Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

inka74 09:16, 14 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Czyli rozumiem że tylko kłosy ścinają
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 09:46, 14 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
Czyli rozumiem że tylko kłosy ścinają


A tego nie wiem. Jolanka napewno wie więcej bo to id niej mam info o tym ścinaniu w celu zapobiegania krzyżowaniu się.
Zastanawiam się czy moich rozplenic też nie pościnać późną jesienią by uniknąć sryliona siewek. Szczególnie LadyU dała mi w kość.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 10:09, 14 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Czemu oni maja je ścinać? Ostatnio czytałam, że miskantów dlatego teraz się nie ścina, bo mają puste łodygi w środku i przy ścięciu teraz woda i roztopiony śnieg spływa tymi kanalikami do środka karpy i zamarza. I to może być przyczyną niepowodzenia zimowego.



Tak samo bardziej boję się deszczu i śniegu w środku kępy. Ścinam tylko kłosy gdy wiatr je połamie. Czasem wiążę je w snopki


Tylko hodowca powinien dbać by nie dopuścić do krzyżowania odmian, w ogrodzie mogę podziwiać nowe krzyżówki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 18:43, 14 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
inka74 napisał(a)
Czemu oni maja je ścinać? Ostatnio czytałam, że miskantów dlatego teraz się nie ścina, bo mają puste łodygi w środku i przy ścięciu teraz woda i roztopiony śnieg spływa tymi kanalikami do środka karpy i zamarza. I to może być przyczyną niepowodzenia zimowego.

Już widzę, ze dziewczyny odpowiedziały
Tak, chodzi o wzajemne zapylanie. Kolekcja musi być „czysta” odmianowo. Ścina się właśnie teraz więc miałam dzisiaj ostatnią możliwość oglądania miscantów w pełnej krasie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:43, 14 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gosiek33 napisał(a)



Nie dziwię Ci się.


Już ścinają?

Gosiu, ścinają w środę.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:44, 14 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
mrokasia napisał(a)
Ścinają by uniknąć niekontrolowanego krzyżowania się i wysiewu.

Cmok,
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:48, 14 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
galgAsia napisał(a)


To bardzo dobry pomysł. Sama bym tak zrobiła, gdybym mogła. Szum w głowie też mam... pół nocy nie spałam... A traw zazdroszczę, niezależnie od powodów wycieczki. Dobrego dnia.

Cóż, chciałoby się powiedzieć „samo życie” ale z takim bólem głowy?

Trawy były super, kolory, szum, słońce. Wrażenia naprawdę piękne
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:51, 14 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
mrokasia napisał(a)


A tego nie wiem. Jolanka napewno wie więcej bo to id niej mam info o tym ścinaniu w celu zapobiegania krzyżowaniu się.
Zastanawiam się czy moich rozplenic też nie pościnać późną jesienią by uniknąć sryliona siewek. Szczególnie LadyU dała mi w kość.

Zapomniałam zapytać czy tylko same kłosy czy więcej ale na terenie samej szkółki tej produkcyjnej wiedziałam częściowo pościnane właśnie same kłosy, to chyba właśnie tak.
Będzie mi to chodzić po głowie więc w środę zadzwonię aby być pewną
U mńie na razie niech się jeszcze sieją, ne będę ścinać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:54, 14 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gosiek33 napisał(a)



Tak samo bardziej boję się deszczu i śniegu w środku kępy. Ścinam tylko kłosy gdy wiatr je połamie. Czasem wiążę je w snopki


Tylko hodowca powinien dbać by nie dopuścić do krzyżowania odmian, w ogrodzie mogę podziwiać nowe krzyżówki

Ja wiążę na zimę ale nie ścigałam kłosów, pewnie z lenistwa
Masz racje Gosiu, nam to wszystko jedno ale hodowca musi być pewny odmiany

A ja mam swoją krzyżówkę rozplenic, piękna jest
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:19, 14 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ufff, wróciliśmy z Daglezji. Pogoda pozwoliła nam oglądać kolekcję miscantów i Arboretum w pełnym słońcu. Do tego lekki wiatr. Cudowne widoki
Mam pełno kawałków liści i kłosów we włosach i nie tylko bo wchodziłam pod krzaki, które mi się szczególnie podobały aby odczytać nazwy

Kupiłam trzy:
Champagner, Miki i Snów Queen. Sadzonki nie są za duże ale powinny ładnie przezimować.

Informacja od właściciela: teraz kupowane lepiej zadołować z doniczką do wiosny Tak zrobię, nie sadze do gruntu.

Zrobiłam trochę zdjęć ale nie mam dzisiaj siły ich pozgrywać do komputera. Droga była fatalna, szczególnie powrotna z uwagi na roboty drogowe i do tego jazda pod słońce, a nie miałam okularów przeciwslonecznych Nawigacja nas pięknie prowadziła ale ponieważ jakimiś opłotkami więc nie było gdzie się zatrzymać na kawę czy obiad. Dojechaliśmy do domu głodni, zmęczeni ale zadowoleni bo było na co popatrzeć.
Byliśmy tez na naszej działce, na której nie byliśmy od trzech lat Jest niedaleko miejsca gdzie kręcili serial Ranczo
Ktoś nam wyciął trochę drzew
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies