Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z Zielonego Wzgórza

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z Zielonego Wzgórza

AniazZielone... 12:40, 03 sie 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Gosiu, patent rzeczywiście niezły, on czasami jak coś wymyśli, to niewiem czy się śmiać czy płakać.
Cieszę się, że mieczyki Ci się podobają. Napisz, który pomarańczowy dokładnie, to zawiąże mu wstążeczkę Będę mogła w końcu Ci się odwdzięczyć za te wszystkie kwiatki, które od Ciebie dostałam
U nas wczoraj przeszły 2 burze, piorun uderzył pół kilometra od nas, aż podskoczyłam. Więc trochę pomoczyło, ale to i tak za mało, mam nadzieję, że dzisiaj też popada, ale to tylko pewnie marzenie.
Te wszystkie kropelki to z dzisiejszej mgły, jak się obudziłam, to domek sąsiada 20 metrów dalej ledwo można było dojrzeć. Lasu na drugiej górze to w ogóle nie widziałam. Zastanawiałam się dlaczego na tarasie jest mokro. Patrzę się, a koło mnie unoszą się mikroskopijne krople mgły, coś wspaniałego
Myślałam, że wczoraj u Ciebie polało, bo burza szła koło Myślenic, tylko, że poszła na Dobczyce.
Życzę deszczu

Moniko, mieczyki rzeczywiście mi się udały, ja je sadziłam do skrzynek, a potem mąż do gruntu, więc to pewnie Jego zasługa. Podzieliły kwitnienie na dwa razy jedne już przekwitają, a drugie miecze dopiero będą kwitnąć.
Widoki były super, jakby ktoś tam postawił domek to by mu tylko pozazdrościć, tylko, że tam jest ruchoma góra.

Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 21:47, 03 sie 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Jakby wczoraj było mało wspinania się, wybraliśmy się do Czchowa na plac zabaw, przy okazji weszliśmy na basztę. Jedyne 105 schodów, za to znowu piękne widoki i niespodzianka
Koło baszty pojawiały się ptaki. Pani z kasy twierdziła, że to dzikie kaczki. Na wiosnę złożyła 12 jaj, teraz były 3.

Widoczek z baszty.

Tu jeszcze inne baszty
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 22:20, 03 sie 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Takiego gościa miałam dzisiaj kilkakrotnie na działce

Dziwaczki


Kosmosy i szarłat zwisły.

____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
patrycja 22:25, 03 sie 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
AniazZielonegoWzgorza napisał(a)
Mieczyki


Tutaj mój ulubiony mieczyk


Mieczyki masz fajne Jeśli masz ochotę to obejrzyj moje
Rozmnażasz je sama czy kupujesz nowe?
____________________
Patrycja mój ogródek
AniazZielone... 22:46, 03 sie 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Patrycja, mieczyki kupiliśmy z mężem w zeszłym roku, ja kupiłam białe i fioletowe, ale z tego co pamiętam okazały się bordowe jeśli mnie pamięć nie myli Mąż kupił mix, powybierał różne kolory. Na wiosnę patrzę co to za trawa mi rośnie, wyrwałam, a to cebulki mieczyków, naliczyłam 50 sztuk. Fajnie by było jakby zakwitły w przyszłym roku, ale się nie łudzę, ale zastanawiam się gdzie ja je wsadzę
Twoje mieczyki też cudne, zaglądałam do nich
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 18:43, 06 sie 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Hibiskus w końcu rozpoczął kwitnienie, i jego okolica

Widoczki


Obcięłam lawendę i zrobiłam sadzonki.

____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 18:46, 06 sie 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Mieczyki
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
marba 19:12, 06 sie 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Super widoczki!
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
sylwia_slomc... 19:16, 06 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Ależ sielskie widoczki Czchów , Rożnów, Łososina i Tabaszowa to czasy moich dziecięcych wakacji , ogromny sentyment mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazZielone... 20:44, 06 sie 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Witajcie, widoczki są, tylko mam takie zaległości w ogródku, że mało co je oglądam
Spróbuję nadrobić, może Sylwia podpowiesz co można ciekawego zobaczyć w tych okolicach?
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies