Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z Zielonego Wzgórza

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z Zielonego Wzgórza

Nowa12 20:41, 09 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wcześnie ten sezon basenowy rozpoczęliście. U nas to by było prawie morsowanie bo temperatura rzadko 20 stopni osiaga .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MariuszG 22:21, 09 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Ależ wszystko bujnie rośnie! To już u Was lato. I masz już takie clematisy? Czy to zeszłoroczne zdjęcia? A u mnie jest zimno (15 stopni) i popaduje. Ale może tak być
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
AniazZielone... 21:31, 10 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Agata, dla mnie też za wcześnie, teraz jestem zmarzluch, ale jak byłam dzieckiem, to pamiętam, że w którymś roku kąpałam się już w kwietniu w jeziorze. Twierdził, że ciepła woda ☺

Mariusz, w tym roku kwiaty ładnie rosną, to prawda, gorzej z warzywami, ziemniaków połowa mi nie wzeszła, a to co wzeszło ma nie więcej niż 25 cm, o reszcie nie będę pisać, za to w warzywniku mam piękne maki
Do lata, to u nas daleko, wtedy trafił się taki ciepły dzień, a potem już było pochmurno, a dzisiaj nawet deszczowo.
Clematisy są tegoroczne, dzisiaj zakwitł trzeci, tylko zapomniałam aparatu, a telefonem, zdjęcia nie są takie ładne☺
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
MariuszG 22:09, 10 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
To clematisy wspaniale Ci poszły . Jesteś kolejną osobą od której słyszę to samo jeśli chodzi o warzywnik. U mnie też porażka. Na 12 doniczek ogórków po 2 nasiona na każdą nic nie wzeszło. Koper poskręcany i żółty, tak samo selery. A cebula już zaatakowana przez śmietkę cebulową. Ciekawy rok . Czekam na maki, bo ogromnie je lubię. Też posiałem jakąś nową odmianę.

I mam na koniec pytanie. Widziałem u Ciebie bulbinę krzewiastą. Masz jakieś spostrzeżenia? Trzymać ją sucho, czy lubi wilgoć? Ty ją miałaś w gruncie?
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
AniazZielone... 11:00, 11 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Mariusz, ten rok chyba jest taki nie warzywny, koperku to ja u siebie nie widziałam, ogórki siałam w szklarni wzeszły, ale szału nie ma.
Czekam aż zaczną rosnąć dynie i cukinie po przesadzeniu, najważniejsze, że się przyjęły
Tą roślinkę o której piszesz, kupiłam jako oszloch, wiadomości o niej czerpałam z tego linku:
https://naradka.wordpress.com/2011/12/18/urginia-morska/
Teraz widnieje jako urginia morska ☺
Trzymam ją zawsze w doniczce. W czerwcu wywożę na działkę, a we wrześniu wraca na parapet w domu. Zaczyna kwitnąć w sierpniu, ma wtedy długą podkładającą się łodygę albo kilka. Raczej woli sucho niż mokro
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
MariuszG 21:14, 11 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Teraz zapowiadają, że ma być ciepło, to warzywa powinny ruszyć i nadrobić. Jeszcze będziemy mieli plony .


To ja mam coś innego. Wydawało mi się, że widziałem to u Ciebie, ale mogłem się pomylić . Nie znałem tej rośliny o której pisałaś. Bardzo jest ciekawa. Same rarytasy macie w ogrodzie
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 21:19, 11 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Magiczne jest to zdjęcie . Co to znaczy mieć dzieci w ogrodzie...


AniazZielonegoWzgorza napisał(a)





____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
AniazZielone... 17:30, 22 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Mariusz, ciężki ten rok dla ogrodu, przedtem zimno teraz mokro, oby to się zmieniło. Pomidory w gruncie miniaturki, za to dynie na kompoście wzięły się za rośnięcie.
Na poprawę humoru zdjęcie warzywnika

Dużo kwiatów, to nie mam, część dostałam, część wysiałam i urosły, a część kupiłam i rozmnożyłam.
Mój oszloch to taka tułaczkowa roślina, w lecie na działce, a na jesieni problem, gdzie ją wcisnąć na parapet z tymi długimi kwiatami
Zdjęcie z bańkami też mi się bardzo podoba☺ Muszę powtórzyć sobie, tylko, że aparatem, ale to już będzie bez niezapominajek, które muszę ograniczyć, bo wyrwanie ich zajęło mi cały dzień ostatnio
Ostatnie dwa orliki☺

____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 17:34, 22 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Pęcherznice

Mój sposób na mszyce, warto było poczekać

Nie wiedziałam, że paulownia ma puste pędy w środku ☺
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 19:04, 22 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Naparstnice

Tojeść kropkowana
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies