Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Gruszka_na_w... 19:27, 14 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Świetny pomysł na zresetowanie głowy. Czekam na zdjęcia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Tamaryszek 23:15, 14 paź 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Przy takiej pogodzie spacer po ogrodzie państwa Majów na pewno był cudowny. Byłam tam niedawno na święcie traw, wróciłam zachwycona.
A słyszałaś jakie ilości książek Tokarczuk zniknęły z księgarń? Może nam średnia czytelnictwa wzrośnie.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
mrokasia 23:20, 14 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Jak to ktoś Wam wyciął trochę drzew??? Rozumiem, że działka nieogrodzona i ktoś wszedł i wyciął???
Fajny dzień miałaś.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
waldek727 00:41, 15 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
jolanka napisał(a)


Kupiłam trzy:
Champagner, Miki i Snów Queen. Sadzonki nie są za duże ale powinny ładnie przezimować.
Informacja od właściciela: teraz kupowane lepiej zadołować z doniczką do wiosny Tak zrobię, nie sadze do gruntu.


,,Nawet gatunki, które w ogrodzie dobrze znoszą zimę, posadzone w pojemnikach w niewielkiej bryle ziemi zagrożone są przemarzaniem korzeni i pędów. Często też, szczególnie gdy stoją pod dachem, gdzie nie pada deszcz ani śnieg, usychają, bo pozbawione są wody, a gwałtowniejsze niż w ogrodzie podmuchy wiatru zwiększają parowanie wody z liści. Najdotkliwiej odczuwają to rośliny zimozielone (np. iglaki, ostrokrzewy, różaneczniki), ale cierpią również i te zrzucające liście na zimę."

To dosłowny cytat z poradnika wydanego w 1978 roku pt ,,Cztery pory roku w ogrodzie".
Wszystko zależy od tego jaka będzie zima. Bardzo często po wyjęciu nowo zakupionej niepozornej roślinki z doniczki okazuje się, że 90% jej zawartości, to ubite i poskręcane korzenie z odrobiną torfu. Jak taka roślina uwięziona w pojemniku będzie w stanie przetrzymać warunki zimowe ?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ElzbietaFranka 22:58, 16 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Jola piękne te trawki co kupiłaś sprawdzałam.
Waldek ma rację wyciągnij z donicy i zadoluj. Sądząc Rosi musiałam doniczki ciąć korzenie po wrastane w dziury od spodu. Odkryj liśćmi i przezimuja.
Też tak zrobię.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margarete 23:08, 16 paź 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nie nadrobię zaległości całkowicie bo nie mam czasu ostatnio na forum ale przejrzałam obrazki i pocmokałam z zachwytem nad kolorami klonów u ciebie
Na pewno w Daglezji było cudnie w tych jesiennych kolorach i w słońcu. Ja w ubiegłym roku byłam tam na początku października i wróciłam zauroczona
Czekam na twoje foty i wrażenia.
Buziaki !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 23:10, 16 paź 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
A jeszcze poproszę o formę aktualna twoich miskantów memoris
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
April 07:42, 17 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Jolcia, fajną wycieczkę miałaś Ja podobnie jak Tamaryszek, byłam na święcie traw. Niestety minęłyśmy się o jeden dzień Droga fatalna ale jak już skończą to będzie bajecznie szybko i łatwo dojechać.
Prawda jak tam cudnie? Świetny pomysł z tą ścieżką na tyłach rabat, między miskantami.
Ja już miskantów nie kupowałam, brak miejsca na słońcu. Zazdroszczę że mogłaś coś tak ciekawego kupić. Niesamowicie wiele jest odmian, trudno niemal wybrać co by się chciało
____________________
April April podbija las Mazowsze
Zana 11:23, 17 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jola, dołuj trawy bez strachu, raczej. U mnie dołowane w zakupowych doniczkach zimowały już miskanty, rozplenica, molinie. Nigdy nic się złego nie stało.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Pszczelarnia 17:24, 17 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
2 najpiękniejsze klony wg mnie posadziłaś! Ja kocham jeszcze 'Princeton Gold' i jestem zauroczona 'Brilantiissimum' i 'Leopoldii'.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies