Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z Zielonego Wzgórza

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z Zielonego Wzgórza

AniazZielone... 17:11, 28 maj 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Ogródek kwiatowy

Kiścień


____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 17:15, 28 maj 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Pierwsze poziomki już zjedzone.

Sałata już coraz bliżej

Tą będę musiała teraz wysadzić, i dynie posadzić na kompoście.
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 20:17, 02 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Ogródek kwiatowy
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 20:20, 02 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Orliki
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 20:24, 02 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Łubiny

Clematis Jan Paweł II zrobił mi wczoraj niespodziankę

Nie mogę się napatrzyć na tego kuklika
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 20:36, 02 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Rododendrony zaczęły pokaz

Lobelie posadzone, czekam aż pokażą jakie są piękne

Maki już zaczynają pękać

Gniazdo na jabłoni, widać tylko ogon i dzióbek
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
MariuszG 23:44, 02 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Aniu, dziękuję za odwiedziny u mnie. Całkowicie przepadłem w Twoim wątku, jestem zachwycony. Zawsze imponowali mi pracowici ludzie, a Wy tacy właśnie jesteście. Ile czasu i energii poświęciliście żeby tak zmienić Wasze otoczenie. I jeszcze radość jaka płynie ze zdjęć .

Ta roślinka poniżej to wielosił błękitny. Kiedyś miałem u siebie w ogrodzie ten w niebieskiej odmianie, później się go pozbyłem. Żałuję bardzo, on jest bardzo wdzięczny.

AniazZielonegoWzgorza napisał(a)



Mam takie nieśmiałe pytanko, czy nie zechciałabyś, jeśli to nie kłopot podzielić się nasionami orlików? Masz tyle różnych kolorów . Chętnie podzielę się czymś z mojego ogrodu jeśli Ci się coś by spodobało albo zwrócę koszty przesyłki .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
AniazZielone... 17:43, 03 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Mariusz dziękuję za odwiedziny i tyle ciepłych słów
Pracy w ogrodzie zawsze jest dużo, chociaż w tym roku mój ogród bardzo się zmienia, mam nadzieję, że n a lepsze
Zmieniło się też moje myślenie o ogrodzie, muszę jeszcze wiele rzeczy poukładać, żeby to miało sens, ale widzę, że jestem na właściwej drodze, i to mnie cieszy
Nasionkami orlików chętnie się podzielę.
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
MariuszG 23:04, 03 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
AniazZielonegoWzgorza napisał(a)
Moje zakupy z zeszłego tygodnia
(...) Pani twierdziła, że to milin amerykański, krzew co roku się go ścina i odrasta od nowa i ma zwisające kwiaty. Zobaczymy co to wyrośnie

(...)


Aniu, to jest szkarłatka amerykańska. Roślina jednoroczna, albo bylina przy łagodniejszych zimach. To roślina dosyć szeroko rosnąca i do ok. 1,6 m wysokości. Ma ładne czarne owoce lubiane przez ptaki.

Widziałem też u Ciebie trojeść amerykańską. Rzeczywiście jest uwielbiana przez pszczoły, ale jest bardzo inwazyjna. Ja z moją walczyłem kilka lat i narazie- odpukać, nie widzę jej w tym roku. Musicie na nią bardzo uważać.

Ciekaw jestem jakie podejście do ogrodu kształtujesz . Ja staram się nie zapominać, że ogród to ma być przede wszystkim radość. Radość z uprawy roślin i z istnienia zwierząt, nawet tych nie do końca pożądanych. To jest według mnie trudne zaakceptować mszyce albo opuchlaki. Może kiedyś mi się uda . Nie mam złudzeń, że będę miał dziki ogród, przyjazny wszystkim zwierzętom, jednak chciałbym kiedyś stworzyć im bezpieczną przestrzeń, z miejscami w które nie będę wcale ingerował.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
AniazZielone... 21:42, 05 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Mariusz, dziękuję za identyfikację szkarłatki☺ Posadziłam ją dzisiaj wśród krzewów, miała iść do ogródka kwiatowego, ale tam też jej powinno być dobrze
Trojeść mam teraz trzeci sezon, w pierwszym nie kwitła, myślę, że nie jest bardziej inwazyjna niż roślinka podobna do mięty, tylko nią nie pachnie, a rozmnaża się przez rozłogi. Co chwilę wypatrze ją w innym miejscu
Będę miała trojeść amerykańską na oku☺

Moje podejście do ogrodu jest ekologiczne, nie stosuję żadnej chemii. W pierwszym roku mój sąsiad przed wjazdem na działkę wypalił mi chwasty na ażurach, jak mi o tym mówił, to był z siebie bardzo dumny, ale jak zobaczył mój wzrok, to więcej już tego nie zrobił Na szczęście ☺
Na początku walczyłam z kretem, czym więcej byłam zła na niego, to tym bardziej kopał. Na wiosnę stwierdziłam, że się z nim zaprzyjaźnię, to poszedł do sąsiada
W zeszłym roku wściekłam się na karczownika, ale na wiosnę mi przeszło, on też chce jeść, a że u mnie smaczna stołówka, to co na to poradzę
W tym roku zauważyłam u nas więcej ptaków, niż w poprzednich latach, to mnie cieszy Są też żaby, jaszczurki, mszyce i mnóstwo mrówek, ostatnio odkryłam gniazdo mrówek w małej doniczce z pomidorem, w której były w dnie duże otwory. Nie byłam jednak przygotowana na to co mrówki zrobiły dzisiaj W studni mieszkały dwie jaszczurki, mąż dzisiaj podnosi klapę, a tam mrowisko. Jedna jaszczurka martwa, a druga miała zakrwawiony łebek.
Ręce mi opadły, i nie tylko
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies