Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

nicol21 15:36, 05 cze 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Magnoliowo-kulkowa fajnie wygląda z tej perspektywy. Niby kłopot, ale jak super że masz trochę tych starych drzew! Nie dość że pięknie kwitną to jeszcze ładnie nadają trójwymiarowości ogrodowi

a jak tam duży cis ogolony i odrastający? teraz pewnie nieźle postrzępiony, ale mocno zazieleniony.
Jaki masz plan wobec niego?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Toszka 15:41, 05 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Małgosiu, Joanno - najpierw ustalcie przez ile godzin u każdej z was pada słońce na derenie. Półcień to ok 6godz. słońca.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 18:26, 05 cze 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A jakie te derenie lubią stanowisko? Bo myślę ostatnio nad nimi a mam raczej pócień
____________________
Ania Ogród Ani :)
JoannaDe 19:22, 05 cze 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Aniu , z tego co czytałam to słońce lub półcień.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 19:27, 05 cze 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Zanabyłam kolejną roślinę wg planu





Na razie zadołowane bo czekam na hortki.

Nie wiem czy dzielić teraz czy czekać do jesieni. Kupilam dwie a potrzebuję przynajmniej cztery.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 20:12, 05 cze 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
nicol21 napisał(a)
Magnoliowo-kulkowa fajnie wygląda z tej perspektywy. Niby kłopot, ale jak super że masz trochę tych starych drzew! Nie dość że pięknie kwitną to jeszcze ładnie nadają trójwymiarowości ogrodowi

a jak tam duży cis ogolony i odrastający? teraz pewnie nieźle postrzępiony, ale mocno zazieleniony.
Jaki masz plan wobec niego?


O ktory Cis pytasz bo kilka ich pociętych było. O ten stary, duży co mi "znafca" przyciął?

Jak o ten to ma się świetnie. Zieloniutki, gęsty, chodzę i miziam

Nie dalej jak w weekend go cięłam bo znowu wylazł poza granice naszej działki

Planu na niego za bardzo nie mam, nie wiem jak go mam dalej prowadzić. Żaden pomysł mi jeszcze do głowy nie przyszedł.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
malgol 21:18, 05 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Toszka napisał(a)
Małgosiu, Joanno - najpierw ustalcie przez ile godzin u każdej z was pada słońce na derenie. Półcień to ok 6godz. słońca.


No więc ustalilam, że słońca przedzierajacego się przez sosny mają może w sumie że 2 godziny... !!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
kasja83 07:42, 06 cze 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
JoannaDe napisał(a)
Zanabyłam kolejną roślinę wg planu





Na razie zadołowane bo czekam na hortki.

Nie wiem czy dzielić teraz czy czekać do jesieni. Kupilam dwie a potrzebuję przynajmniej cztery.

Twarda jesteś-jak tylko planowe zakupy. Ja też trzymam się planu-choć w ogrodniczych nie raz ręce się wyrywają do piękności różnych. Na jakie hortki czekasz?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
JoannaDe 08:26, 06 cze 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Trzymam się planu bo już się nauczyłam że spontaniczne zakupy nie dla mnie. I tak nie mam miejsca żeby cokolwiek nieplanowego posadzić.

Hortki zamówiłam Magical Moonlight. Za tydzień powinny przyjść. Ciekawa jestem co za cudo mi wyślą Jeszcze tydzień...
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
malgol 13:22, 06 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Joasiu, przyszłam poczytac o fosforze, którym podlewanie zaleciła ci Toszka i nie mogę znaleźć. Powiesz mi co to za fosfor, gdzie go kupic i pod jaka nazwą wystepuje? Bo chyba nie " fosfor do podlewania"?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies