Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 19:12, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Milka napisał(a)
ALe świetne zakupy, oba drzewka wielkie! No i powiem, że tyle zmian Iwonko, masz tak już pięknie, do tego jakie zadbane

Irenko, z tym zadbane - to przesada. Trawa nieścięta, bo ją reanimuję po zbyt krótkim cięciu mojego starszego dziecka. Nie wiem, co on jej zrobił, jak nas nie było, ale zwyczajnie ją spaliło, teraz dopiero odrasta.
Do tego komosa chce ze mną wyścig wygrać. Pielę rabatami, ale nie nadążam niestety ...
I denerwuje mnie kupa żwiru na miejscu, gdzie ma być podjazd ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:17, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)
Ten klon mnie powalił wielkością. Świetny zakup. Mam nadzieję że dobra okazja była bo jestem w stanie wyobrazić sobie jego cenę

Szkoda że nie było Cię w Pęchcinie. Byłam pewna że przyjedziesz.

O zaprawianie cebul pytałam ale nikt tego nie robi. Nawet Ana_art (o ile się nie mylę). Więc nie drążyłam tematu.

Aniu, no wielki ten klon. Ale się zmieścił. Trochę wystawał za samochód z tyłu, a ja siedziałam okrakiem i trzymałam drzewo, by się nie przesunęło. Koronę opatuliliśmy pianką i związaliśmy sznurkiem.

Do Pęchcina nie dało rady tego dnia. Czasami co innego wyskoczy ...
Z tym zaprawianiem, to wiem,ze można na choroby grzybowe. A na robactwo - nie mam pojęcia ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:18, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LyraBea napisał(a)
Śliczne drzewka. Faktycznie Twój ogród jest jak z gumy. Klon faktycznie rosły. Zbyszek przy nim takie maleństwo, a Bozia mu wzrostu przecież nie pożałowała Niech Ci ładnie rośnie i pięknie szeleści listkami.

Beatko, widziałaś Zbyszka, wiesz zatem, co piszesz. Oby się dobrze przyjął
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:24, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniaaa napisał(a)
Iwonko faktycznie masz ogród z gumy Czy ten klon "Princeton Gold" to ten co rośnie do 15-20 metrów w górę i do 10 m szerokości czy to jakiś jego niższy i mniejszy brat? Tulipanowiec to też jakiś niższy? Jest taki? Bo ja się boję sadzić drzewa,które kiedyś wyrosną na potężne drzewa ale podziwiam innych,że nie mają takich obaw

Aniu, tak o nim piszą. O jednym i drugim. I że w Polskich warunkach są trochę mniejsze...Akurat tam, gdzie posadziłam, będą miały dość miejsca, a więcej drzew chyba nie będzie
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:27, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
jazzy napisał(a)

Pięknie się wpisał w Wasz ogród. Naprawdę niezły okaz zdobyłaś! Gratki!

Marta, dzięki. Ta limonka mi tu akurat pasuje

No i jestem kokoszką, hi,hi
Podobają mi się graby w szpalerze, ale jakoś do mnie nie pasują. Nie do mojego ogrodu
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:27, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasya napisał(a)


moglabym napisac to samo

Kasiu, następnym razem
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:28, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Przy takich gabarytach drzewa od razu jest efekt Tulipanowiec też mi się podoba

jazzy napisał(a)
No własnie! Tulipanowiec ma piękne listki!

Te listki nas urzekły
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:30, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
tulucy napisał(a)
Oba drzewa piękne, ale tulipanowiec piękniejszy
Ślicznie jest

Ha, ha, ma fajną miejscówkę. Na wprost wjazdu na posesję. Wjeżdżasz autem i widzisz drzewo Na samym końcu
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:32, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zana napisał(a)
Klon piękny (jak wyście go do auta upchnęli?). Będzie Ci przysłaniał i przycieniał taras? Tulipanowiec z pięknymi listkami. Ale fajne prezenciki

Klon ma takie zadanie, by w przyszłości dać latem cień na tarasie . Zimą bez liści nie powinien przysłaniać światła...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:34, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anusia napisał(a)
Piękne zakupy. U mnie nie ma w pobliżu takich wypasionych szkółek. Jak to warto wiedzieć skąd pochodzą rośliny. Wyobrażam sobie zdziwienie tej pani jak jej o tym powiedziałaś hihi.

Pani naprawdę byłą zdziwiona
To jest moja ulubiona szkółka, jeśli chodzi o jakość roślin, choć tanio tam nie jest. Ale żadnej zdobniczki u nich nie zobaczysz, mają zdroweroslinki bez oznak żerowania szkodników...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies