Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z Zielonego Wzgórza

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z Zielonego Wzgórza

AniazZielone... 21:01, 03 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Jeżówki
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 21:07, 03 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Budleje

Ta w tym roku zaszalała, ma około 3 metrów
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 21:11, 03 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Clematisy


Krokosmia
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 21:13, 03 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Spacer nad Dunajec

____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 21:21, 03 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Lilie

Trojeść amerykańska

W dwóch baliach, w skrzynkach posadziłam lobelie i aksamitki, niestety z każdym moim wyjazdem wyglądały coraz gorzej, zabrałam do domu może jeszcze je uratuję.
Teraz już tak ładnie nie wyglądają. Szkoda mi ich

Liatra
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 21:24, 03 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Ogródek kwiatowy
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 21:28, 03 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 21:38, 03 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Niedawno wykopałam czosnek, można powiedzieć, że się udał.
Kukurydza ładnie rośnie, oby tak dalej.

Dynia szaleje na kompoście, ta przy siatce już nie jest taka ładna, ale gnojówka z żywokostu zrobiona więc da radę. Za to niewiem jakim cudem najprawdopodobniej będę miała tylko Hokaido, a wysiewałam jeszcze dwie inne.

Cukinie zaczęły rosnąć oby tak dalej.

Za to pomidory w tym roku porażka
Ogórkom mam nadzieję, że nic nie będzie, bo w końcu jest co zbierać.
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
MariuszG 22:51, 03 sie 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Ale obrazkowa historia czuć że są wakacje. Wszystko zachwyca, zwłaszcza jeżówki i clematisy. Fajnie że masz tyle roślin miododajnych, musimy dbać o pszczoły i inne bzygi zwłaszcza w czasach gdy ludzie z lubością trują komary i wszystko co lata.

W tym roku uprawiam pierwszy raz pomidory pod chmurką. Mam dwie odmiany które są bardzo plenne i nie wymagały dotychczas ani jednego oprysku. A rok jest wilgotny, bo od maja podlewałem je może 3 razy. To 'Chrobry' i 'Awizo'. Postaram się zrobić na dniach zdjęcie i zobaczyć czy któreś dojrzały, to spróbuję i napiszę czy warto uprawiać. A jakie odmiany Ty uprawiasz?
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
AniazZielone... 11:40, 09 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Mariusz, lubię rośliny miododajne, a w tym roku zrobiłam domek dla pszczół samotnic, nawet sporo jest zaklejonych
Ciekawa jestem Twoich pomidorów, tych odmian jeszcze nie miałam.
Najbardziej lubię Betalux, on jest samokończący, a mam jeszcze Megagroniasty, Orange Russian 117, Malinowy Warszawski, Poranek, Tigerella, Costoluto fiorentini i gronowy długi, ale niewiem jak jaka to odmiana. Miałam nasiona sprzed 5 lat koktajlowych żółtych i czerwonych, myślałam, że nie wzejdą, a tu niespodzianka, pierwsze owocują, choć niedużo. Na wiosnę wymieniłam się z sąsiadką sadzonkami, dostałam cztery odmiany, ale są bardzo marne, muszę poprosić o nasiona jesienią i wysiać sama.
Byłam przed chwilą popatrzeć na znaczniki z odmianami, ale musiałam pisać nieodpowiednim flamastrem, bo ledwo co widać, że było coś pisane.
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies