Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu uśmiechniętego anioła

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu uśmiechniętego anioła

Juzia 14:54, 24 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Jagodaa napisał(a)
Na pierwszy rzut... Pociagnelabym ten zywoplocik łukiem dalej z np jakiejś trawy. Na zdjęciu choiny, czy to coś niskie, może to świerk gniazdko, wydaje się posadzone w linii prostej i mi to się gryzie z żywopłotem.
Ale nie czytałam bardzo dokładnie wszystkich planów. Tylko, że róże i kosodrzewina, i trawa, i szałwia. Ciekawa jestem kosodrzewiny z różami, bo wydaje mi się to połączenie niecodzienne. Choć ja nie na czasie jestem .


Ej... ja mam kosodrzewiny z różami!
I Madżenka ma. A przynajmniej miała
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 15:03, 24 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juzia napisał(a)


Ej... ja mam kosodrzewiny z różami!
I Madżenka ma. A przynajmniej miała


Przecież nie twierdzę, że to złe połączenie. Poza tym od razu założyłam, że kto, jak kot, ale taka doświadczona ogrodniczka jak Ty nie może się mylić . Serio to piszę .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 15:11, 24 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Jagodaa napisał(a)


Przecież nie twierdzę, że to złe połączenie. Poza tym od razu założyłam, że kto, jak kot, ale taka doświadczona ogrodniczka jak Ty nie może się mylić . Serio to piszę .



Hahahaha!

Ja lubię kosodrzewiny za ich ciemną zieleń. A różane kwiaty na tle takiej ciemnej zieleni to poezja. A jak dodasz do tego kontrast faktur z delikatnych, falujących traw to już w ogóle odlot.
Kulki buksowe nie robią takiego wow.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 15:19, 24 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Kulek nie mam, bo mi nie wychodzi cięcie. Po co się denerwować.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
andzia458 15:20, 24 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Mi tam podoba się i tak, jak jest teraz. Ale ja zupełnie nieogarnięta jestem póki co.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Juzia 15:26, 24 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
A_gawa napisał(a)




Świerków też bym nie sadziła w linii. Albo na skarpie w grupce, albo je przesiedlić

W miejsce hortek bym posadziła trzcinniki lub niskie miskanty. Możesz w nie wpleść jakieś kwiecie, ale nie musisz

Zaraz może coś w paincie pobazgram

A tu po lewej jest jakiś schodek? To wejście do domu???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 16:41, 24 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
To nie do końca po mojemu, ale jeśli chcesz miskanty na tej rabacie, to ja bym chyba podzieliła to na sekcje. Żeby wyższe rośliny były na środku rabaty, a niżesz po bokach. Czyli wyższe wychodzą między brzozami. I teraz pytanie ile jes miejsca od pni brzóz do brzegów rabat?

Mniej więcej coś takiego....


Nie wiem czy irgi chcesz zostawić. I czy to wszystko wejdzie przed brzozy? A jak jest tam dużo miejsca to można jeszcze coś dodać.

Miskanty lub trzcinniki na środku. Można między rzucić werbenę lub wysokie jeżówki... ale nie trzeba

Rozchodniki i rozplenice w tym miejscu, bo niższe rośliny zasłoniłaby obwódka z cisa?

Kosodrzewiny lub świerki lub bukszpany - albo kosodrzewiny i świerki?
To co w ramce to też opcjonalnie... no bo jeszcze raz... nie znam wymiarów
I do tego seslerie i szałwie.

Zimozielone będziesz miała na brzegach rabat, to nie będą się wydawały puste. Poza tym tulipany na środek i czosnki, szafirki i krokusy na brzegach. DO wyboru do koloru.
I gites.


Nie moja para kaloszy.... ale opcja jakaś jest
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 16:53, 24 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Tu bardziej po mojemu



I teraz piszę czemu tak a nie inaczej.

Masz obwódkę już z cisa... to tam coś wyższego, ale nie takie wysokie jak miskanty żeby się nie zlało w jedną ścianę razem z brzozami.

Róże na brzegach rabat, ale tylko na płaskim. O ile chcesz koniecznie te róże

I reszta co zostaje to skarpa (przynajmniej z fotek tak zaobserwowałam )
I na skarpie wtedy zimozielone krzaczki (możesz dać po całości takie same, a możesz dać w rozplenicach coś innego a na skarpie coś innego np. kosodrzewina pod brzozami, bo szybciej rośnie i jest ciut większa, a świerki gniazdkowe czy tam inne karłowe na skarpie) do tego sesleria i szałwie.

Oczywiście można jeszcze dodać coś... np niższe rozchodniki bordowe bliżej róż, albo jeżówki większe w rozplenicach i niższe na skarpie. Można też na styku tych sekcji lekko przemieszać rośliny, tak żeby nie było takich oczywistych linii.... chyba wiesz o co chodzi?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 17:23, 24 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
I ostatnia moja propozycja:



Trzeba jeszcze dodać coś co kwitnie wtedy jak szałwia nie kwitnie... np jeżówki albo liatry może?


Sama planuję zrobić coś podobnego w nowym ogrodzie, tylko zamiast szałwii będzie coś co się nie wysiewa


Dziękuję za uwagę!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 17:35, 24 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ostatnia opcja najbardziej mi się podoba. I małe zapotrzebowanie na podlewanie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies