Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Poppy 20:52, 20 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
jolanka napisał(a)
Wiosna w pełni więc i ptaki "robią" co trzeba
Kosy pozakładały u mnie gniazda w różnych miejscach: w tujach, w klonie Golden Globe przy furtce, w świerku. Już są młode i to nawet spore. Te w klonie są maciupeńkie ale nie podchodzę z aparatem bo boje się przestraszyć.





Jolanko,Normalnie nie moge uwierzyc, ze tak dlugo nie nie bylo. ogrod sie rozrasta, klony cudne, inne pieknosci tez, ale tak naprawde to strasznie sie stesknilam za TWoimi ptaszkami z charakterem na dziobie

A co do tulipanow, tych z zielonym na platkach, to odmiana z grupy viridiflora, night rider. Fajne sa, kwitna pozno, i dlugo, w porownaniu do innych. I podobnoz maja tendencje do wieloletnosci, jak inne viridiflory, ale zobaczymy.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
jolanka 20:56, 20 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
anpi napisał(a)
U mnie kosy też zamieszkują, ale mam też dwie budki wolne , nikomu się nie spodobały już drugi rok. Zmieniliśmy ich miejscówkę i też nic.

Aniu, a te budki nie są np malowane albo zaimpregnowane jakimś preparatem? Poza tym ważne jest na jakiej wysokości jest powieszona,P ( dla różnych ptaków na różnych wysokościach), w którym kierunku ma otwór i czy nie jest za bardzo „na widoku” . Ptaki musza mieć szanse na ucieczkę i obserwacje na gałęziach. Jak je powiesiliscie?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:58, 20 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
TAR napisał(a)
kosów w tym roku wyjatkowy urodzaj ale co kosia rodzinka wyprawia u mnie na rabatach to jakby ktoś z haczka pracowal tak wydziobane a kora przerzucona, w sumie dobrze napowietrzaja te zbite rabaty. niech im robale na zdrowie

Kosy to mają ADHD.
U mnie też kora rozpirzona na wszystkie strony. Ale masz rację, cieszyć się trzeba i życzyć smacznego
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:59, 20 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
sarenka napisał(a)
Pismo obrazkowe jest u Ciebie bardzo ładne

Bardzo dziękuje, staram się szkolić kaligraficznie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:08, 20 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Poppy napisał(a)


Jolanko,Normalnie nie moge uwierzyc, ze tak dlugo nie nie bylo. ogrod sie rozrasta, klony cudne, inne pieknosci tez, ale tak naprawde to strasznie sie stesknilam za TWoimi ptaszkami z charakterem na dziobie

A co do tulipanow, tych z zielonym na platkach, to odmiana z grupy viridiflora, night rider. Fajne sa, kwitna pozno, i dlugo, w porownaniu do innych. I podobnoz maja tendencje do wieloletnosci, jak inne viridiflory, ale zobaczymy.

Zaniedbałaś się koleżanko
Gdzie Ty byłaś jak Cię nie było?
Ogród zaczyna przynajmniej w części sam sobie radzić, w innych dopiero raczkuje. Ważne, ze „do przodu”
Dzięki tym ptaszkom przestałam zbyt dokładnie czyścić ogród. Zauważyłam, ze wtedy jest ich więcej. Mają co jeść, mają materiały na własne domki. Same pożytki
Dzięki, że mi napisałaś o tych tulipanami to nie będę ich wykopywać jak pozostałe.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sarenka 21:30, 20 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
jolanka napisał(a)

Bardzo dziękuje, staram się szkolić kaligraficznie
będę czekała na następne
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 22:12, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
jolanka napisał(a)




Sliczne widoki u Ciebie. Orliki i kukliki piekne. Swietnie, ze stworzylas taki fajny azyl dla ptakow.
Zdjecie musialam zacytowac, bo dziecko biedronki sie zalapalo na zdjecie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 23:00, 20 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
anpi napisał(a)
U mnie kosy też zamieszkują, ale mam też dwie budki wolne , nikomu się nie spodobały już drugi rok. Zmieniliśmy ich miejscówkę i też nic.

Aniu czasem chodzi o wysokość zawieszenia, a czasem o kierunek wylotu. Rzadko się zdarza żeby z budki nie korzystały nawet w zimie bo wtedy to najmniejsza nawet zajęta nocą.
Nie zawsze gniazdka wypatruj, sprawdź czy są na dnie odchody jeśli tak to śpią w nocy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:02, 20 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
jolanka napisał(a)

Aniu, a te budki nie są np malowane albo zaimpregnowane jakimś preparatem? Poza tym ważne jest na jakiej wysokości jest powieszona,P ( dla różnych ptaków na różnych wysokościach), w którym kierunku ma otwór i czy nie jest za bardzo „na widoku” . Ptaki musza mieć szanse na ucieczkę i obserwacje na gałęziach. Jak je powiesiliscie?

Jolu z tymi impregnatami to raczej się nie sprawdza. Ja mam sporo malowanych różnymi preparatami i ptakom to za bardzo nie przeszkadza Teraz na tym drzewie na stodole dra się w budkach pisklęta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
TAR 23:11, 20 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7480
u mnie wolna tylko budka na domku smieciowym dla kopciuszkow, musze ja przewiesic, bo jak dla tych ptaszkow jest zbyt niespokojnie. Kopciuszki sa plochliwe i nawet jak zloza jajk i male sie wykluja to przy zagrozeniu opuszczaja mlode. Chyba mialabym wyrzuty sumienia jakby tak sie stalo. zima w jednej budce na stowe myszy urzedowaly a i sikorki zima lubily sie schowac.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies