Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

anna_t 09:00, 08 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
anbu napisał(a)
No czyli plany konkretne są

Ja kupowałam tymol tu, ale jeszcze nie robiłam.
Myślę zrobię w piątek po pracy i coś już popryskam Na razie sprzątam

o ja też tam zamówiłam, chyba nawet przez Ciebie szkoda że nie ma takiego sklepu w którym jednocześnie byłby ten propa coś tam wapnia

ja też w tym roku ostro się biorę za eko
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 09:01, 08 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
JoannaDe napisał(a)




Dzieki za namiar, juz u Ciebie wyniuchałam ale ja szukam na niemieckich stronach. I za cholerę nie wiem który. Ostatecznie kupie w pl i poproszę rodzinkę o przysłanie.

to Ty w Niemczech mieszkasz?? jezu ale mnie oświeciło
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kawa 09:03, 08 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia ja się nie znam na cięciu pierwszy raz swoje cięłam i się bałam ale jak chcesz zagęszczać to chyba każdą gałązkę by trzeba było ciąć
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anna_t 09:05, 08 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
JoannaDe napisał(a)


Asiu, tak mi mów Dziękuję kochana za głos w sprawie. Jeśli doświadczeni mówią ze nie trzeba to znaczy ze nie trzeba. Poza tym one tam nie rosną pierwszy rok wiec jakby miały od słońca paść to już by pewnie padły. A one w zeszłym roku kwitły. Dam im papu w tym roku i powinno być dobrze.

A w ogóle witaj pozimowo.

właśnie chciałam Ci napisać że skoro one tam takie wielkie urosły i są tak piękne to na pewno im dobrze, zmarnowałabyś przesadzając
pokaż fotke z pozycji z której najczęściej widzisz to miejsce
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 09:09, 08 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
w kwestii cięcia cisa nie pomogę bo ja generalnie średnio podchodzę do takich porad na podstawie fotek ale jeśli chodzi o jałowca to może go wywal całkowicie? przecież to straszy
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
JoannaDe 09:09, 08 mar 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Ania,

Tak, ja u naszych sąsiadów gniazdo swoje wiję.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 09:22, 08 mar 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
anna_t napisał(a)
w kwestii cięcia cisa nie pomogę bo ja generalnie średnio podchodzę do takich porad na podstawie fotek ale jeśli chodzi o jałowca to może go wywal całkowicie? przecież to straszy



No tez mi sie wydaje ze straszy a do tego ciągle się sypie z niego. Dlatego chciałam go całkiem stamtąd wywalić.Poza tym burzy moja koncepcje szczelnego żywopłotu. Dziękuję za głos w sprawie

Kamilko, no właśnie chce zagęścić. I zmusić poprzez ciecie, żeby te gole gałązki zaczęły wypuszczać zielone. No nic może się Toszka odezwie. Ona przecież specjalistka od cisów.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Kawa 09:23, 08 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
też jestem za wywaleniem jałowca
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
JoannaDe 09:32, 08 mar 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Kawa napisał(a)
też jestem za wywaleniem jałowca


Postanowione
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 14:47, 08 mar 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zacznę od rodków - w naturze, w Japonii, rosną na półkach skalnych (wulkanicznych... podobnie hortensje ogrodowe) i słońce im nie straszne. Ważna wilgoć w powietrzu i ściółka.

Cis... dla dodania otuchy coś ci pokażę



Kiepskie jakościowo zdjęcie, ale dzięki temu doskonale widać "golaska"
Pacjent do dziś żyje i jest "włochaty".

Proponuję cięcie rozłożyć na raty. Teraz obciąć/skrócić kilka gałęzi. W lipcu kolejne, a na wiosnę kolejne. Nie mozna drastycznie ściąć całej zielonej części, bo to zbyt stary egzemplarz.
Jeśli chcesz uzyskać efekt np. w prostokąt, czyli żywopłotową ścianę, to tnij z dwóch stron. Krócej, aniżeli ma być.

Duże rany radze zasmarować maścią ogrodniczą.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies