Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Zakrecona 08:20, 14 sie 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Cudowne kwiaty, ambrowiec bardzo szybko wyrósł, piękne jego listki na tle nieba
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Kasya 08:32, 14 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Jola, cudnie wszystko kwitnie
I wielka radość takie foty ogladac
U mnie susza i wszystko bleee
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 08:36, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ale jeżówy!
Moje w tym roku marniutkie...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 09:02, 14 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
cofnełam sie do ambrowca, bo akurat na tapecie. Jolu ile on ma latek?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
jolanka 09:04, 14 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
BKosimkArt napisał(a)
O to szybko w sumie przyrósł... mój też ma z 1,5m. Oby rósł też rak szybko.

Pierwszej zimy go okręciłam włókniną ale dopiero jak mrozy przyszły.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:29, 14 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
inka74 napisał(a)
Jeżówki bardzo ci obrodziły. Moje róże jakieś pojedyńcze kwiaty mają. Część w pączkach a część strajkuje.

Te barwy w ogrodzie warto kupić? Coś ciekawego piszą, pokazują?

W tym roku jeżówki rzeczywiście wyglądają dobrze. Mam na myśli krzaczki bo z kwiatami to różnie. Schną na potęgę i musiałam latać bez przerwy z konewkami, więdły na potęgę.

Barwy w ogrodzie pożyczę Ci jeśli chcesz poczytać.
Hmm, jest zupełnie inna. Każdy rozdział poświęcony jest innemu kolorowi: niebieski, żółty, pomarańczowy, czerwony, lilaroż, biały, zielony, brązy jesienne... Ciekawie pokazuje gdzie dany kolor pasuje, z czym go łączyć. Trochę inspiracji, zdjęć rabat.
Na razie zdążyłam tylko przejrzeć ale ciekawie się czyta. np:

„Niebieski ma wielka sile oddziaływania. Wpływa na obserwatora uspokajająco, kojąco. Łagodzi napięcia i napawa umiarkowanym optymizmem. Mówi się, że obniża ciśnienie krwi. W ogrodzie człowieka zapracowanego i zestresowanego koniecznie powinno się znaleźć miejsce na błękitna rabatę. Przyglądanie się niebieskiej kompozycji przez dłuższy czas głęboko odpręża, pomaga się skupić. Niebieski wykorzystuje się więc chętnie przy aranżacji miejsc wypoczynku, w kącikach wytchnień i natchnień...... tam, gdzie najchętniej będziemy się leniuchować, marzyć i myśleć - a jakże- o niebieskich migdałach.”

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:36, 14 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
April napisał(a)
Jolu bardzo mi się podobają twoje dorodne kępy jeżówek. Ja niestety swoje w tym roku zaniedbałam z nawożeniem, co od razu widać.

Kretem się nie martw. Ja mam ze swoim umowę, buszuje tylko na rabatach. Do trawnika się nie zbliża.

A myszki współczuję. Raz też mi się zdarzyło że weszła jakoś do domu. Syn ją w nocy złapał jak siedziała przestraszona w rogu łazienki. Chociaż nie wiem czy wtedy to mysz czy syn był bardziej przestraszony
Powodzenia w łowach Dałabym ci swojego kota ale one by tylko obserwowały klienta Chociaż ostatnio kotka zaczęła polować na jaszczurki i znosi mi na taras.

Rzeczywiście podsypały w tym roku nawozu: dałam granulowany obornik i to chyba dwa razy.

Moje Krety nie przestrzegają umów, buszują gdzie im pasuje, trawnik w pierwszej kolejności. Jeden to nawet był na tyle pewny siebie, że któregoś dnia wyszedł sobie na rekonesans ogrodu przy samej nodze eMa, oczywiście hmm skończył w wiadomy sposób
Dzisiaj granulki trutki są na miejscu, może to oznacza, ze myszka gdzieś leży;”
Twoja kotka jest po prostu dobrze wychowana i .... najedzona:, myszy jej nie pachną ale dlaczego gania jaszczurki?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:38, 14 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gosiek33 napisał(a)



Jak dobrze, że podpisałaś, zapachem Lady Hamilton się upajam




Ile tu kepek jeżówki? Jedna czy dwie?

Hamiltonke wiosną przesadzałam więc ma mało kwiatów, czekam na przyszły rok, pięknie wygląda i nawet plamistość ja omija
W tej kepie jest chyba 6 sadzonek ale gęsto posadzonych.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:39, 14 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Zakrecona napisał(a)
Cudowne kwiaty, ambrowiec bardzo szybko wyrósł, piękne jego listki na tle nieba

Czekam na jesienne przebarwienia, pięknie wtedy wygląda
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:42, 14 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasya napisał(a)
Jola, cudnie wszystko kwitnie
I wielka radość takie foty ogladac
U mnie susza i wszystko bleee

Kasiu, aparat omija miejsca gdzie susza dała się we znaki i to mocno
Deszcz konieczny i to baaardzo.
Białe jeżówkii różowe sobie nie poradziły, tym ciemnym i niższym susza nie przeszkodziła, wyglądają super.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies