Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 20:15, 19 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Makao_J napisał(a)
Jola a czemu gaura ma przeżyć do przyszłego roku? Co ona dwu letnia jest?

Bo w ub roku mi nie przezimowala, dlatego marzy mi się aby tym razem dała radę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Makao_J 21:37, 19 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
U mnie zimuje normalnie. Kępy mam olbrzymie po jednym roku. Nawet zapomniałam okryć na zimę (już tak mam że o takich rzeczach zapominam). Myślałam że już po niej a ona po cięciu odbiła. Teraz znowu mam rój pszczół.

Jak w Pęchcienie o tym powiedziałam to w szoku byli bo u nich jeszcze nigdy nie przezimowała. Co roku sadzą od nowa.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
jolanka 19:01, 20 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Makao_J napisał(a)
U mnie zimuje normalnie. Kępy mam olbrzymie po jednym roku. Nawet zapomniałam okryć na zimę (już tak mam że o takich rzeczach zapominam). Myślałam że już po niej a ona po cięciu odbiła. Teraz znowu mam rój pszczół.

Jak w Pęchcienie o tym powiedziałam to w szoku byli bo u nich jeszcze nigdy nie przezimowała. Co roku sadzą od nowa.

A która masz gaurę? Białą czy różową?
Masz szczęście, nawet spece ze szkółki, jak widzisz, się dziwili
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:16, 20 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Poprzesadzalam sadzonki szałwi. Mam nadzieje, ze fajnie zdąży się ukorzenić. Chyba zrobię jakaś mała rabatkę z sadzonkami szałwii, przetacznikow, jeżówek. Łatwiej będzie wiosną to towarzystwo ogarnąć a przede wszystkim nie zdeptać

Na rabatach szaleją nornice, dziury, korytarze, puste miejsca pod roślinami. Masakra. Podsypalam granulek ale nie jestem dobrej myśli, za dużo tego
Najpierw wojenka z myszą w domu, teraz z nornicami w ogrodzie.

Czy ktoś wie, czy taki preparat odstraszający Krety to działa też na nornice?

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Makao_J 22:43, 20 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
jolanka napisał(a)

A która masz gaurę? Białą czy różową?
Masz szczęście, nawet spece ze szkółki, jak widzisz, się dziwili

Mam gaure Butterfly. Myślałam że jej nazwa pochodzi od przyciągania motyli ale niestety, przyciąga masę pszczół i od rana do wieczora cała bzyczy
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 22:45, 20 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
jolanka napisał(a)
Poprzesadzalam sadzonki szałwi. Mam nadzieje, ze fajnie zdąży się ukorzenić. Chyba zrobię jakaś mała rabatkę z sadzonkami szałwii, przetacznikow, jeżówek. Łatwiej będzie wiosną to towarzystwo ogarnąć a przede wszystkim nie zdeptać

Na rabatach szaleją nornice, dziury, korytarze, puste miejsca pod roślinami. Masakra. Podsypalam granulek ale nie jestem dobrej myśli, za dużo tego
Najpierw wojenka z myszą w domu, teraz z nornicami w ogrodzie.

Czy ktoś wie, czy taki preparat odstraszający Krety to działa też na nornice?


My testowaliśmy różne środki i zabiegi na krety i nornice. Nam nic nie zadziałało. Dlatego mamy koty.
I to działa.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
galgAsia 22:55, 20 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cofnęłam się do ambrowca. Piękny! Pokazałam mojemu małemu, bo dobrych wzorców nigdy dosyć
A tu dla Ciebie Jolu gaura z Wojsławic:

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
malgorzata_s... 22:58, 20 sie 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Joluś wojujesz z gryzoniami dzielnie. Ja na szczęście ich nie mam. Kot wyłapał.
Buziak
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
April 08:30, 21 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
A mnie coś nad ranem obudziło jak biegało po dachu albo po poddaszu. Oby nie kuna Zaraz weszłam na poddasze zapalałam światło, robiłam harmider żeby to coś nie myślało że sobie zamieszka w spokoju. Nie dość że od 3-ciej w nocy psica piszczała bo się bała burzy to o piątej było latanie po poddaszu jak dziki Spać mi się teraz chce
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 08:39, 21 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)
A mnie coś nad ranem obudziło jak biegało po dachu albo po poddaszu. Oby nie kuna Zaraz weszłam na poddasze zapalałam światło, robiłam harmider żeby to coś nie myślało że sobie zamieszka w spokoju. Nie dość że od 3-ciej w nocy psica piszczała bo się bała burzy to o piątej było latanie po poddaszu jak dziki Spać mi się teraz chce



Przypomniałaś mi, poprzedniej nocy jakieś pazurki po podłodze biegały, muślałam, że psica moja tyle, że ona spała. Teraz zaczynam się bać...


na poddaszu można zastosować elektryczny odstraszać, nie będą miały spokoju
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies