Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

sylwia_slomc... 12:41, 07 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
JoannaDe napisał(a)
Tragedia co nie?

Chodzę kolo tego jak pies do jeża i nie wiem jak się zabrać. Na szczęście jeszcze zimno wiec nie ma pospiechu.

Jedno pewne, wylatuje wszystko co jest krzaczorami + jałowiec bo tez brzydki.

Po kolei zaczni z jednej strony i po jednej roślinie...nad jałowcem się zastanów czy w bonsaia nie przyciąć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:42, 07 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
JoannaDe napisał(a)
Właśnie edytowałam

Wylatuje praktycznie wszystko. Zostaje cis, brzoza i grubsze drzewa ( oprócz jałowca czy co to tam jest) . Nad rodkami jeszcze myślę. Reszta out.

rodki zostaw obowiązkowo bo widać , że im tam dobrze i ładne zdrowe dorodne okazy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:43, 07 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
JoannaDe napisał(a)
Problem z tymi rodkami jest taki ze one rosną na patelni. A to nie dobrze chyba dla nich bo one cieniolubne. A tu od samego rana do późnego popołudnia słońce. I nie za bardzo mam pomysła jak je zacienić.

Dlatego się zastanawiam. W innym przypadku bym ich nie ruszała wcale.

Jak dały radę do tej pory to znaczy, że im odpowiada...może to odmiany , które słońce tolerują...są takie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:56, 07 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
Co do cisa zależy jakiego efektu oczekujesz
Ja bym zrobiła tak
1
Wyczyściłabym wszystkie grube konary od środka z zielonego i drobniutkiego i na końcach uformowała chmurki

lub

2
Wyczyściła wszystkie drobne od dołu , grube oczyściła też od dołu, zostawiła to co idzie w miarę do góry i na górze na całości uformowała zielony kapelusz jak u grzyba


nie wiem czy coś zrozumiałaś generalnie chodzi o to żeby wyeksponować piękny rysunek konarów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monka 13:09, 07 mar 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Asia ja tam wielką specjalistką nie jestem, ale poszłabym w bonzai jak radzi Sylwia, tendencja na O jest tak, że zanim coś wyrzucisz spróbuj coś zdziałać , ja też u siebie mam taki bonzai nie bonzai , chciałam wyciapać a Toszka i dziewczyny krzyk zostawić i co kazały ciąć a mam takie pojęcie jak ślepy o kolorach krótko mówiąc przycięłam w zeszłym roku i czekam, w sobotę tnę znowu, Asia spróbuj coś przyciąć ale stopniowo i zobaczysz jaki kształt Tobie i do ogrodu pasuje
____________________
Monika ogród i co dalej
anbu 13:28, 07 mar 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Pomysł grzybka Sylwii podoba mi się
____________________
Ania Ogród Ani :)
Margerytka40 13:35, 07 mar 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja też mam takiego grzybka z sosny górskiej. Fajnie to wygląda.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
JoannaDe 14:03, 07 mar 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Wiedziałam ze na Was można liczyć :*

Wszystkie propozycje są fajne ale

problem polega na tym ze zarówno cis jak i jałowiec rosną prawie na granicy działki. Za sąsiada mam pole czyli wygwizdowo. Moim głównym celem jest utworzenie zimozielonej ściany która osłoni nas od wiatrów i od ulicy. Pokażę na zdjęciu jak to obecnie wygląda

jałowiec w stronę rodkow





od jałowca w stronę cisa i ulicy



Sam jałowiec od strony ogrodu




Propozycja zrobienia z cisa niwaki padła już w zeszłym roku ale niestety u mnie to sie nie sprawdzi. No bo jak? Miejsce na zywoplot za niwaki nie ma. Zostawiając drzewa jako niwaki będę miała dziurę w żywopłocie. Sądząc coś przed zasłonie cały urok konarów. No nijak tego nie widzę.

O ile cis, przycinany odpowiednio, ma szanse zagęścić się na tyle ze utworzy zasłonę, to jałowiec nie ma chyba zdolności odbijania ze starego drewna.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Monka 15:58, 07 mar 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Asia jak nie niwak , rzeczywiście nie pasuje to może dosadzić cisy i zrobić żywopłot tylko to trochę potrwa i kosztuje
____________________
Monika ogród i co dalej
JoannaDe 17:03, 07 mar 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Monika :*
Żywopłot będzie na pewno. W sumie to muszę troche wyprostować rozmowę bo zeszła nie na ten tor Na pewno zwrócę się do Was o pomoc w zaplanowaniu nasadzeń żywopłotów a teraz jest czas cięcia cisa.

Toszka wpominała w zeszłym roku że trzeba go solidnie przyciąć. Tylko ja nie wiem jak. Założenie jest takie że ma tworzyć szczelną ścianę.
I teraz nie wiem czy ścinać to całe zielone co wystaje za moją działkę (patrząc z boku). A co z bokami, patrząc od przodu?
No nie wiem
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies