Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

kasja83 10:50, 30 maj 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Matko jaki wygolony egzemplarz...ale widać, że posłuży mu taki zabieg.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
nicol21 11:48, 30 maj 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
No nieźle, nieźle. Straszak szybko się zabuduje . a może te suche gałęzie jeszcze krócej obciąć? Widuję w okolicy cisy przycięte przy samym pniu oraz takie gdzie komuś się nie chciało ciąć blisko pnia i zostawił dłuższe gałęzie,tylko sporadycznie na tych dłuższych gałęziach są jakieś oczka. U jednego sąsiada obcieli do cna po jednej stornie żywopłotu i teraz jest ślicznie i puchato bez sterczących badyli. u większości ogrodnikom się nie chciało i badyle zostawili i jest jak jest.

Grunt to że życie w nim jest i jeszcze będzie ładniejszy niż ten co rośnie sobie spokojnie
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
polinka 12:02, 30 maj 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Asiu, widzę, że jeszcze biegasz z roślinami po rabacie to proszę rozsuń gracki jeśli posadziłaś je tak jak radziłam Tak gęsty rozstaw ma rację bytu przez dwa-trzy pierwsze lata, póżniej niestety Gracilimus ma za mało miejsca i rozkłada się na boki...Bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd ale dopiero wczoraj oświeciło mnie dlaczego mam problemy z grackiem w tym roku
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
JoannaDe 14:00, 30 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
kasja83 napisał(a)
Matko jaki wygolony egzemplarz...ale widać, że posłuży mu taki zabieg.


No mam nadzieje Kasiu, mam nadzieje
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 14:02, 30 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
nicol21 napisał(a)
No nieźle, nieźle. Straszak szybko się zabuduje . a może te suche gałęzie jeszcze krócej obciąć? Widuję w okolicy cisy przycięte przy samym pniu oraz takie gdzie komuś się nie chciało ciąć blisko pnia i zostawił dłuższe gałęzie,tylko sporadycznie na tych dłuższych gałęziach są jakieś oczka. U jednego sąsiada obcieli do cna po jednej stornie żywopłotu i teraz jest ślicznie i puchato bez sterczących badyli. u większości ogrodnikom się nie chciało i badyle zostawili i jest jak jest.

Grunt to że życie w nim jest i jeszcze będzie ładniejszy niż ten co rośnie sobie spokojnie


Właśnie dzisiaj jeszcze raz przyjrzałam się mojemu anorektykowi i stwierdziłam ze muszę skrócić te najgrubsze gałęzie wiec jesteśmy jednomyślne.

Ten co rośnie sobie spokojnie tez idzie pod sekator tylko nie tak ostro
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 14:05, 30 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
polinka napisał(a)
Asiu, widzę, że jeszcze biegasz z roślinami po rabacie to proszę rozsuń gracki jeśli posadziłaś je tak jak radziłam Tak gęsty rozstaw ma rację bytu przez dwa-trzy pierwsze lata, póżniej niestety Gracilimus ma za mało miejsca i rozkłada się na boki...Bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd ale dopiero wczoraj oświeciło mnie dlaczego mam problemy z grackiem w tym roku


A tak się cieszyłam ze się przyjęły po posadzeniu i ruszyły w gore
Zrobię oczywiście jak radzisz.

Dzięki za info.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 14:09, 30 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Burza mnie dzisiaj rano obudziła, polało porządnie wiec działam w ogrodzie.
Trzeba poplewic, trawnik skosić i ogarnąć po cieciu

Pracowity dzień dzisiaj

Cmokam
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
makadamia 14:51, 30 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, szukam Ci tych inspiracji i powiem, że nie jest łatwo.

Tak żeby "w punkt" była, w całości do przeniesienia, to nie mam żadnej.
Najczęściej jeden lub dwa elementy do ściągnięcia.

zółte wilczomlecze wśród kul - uwielbiam je; w naszym klimacie nie dają rady, ale Ty jesteś bardziej na zachód, może by wytrzymały?
tu też wilczomlecze w buksach - tym razem na CHFS
nie wiem, co tam rośnie i jak te buksy dają radę w takim gąszczu - może to nie buksy tylko ostrokrzew?
tutaj chyba akant pomiędzy buksami
może by dać po całości hakone aureolę jako wypełniacz? do tego np.:kopytnik z przodu, parzydło leśne z tyłu i wsio?
nie wiem czemu, ale skojarzyła mi się ta rabatka z Twoją, mimo że nic się nie zgadza
buksy z tiarellą - polecam ją
cisy i ciemierniki(?)
znowu wilczomlecz z seslerią
hortensje z hakone

Może starczy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
JoannaDe 15:18, 30 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Ale się naszukałaś. Dzięki wielki :*

No właśnie nie jest łatwo. Coś mi chodzi po głowie jak bym chciała tą rabatę zrobić ale zupełnie nie umiem w słowa tego ubrać. Myślałam że pinami pokażę co mi w duszy gra ale nic nie mam takiego.
Dokładnie tak jak mówisz, jeden dwa elementy.

Wilczomlecze to niestety nie moja bajka Kojarzą mi się z chwastami.
Chyba muszę pozbierać te swoje piny do tak zwanej kupy i powklejać.

Z pinow które zapodałaś podoba mi się buksy zi tiarello. Mam nawet zapisany.

Z żółtych traw padła everillo. Podobno da u mnie radę i bardzo mi się podoba.

Popatrzę jeszcze.

PS. Przesadziłam kulki wg Twojej propozycji
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Gintura 15:26, 30 maj 2018

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
a może liliowiec stella d'oro będzie i trawiasto i żółto
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies