Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 18:41, 11 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Klon Brandywine posadzony dwie taczki piachu wywiezione, dobroci ziemne wymieszane, czyli ziemia z obornikiem z worka, trochę torfu, trochę cięższej ziemi, którą kupowałam na ciężarówki, trochę kory przekompostowanej, no i tej „rodzimej” , potem palik wbity aby wiatr nie połamał i... chlup do dołeczka. Ma rosnąć

Red Sunset czeka do jutra ale dołek a właściwie dół jest już dla niego wykopany. Kurcze, ile to roboty. Donica duża, więc miejsce potrzebuje sporo. Będzie musiał mieć trzy paliki bo jest wysoki . Przed południem powinnismy dać radę go posadzić

Zdjęć nie zrobiłam bo po lekarzach latałam. i zamiast dostać receptę to dostałam kolejny kwitek na ciąg dalszy badań,
Jak ja tego nie lubię
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
AnnaCh 19:04, 11 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ależ piękne kolory Nacieszyłam oczy u Ciebie Jolu
Biegania po lekarzach nie zazdroszczę, ale może lepiej się porządnie zdiagnozować.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
KasiaLangier 19:15, 11 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
jolanka napisał(a)

Kasiu, akurat to zdjęcie, które zacytowałaś to jest klon Brandywine.
Red Sunset to ten wysoki drapak jeszcze niestety zielony. Jutro będzie posadzony to mu zrobię sesje zdjęciową.


Jolu, jak drapak, to się zgadza Ja sobie takie ładne przebarwienia wyobrażałam
Czekam na sesję zdjęciową i zdrówka życzę
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
jolanka 08:40, 14 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
AnnaCh napisał(a)
Ależ piękne kolory Nacieszyłam oczy u Ciebie Jolu
Biegania po lekarzach nie zazdroszczę, ale może lepiej się porządnie zdiagnozować.

Dziękuję Aniu
Czasami pobiegać trzeba, ale i tak nie lubię
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 08:42, 14 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
KasiaLangier napisał(a)


Jolu, jak drapak, to się zgadza Ja sobie takie ładne przebarwienia wyobrażałam
Czekam na sesję zdjęciową i zdrówka życzę


On ma naprawdę piękne przebarwienia, wystarczy go wystawić na słońce. Już widzę jak się zmienia, Mam nadzieję, ze zdążę zanim mu liście opadną
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 08:46, 14 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ponieważ jestem dzisiaj w nie najlepszym nastroju po wczorajszym wieczorze (rozczarowana, zła, ... tu można napisać jeszcze baaardzo dużo przymiotników) ...
jadę na wycieczkę do Daglezji w Rykach

Mam wolny dzień a to ostatni moment aby zobaczyć jeszcze kwitnące trawy. W środę maja byś już ścinane.
Trzeba jakoś się odstresować. Szum traw zamiast szumu w głowie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 08:52, 14 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15029
Czemu oni maja je ścinać? Ostatnio czytałam, że miskantów dlatego teraz się nie ścina, bo mają puste łodygi w środku i przy ścięciu teraz woda i roztopiony śnieg spływa tymi kanalikami do środka karpy i zamarza. I to może być przyczyną niepowodzenia zimowego.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 08:52, 14 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
jolanka napisał(a)
Ponieważ jestem dzisiaj w nie najlepszym nastroju po wczorajszym wieczorze (rozczarowana, zła, ... tu można napisać jeszcze baaardzo dużo przymiotników) ...
jadę na wycieczkę do Daglezji w Rykach

Mam wolny dzień a to ostatni moment aby zobaczyć jeszcze kwitnące trawy. W środę maja byś już ścinane.
Trzeba jakoś się odstresować. Szum traw zamiast szumu w głowie



Nie dziwię Ci się.


Już ścinają?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 09:06, 14 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Ścinają by uniknąć niekontrolowanego krzyżowania się i wysiewu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 09:10, 14 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
jolanka napisał(a)
Ponieważ jestem dzisiaj w nie najlepszym nastroju po wczorajszym wieczorze (rozczarowana, zła, ... tu można napisać jeszcze baaardzo dużo przymiotników) ...
jadę na wycieczkę do Daglezji w Rykach

Mam wolny dzień a to ostatni moment aby zobaczyć jeszcze kwitnące trawy. W środę maja byś już ścinane.
Trzeba jakoś się odstresować. Szum traw zamiast szumu w głowie


To bardzo dobry pomysł. Sama bym tak zrobiła, gdybym mogła. Szum w głowie też mam... pół nocy nie spałam... A traw zazdroszczę, niezależnie od powodów wycieczki. Dobrego dnia.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies