Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

galgAsia 21:11, 31 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jutro luty, ciąg dalszy wysiewów planuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Margerytka40 21:17, 31 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
jolanka napisał(a)

Haha, ciekawa jestem co powiedzą sąsiedzi na widok baby w styczniu, oj jutro już będzie luty, z łopatą w ręku Nic, wariatka


W zeszłym roku coś koło połowy lutego już kopałam wywołując tym ogólne zadziwienie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 21:22, 31 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
ja tez juz wirtualne zakupy do kosza dodaje i czekam na marzec. wczesniej nie bede w ogrodzie robic niczego poza porzadkami

Jolu dzis mialam rankiem pelen ubaw z kowalika i rudzika. Jeden zachowuje sie jak cyrkowiec a drugi jak pileczka tenisowa. I zachowuja sie jak oswojone, ani troche sie nie boja bialaskow ani mnie jak podchodze. A wczesniej jeszcze kiedy ciemno bylo o 6 rano mały bialas gonil mysze i chyba zagonil ja do oczka, bo jakas plywa w resztkach podeszczowych. I tak to zawsze z tym moim zwierzyncem jest do smiechu.

Mam do wysadzenia 4 jarzaby, robie podmiane z brzozami. chetnie bym juz teraz to zrobila ale chlop mi potrzebny a moj sie uszkodzil. jedna stopa zwichnieta, w drugiej cos sie uszkodzilo nerw lub miesien. i chodzi jak ta sierota a ja sie glowie skad skolowac jakiegos mocarza na wykopki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Zana 21:33, 31 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Doczytałam koszyk z zakupami, imponujący. Też zaglądam do sklepów internetowych i strrrrasznie mnie kusi zapełnianie koszyczków, ale jak na razie dzielnie się trzymam. Proszę jednak o mnie pamiętać przy zmówinach na wyprawę do ZP.

Piękne wspomnienie lata przytoczyłaś, ale jak na dwie godziny przeglądania zdjęć to trochę mało. Dorzuciłabyś coś jeszcze
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasya 12:03, 01 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
jolanka napisał(a)
Jutro wracam po zwolnieniu do pracy. Normalnie mi się nie chce
Skoro lepiej się czuje to mogłabym coś zrobić albo w domu albo w ogrodzie Wyszłam dzisiaj na pół godziny po tygodniowym leżingu łóżkowym i wniosek mam taki:
Przyroda głupia nie jest.
Mimo wysokich jak na tę porę temperatur większość roślin śpi albo przynajmniej udaje
Na niektórych drzewach są nabrzmiałe pąki ale nieznacznie. Tulipany udało mi się zobaczyć - sztuk kilka a posadziłam pewnie ze 150.
Miscanty hmmm niektóre są zielone od dołu, stipa też. Niektóre byliny też się już ruszyły i to mnie martwi.
Cóż, cierpliwości teraz potrzeba


a moze masz ochote na kawke przed praca ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
BasiaLT 20:08, 01 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Margerytka40 napisał(a)
Chyba wszyscy już tęsknimy. Z tej tęsknoty popełniłam dziś pierwsze zamówienia

Witam w klubie Poszło zamówienie na nasiona kwiatów i warzyw. Ależ miałam radochę, chyba nawet większą niż z zamawiania butów
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
jolanka 20:46, 01 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Margerytka40 napisał(a)


A tam bardziej dla przetestowania niż nasadzenia. Ale kto wie, jak się sprawdzą to zamówię więcej albo będę rozmnażać.
Zamówiłam błękitne i białe floksy szydlaste, amsonię, tymotkę, gilenię, żelaźniaki. Z rarytasików derenia Magic Flame bo mnie urzekł na fotkach, ciekawe czy realnie też będzie taki, i iteę Merlot jeszcze. Mam już odmianę Henry's Garnet i ją uwielbiam

Widzę, ze zamówilas amsonię i gilenię, też to zrobiłam i jestem ich bardzo ciekawa
Te floksy to takie dywanowe, prawda?
Sprawdziłam sobie tego derenia, rzeczywiście na zdjęciach wygląda super, będę czekać na Twoją opinię. Itei nie znałam, fajnie wygląda
Chyba większość z nas kupuje niewielkie ilości i czeka aż się „rozmnożą” Poza tym niektóre rośliny po jednym czy dwóch sezonach po prostu albo się nie sprawdzają albo przestają się nam podobać, jak kiecka więc po co od razu wydawać majątek, warto troszkę poczekać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:47, 01 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
galgAsia napisał(a)
Jutro luty, ciąg dalszy wysiewów planuję

A ta to nie może usiedzieć spokojnie, dobrze, ze ja nie mam parapetów
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
KasiaLangier 20:48, 01 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Lato to cudna pora roku, ale z czasem zaczęłam doceniać też chłodniejszą aurę Nie mniej jednak dzisiaj delektowałam się ciepłym wyżem na całego Edytowałam, żeby powiedzieć, że dzisiaj też kopałam Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
jolanka 20:48, 01 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Margerytka40 napisał(a)


W zeszłym roku coś koło połowy lutego już kopałam wywołując tym ogólne zadziwienie

Trzeba było zaprosić do pomocy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies