 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Karol99 napisał(a)
Cis odbije i będzie jeszcze okazem.


I tego Karol się będę trzymać. Wczoraj wyrównaliśmy go z góry i wygląda to lepiej. Niech sobie teraz odbija. Od strony pola nie zaglądam i pomijam milczeniem jego wygląd.

Jak już Cie u mnie mam: podpowiedz proszę czy podlać go jakimś nawozem teraz czy jeszcze za wcześnie? Ma w domu florovit.

I jeszcze jedno pytanie. Ścięłam żywopłot. Danusia w wątku o liściastych mówiła żeby go nawieźć azofoska ale nie mam czegoś takiego. Florovit jedynie u mnie. Azofoske zanabede jak do PL na święta pojedziemy. Mogę podlać ten żywopłot Florovitem?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Makao_J 09:28, 14 mar 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
JoannaDe napisał(a)
Minal weekend wiec jest chwila żeby zajrzeć na forum. Dwa ostatnie dni minęło szybko bo i pracowicie. Zaczynam widzieć światełko w tuneli i mieć nadzieje ze i mój ogród będzie kiedyś ładny.

Pogoda sprzyjała wiec i prace porządkowe były przyjemnością.

Udało nam się z jednej strony działki przyciąć żywopłot a z drugiej wykonać ciecie odmładzające. Co w praktyce oznacza ze żywopłotu prawie brak ...

Jabłonie i grusza przycięte. Została jeszcze jedna jabłoń do odmłodzenia. Miala zostać ścięta ale pod wplywem wpisu Marga stwierdziłam ze zostanie. Ściąć zawsze można. Skrócimy ja dość znacznie i zobaczymy jak w tym roku będzie nam z nią.

Rabata hortensjowa powstaje. Udało mi się wytyczyć jej zarys. Teraz zostało mi wyzbieranie kamieni i korzeni i będzie można ja obsadzać.

A tak mój dwulatek ''pomagał'' mi w pracach




Zabawne te ślady a na tym ciemnym piasku wyglądają nawet ciekawie, hihi
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 10:30, 14 mar 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
JoannaDe napisał(a)


I tego Karol się będę trzymać. Wczoraj wyrównaliśmy go z góry i wygląda to lepiej. Niech sobie teraz odbija. Od strony pola nie zaglądam i pomijam milczeniem jego wygląd.

Jak już Cie u mnie mam: podpowiedz proszę czy podlać go jakimś nawozem teraz czy jeszcze za wcześnie? Ma w domu florovit.

I jeszcze jedno pytanie. Ścięłam żywopłot. Danusia w wątku o liściastych mówiła żeby go nawieźć azofoska ale nie mam czegoś takiego. Florovit jedynie u mnie. Azofoske zanabede jak do PL na święta pojedziemy. Mogę podlać ten żywopłot Florovitem?


Podsyp zywoplot maczka rogowa. Tez ma duzo azotu, ktory potrzebny jest na poczatku sezonu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
JoannaDe 10:51, 14 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Anda napisał(a)


Podsyp zywoplot maczka rogowa. Tez ma duzo azotu, ktory potrzebny jest na poczatku sezonu.


Maczka rogowa mówisz. A po niemiecku jak to się nazywa?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
zbigniew_gazda 10:52, 14 mar 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Joanno wcześniej zostałem wezwany do tablicy. Zbyszek to ja he he he. Powtórzę za innymi że domek macie cudowny. Podziwiam zapał do pracy a efekty już widać.
U mnie w kwietniu 2011 roku Danusia cięła podobnego jałowca. Po 2 latach wziął i padł niestety. Okazało się że korzenie miał już bardzo zbutwiałe i jak to mówią operacja się udała ale pacjent nie przeżył. Danusia zawsze powtarza, że jałowce nie żyją długo. Jak widziałem u Ciebie ten okaz to przyznam że serducho mi zapikało bo wróciły wspomnienia. Ale po namyśle, ze względu na to że on jest przy granicy działki to ja bym go wywalił całkowicie. Pozdrawiam serdecznie i będę zaglądał co tam wywijasz dalej.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
JoannaDe 10:54, 14 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Makao_J napisał(a)

Zabawne te ślady a na tym ciemnym piasku wyglądają nawet ciekawie, hihi


Na początku się denerwowałam a po którymś zagrabieniu to już mnie to nawet bawiło. Jesteśmy teraz na etapie nauki nie wchodzenia w rabatę. A ze biegnie ona wzdłuż placu zabaw wiec tym bardziej była radocha ze matce przeszkadza Wiec zabawa dla niego była przednia
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 10:58, 14 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
zbigniew_gazda napisał(a)
Joanno wcześniej zostałem wezwany do tablicy. Zbyszek to ja he he he. Powtórzę za innymi że domek macie cudowny. Podziwiam zapał do pracy a efekty już widać.
U mnie w kwietniu 2011 roku Danusia cięła podobnego jałowca. Po 2 latach wziął i padł niestety. Okazało się że korzenie miał już bardzo zbutwiałe i jak to mówią operacja się udała ale pacjent nie przeżył. Danusia zawsze powtarza, że jałowce nie żyją długo. Jak widziałem u Ciebie ten okaz to przyznam że serducho mi zapikało bo wróciły wspomnienia. Ale po namyśle, ze względu na to że on jest przy granicy działki to ja bym go wywalił całkowicie. Pozdrawiam serdecznie i będę zaglądał co tam wywijasz dalej.


Witaj Zbyszku, milo ze wpadłeś. Gabi podała namiary na Ciebie wiec byłam już z wizyta. Śladu jednak nie zostawiłam . Jesteś kolejna osoba która twierdzi ze jałowiec do wywalenia. I tak zrobimy. Na razie jeszcze siedzi bo nie mam planu na ta stronę a na tapecie aktualnie inne części ogrodu. Jak zdecyduje się jaki żywopłot posadzić po tej stronie to jałowiec idzie out.

Dziękuję Ci za opinie i zaglądaj bo nawywijać to ja na pewno nawywijam
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies