Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Margerytka40 20:12, 02 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gosiek33 napisał(a)
Derenia Magic Flame mam w końcu. Polecam. Pięknie przebarwione ma pędy właśnie teraz. Latem taki sobie krzaczor ale zimą oczy cieszy


Ja właśnie z tymi zielonolistnymi dereniami trochę mam kłopot z tego względu. Latem nic szczególnego a zimą gwiazdy rabaty . Gosiu pokażesz swojego?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
KasiaLangier 20:16, 02 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
U mnie solarny odstraszacz się nie sprawdził, chyba za mało słońca...ale taki na baterie jak najbardziej. W tym sezonie, na razie tfu, tfu, tfu...nie mam żadnego kopca
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
TAR 20:27, 02 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
u mnie solarne sie sprawdzaja od 3 lat ale tylko od wiosny do jesieni, zima nie dzialaja. w tym roku kretow mam zatrzesienie w przeciwienstwie do lat poprzednich. troche zaczely dzialac smierdzace granulki odstraszajace, ktore wrzucamy w korytarze. kopcow ubylo. krety nie lubia halasu wiec puszki zatkniete na metalowy pret tez dzialaja ale niestety etetyka siada.

u nas lalo prawie caly ub. tydzien do wczoraj a dzis wialo, za slonecznie, byczylismy sie na tarasie. ale i tak nic nie robilam w ogrodzie, za duzy wicher. moze w nastepny weekend cos zaczne
____________________
Ogrod nad bajorkiem
anpi 20:36, 02 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Widzę Jolu ,że oprócz tych prozdrowotnych koktajli ogrodoterapia też była:cudnymi jezóweczkami i hortensjami! Zapełnianie koszyków tez poprawia nastrój!
Dobrze że kreciki omijają Twój trawnik,u mnie uwzięły się na jedna rabatę.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
jolanka 17:03, 03 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
KasiaLangier napisał(a)
U mnie solarny odstraszacz się nie sprawdził, chyba za mało słońca...ale taki na baterie jak najbardziej. W tym sezonie, na razie tfu, tfu, tfu...nie mam żadnego kopca

I oby tak dalej
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:16, 03 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
TAR napisał(a)
u mnie solarne sie sprawdzaja od 3 lat ale tylko od wiosny do jesieni, zima nie dzialaja. w tym roku kretow mam zatrzesienie w przeciwienstwie do lat poprzednich. troche zaczely dzialac smierdzace granulki odstraszajace, ktore wrzucamy w korytarze. kopcow ubylo. krety nie lubia halasu wiec puszki zatkniete na metalowy pret tez dzialaja ale niestety etetyka siada.

u nas lalo prawie caly ub. tydzien do wczoraj a dzis wialo, za slonecznie, byczylismy sie na tarasie. ale i tak nic nie robilam w ogrodzie, za duzy wicher. moze w nastepny weekend cos zaczne

No widzisz a u mńie odwrotnie, latem krety bawiły się ze mną w kotka i myszkę, teraz jest ok
Nawet miałam taka sytuacje, że w nocy zobaczyłam w ogrodzie migające ostre pulsujące światło i narobiłam rabanu, nic rabusie nas atakują. EM zerwawszy się w środku nocy, zaopatrzył się był w latarkę i „coś” do ręki, czapka na głowę i na przeciwnika.
Wrócił po chwili zły, popukał się mocno po głowie i stwierdził, że jak już wtykam coś do ziemi to może bym przynajmniej to zapamiętała a nie zrywała go po nocy. Dobrze, ze nie zadzwoniłam na 112.
Mój odstraszacz jak widzisz świetnie działa, na mnie na pewno

Więcej problemów mam z nornicami, wrrr ryją w rabatach, dziury widać, którymi wychodzą na rekonesans. Widziałam jakieś dzikie koty buszujące wśród roślin i tym razem ich nie goniłam, może coś upolowały.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:18, 03 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
anpi napisał(a)
Widzę Jolu ,że oprócz tych prozdrowotnych koktajli ogrodoterapia też była:cudnymi jezóweczkami i hortensjami! Zapełnianie koszyków tez poprawia nastrój!
Dobrze że kreciki omijają Twój trawnik,u mnie uwzięły się na jedna rabatę.

Oj tak, tak, trzeba sobie jakoś nastrój poprawiać
Kretów nie zazdroszczę, niby to pożyteczne zwierzątka ale dlaczego tak przy tym wszystko demolują dookoła?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:24, 03 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Słoneczko piękne, pogoda super na rekonesans roboczo-ogrodowy.
Przycięłam drzewka owocowe, klona ginnala i kilka innych drzewek, które wymagały delikatnej korekty. Zasmarowane funabenem czekają na rozruch wiosenny.
Nawet wypiłam poobiednią kawę na zewnątrz, ale smakowała

Podcinanie sosen, świerków, platana czeka na pomoc eMa bo tu już potrzebna drabina
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Helen 18:09, 03 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Jola, a zdjątka jakieś wrzucisz?
____________________
Helen - Hortensjowo
jolanka 21:53, 04 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Helen napisał(a)
Jola, a zdjątka jakieś wrzucisz?

Postaram się ale dopiero jutro, dopiero wróciłam do domu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies