Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

JoannaDe 22:08, 06 sie 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka!!Padłam!!!
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
ag_zie 22:13, 06 sie 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Ale jaja! popłakałam się!!!!!!!!!!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
JoannaDe 22:51, 06 sie 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Kochani, ponieważ chciałabym przez zimę poplanować nasadzenia, prosiłabym o radę.
Wstawiam moje wypociny odnośnie kształtu rabat. Nie ukrywam ze liczę na waszą pomoc i doradzenie czy to co tworze w głowie będzie wyglądało w ogrodzie dobrze

Najpierw plan


Tutaj wymiary 1 cm- 1 metr w terenie.



To co na siwo jest już w ogrodzie.

W kwadratach 2x2 przy furtce chciałam dwa stożki cisowe podsadzone czymś. 3 kwadraty przy wjeździe - 3 lizaki cisowe w ramach/ coś jak u Sylwi. Na resztę pomysłu na razie nie mam



____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Margerytka40 07:43, 07 sie 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
JoannaDe napisał(a)
Hanuś kochana, dziękuje za odpowiedz.

Czyli mówisz że te wszystkie iglaki do wywalenia? Potwierdzasz moja teorię ze toto się do niczego nie nadaje.

Kupno rozdrabniacza mamy w planie. Muszę tylko poszukać jakiegoś dobrego coby po tygodniu się nie rozpadł bo do rozdrabniania mamy sporo.

Piła czeka w garażu na lepsza pogodę

Idę do ogrodowiskowej narzędziowni szukać rozdrabniacza. Moze ktoś coś


Wpadłam do Ciebie na trochę i mam pytanie : czy kupiłaś już może ten rozdrabniacz do gałęzi ? Jeśli tak to napisz jaki i czy jesteś zadowolona . Ja też noszę się z zamiarem kupna takiego i nie wiem jaki .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 11:50, 07 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia plan fajny, troche mi się gwiazdki choiny pitolą z gwiazdkami aureospicaty ale ze jestem na bieżąco to wiem gdzie co chcesz front choiny, lewy bok tuje prawda?
pod brzozą moze hosty? bo tam cień pewnie jest? front domu jest od poludnia? jak tak to może rozanki wokoł szkodów? z trzmielinami na pniu i kulkami buksowymi w nogach lub obwódką, żeby wiosną po przycięciu róz łyso nie było. i cebulowe ofkors mi do Twojego domu róże bardzo pasują...moja babcia miała podobny i wlaśnie kojarzę z dzieciństwa że był utopiony w różach...
pomysl z umbrami fajny choć ja wychodze z załozenia ze najpierw zrobię ogród a potem przedogródek ze względów finansowych. ale ja mieszkam na uboczu to mi to rybka co mam przed ogrodzeniem, może z czasem będę i o tym mysleć...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:54, 07 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
a po prawej stronie masz jakiś chodnik z parkingu do domu?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
JoannaDe 12:23, 07 sie 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
anna_t napisał(a)
Asia plan fajny, troche mi się gwiazdki choiny pitolą z gwiazdkami aureospicaty ale ze jestem na bieżąco to wiem gdzie co chcesz front choiny, lewy bok tuje prawda?
pod brzozą moze hosty? bo tam cień pewnie jest? front domu jest od poludnia? jak tak to może rozanki wokoł szkodów? z trzmielinami na pniu i kulkami buksowymi w nogach lub obwódką, żeby wiosną po przycięciu róz łyso nie było. i cebulowe ofkors mi do Twojego domu róże bardzo pasują...moja babcia miała podobny i wlaśnie kojarzę z dzieciństwa że był utopiony w różach...
pomysl z umbrami fajny choć ja wychodze z załozenia ze najpierw zrobię ogród a potem przedogródek ze względów finansowych. ale ja mieszkam na uboczu to mi to rybka co mam przed ogrodzeniem, może z czasem będę i o tym mysleć...


Dokładnie Aniu, choiny front.Aureospicaty lewy bok. Za brzoza , przy cisie.
Front mam od północnego wschodu dokładniej lewy dolny róg wiec trochę słońca rano i po południu.

Brzoze tez myślałam podsadzić hostami.I wszystkie kwadraty w obwódkach bukszpanowych lub trzmielinowych. Raczej tych biało/zielonych niż żółtych.

Róż nie będzie wcale. Nie moja bajka Raczej nastawiam się na zimozielone i trawy.Trzmieliny,hortki, cisy, bukszpan, iglaki. Takie ogrodowiskowe top 10.

Ja chce się zająć przedogrodkiem bo mnie denerwuje ten bałagan. I brak prywatności. W tym roku tylko zywoplot pewnie dam rade obsadzić. Reszta w następnym roku.

____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 12:27, 07 sie 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
anna_t napisał(a)
a po prawej stronie masz jakiś chodnik z parkingu do domu?


Po prawej nie ma chodnika bo my do domu wchodzimy bocznym wejściem. Nie zaznaczyłam na planie ale drugie wejście z którego my korzystamy jest w tym małym prostokącie przyklejonym do domu.
Główne wejście jest tylko dla gości.

Nie dopisałam jeszcze ze chce zmniejszyć ilość trawnika na froncie na tyle na ile to jest możliwe
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
asiak 12:40, 07 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Chyba jeszcze nie witałam się z Tobą imienniczko
Zaznaczam do podglądania i zapraszam do siebie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anna_t 12:49, 07 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
dobra, dobra kumam. róże odpadają. to jak mało trawnika to może taka linia rabat?skosy jakieś dziwne sa..i studnie dobrze by bylo wkomponować np w hortki ktore ją zaslonia. a 2m szer rabaty to wcale nie dużo np. na hortki podsadzone bukszpanem
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies