Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

lilarose 08:03, 29 cze 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
jolanka napisał(a)
Jardin des Tuileries


Jola- piękne masz róże! Tej szczególnie wypatruje u Ciebie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
jolanka 09:32, 29 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
lilarose napisał(a)

Jola- piękne masz róże! Tej szczególnie wypatruje u Ciebie

Tak myślałam, że szkło powiększające będziesz brała
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 17:07, 29 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Czy ta Jardin des Tuileries ma taki kolor jak na zdjęciu czy trochę bardziej w róż? Pachnie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 14:53, 30 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gosiek33 napisał(a)
Czy ta Jardin des Tuileries ma taki kolor jak na zdjęciu czy trochę bardziej w róż? Pachnie?

Nie, nie jest w róż, mniej oczywiście światła na płatkach ale i tak robi takie świetlane wrażenie, i delikatne jednocześnie. Tak, pachnie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 14:56, 30 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
przepiękna
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 14:57, 30 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
A moja Jardin zdechła po pierwszej zimie. Myślę, coby ją odkupić, ale to dopiero na koniec przeróbek.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 15:22, 30 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Znowu ponura rzeczywistość mnie dopadła. Przepraszam ale muszę to z siebie wyrzucić.

W sobotę eM miał wypadek w domu. Znalazłam go nieprzytomnego w kuchni z rozbitą poważnie głową w kałuży krwi. Prawdopodobnie zemdlał i lecąc uderzył o krawędź drzwiczek piekarnika a potem uderzył jeszcze o podłogę gresową. Pogotowie, no i tu się zaczyna. Ponieważ zanim przyjechało odzyskał przytomność, ranę zaopatrzyłam sama, był komunikatywny, bez jakichś niepokojących objawów neurologicznych, ratownicy skutecznie przekonali go, że w szpitalu może spędzić na korytarzu kilka godzin, więc nie pojechał. (jestvfaktem, że ten szpital cieszy się niekoniecznie dobrą sławą i pacjenci leżą często 6-8 godzin na korytarzu czekając na pomoc).
Oczywiście pytali czy jest ktoś kto może założyć stripy bo oni akurat nie mają (inaczej muszą go zabrać na szycie), czy mamy elektrolity itp.
Przyznaję, że nawet wpisali w kartę, że zostawiają go na własną odpowiedzialność i w każdej chwili mamy wezwać ich ponownie ale… cóż, upór mojego eMa byl nie do pokonania.
Efekt, lekkie wstrząśnienie mózgu, dwie rany na głowie, a reszta to się okaże.

Mam cudownych sąsiadów i przyjaciół. Sąsiadka medyk podała mu kilka kroplówek z elektrolitami - miała w domu(spadek elektrolitów był prawdopodobną przyczyną zasłabnięcia) druga złapała rany tymi specjalnymi plasterkami a ja od poniedziałku latam z nim po lekarzach, badaniach, teraz ma założony Holter a potem wizytę u kardiologa bo ekg nie wyszło wzorowo i to może być ew kolejna przyczyna omdlenia więc zostaliśmy „zaopatrzeni” medycznie naprawdę dobrze, ale jestem zła, zmęczona….
Nie wiem czy jest lekarstwo na męski upór?

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
TAR 15:26, 30 cze 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
Jola wspołczuje przygod. Odpowiem na pytanie - nie ma lekarstwa. jak sie uprze to sie uprze, u mnie pomaga foch i włoska rozmowa.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 15:54, 30 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41815
Ojej, dobrze ze tylko tak się skończyło, strach zostawiać kogos samego i strach zostawać samemu…

Uściski dla was
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
tulucy 15:55, 30 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jolu przepraszam, bo tu poważne tematy, ale "włoska rozmowa" mnie zachwyciła.

U mnie pomogło jeszcze zagrożenie rozwodem, jak męski upór stwierdził, że już jest zdrowy i na kontrole onkologiczne nie będzie chodzi bo to strata czasu i nerwy...

Ekg to jedno, ale też dobrze jest zrobić echo serca. M cukrzycy nie ma?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies