Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Flower1 21:54, 13 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Iwk4 napisał(a)

Magda, koszyczek jest dobry. I daj w przewiewne miejsce. Jak chowam do torebek, bo na torebkach opisuję odmiany. Dzięki temu mi się nie mieszają, a ja zapominalska jestem.
Dzięki temu, ze teraz dały mi się rozdzielić młode cebulki, zauważyłam glisty, które były pomiędzy i je zniszczyłam. Gdybym zostawiła w łupinkach do jesieni, pożarłyby mi cebulki.
Jeśli wyglądają zdrowo, możesz zrobić to później.
Ania pisała, ze miała te glisty w czosnkach. Mi 3 czosnki zamarły przed kwitnięciem. Być może , że spotkało je to samo. Podobnie miałam robaki w żonkilach. Żadne nie wyszły, a niektóre zwyczajnie zmarzły...


Iwonko dziękuje za odpowiedz, ja mam pomieszane od poczatku mojej przygody z ogrodem ,kiedyś nie myślałam o tym zeby było kolorystycznie tylko brałam co mi sie podobalo wiec teraz ciezko by bylo rozdzielic te kolory..chyba wezme sie za oddzielenie tych młodych cebulek i przygotuje wszystko na wrzesien. Super zakupy poczyniłaś klony sa niezawodne i wdzieczne bardzo je lubie.
Piekny porzadeczek na rabatach - uwielbiam tak )
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Iwk4 22:04, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bogdzia napisał(a)
Piękne masz róze a ten porzadek w ogrodzie to nie mój styl ale bardzo ładnie wyglada.

Bogdziu, no jakoś tak mam, że wszystko mi wychodzi pod linijkę. Jak w tabelkach Choćbym się starała inaczej, to tak długo mnie męczy, aż widzę w tym jakąś zasadę. Jak w ciągach ...
Miło mi, że doceniasz
____________________
Ogródek Iwony II
jolanka 22:07, 13 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Wiem już jakiego przedmiotu uczysz Ja choć tez z tego zawodu (ale innego przedmiotu) innych porządku uczyłam ale u siebie porządny nieład mam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Iwk4 22:11, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Magda, to koszyczek będzie dobry na mieszankę.

U GÓR Anny wiosną czytałam o żłobku i przedszkolu tulipanowym. Ania twierdzi, że tulipanki w żłobku 0 te najmniejsze przybierają na masie, mają jeden listek i nie kwitną. potem ma większe, którym zdarza się kwitnięcie.

Ja w tym roku przekonałam się, że niektóre odmiany tulipanów ładnie się mnożą i dzielą. I kwitną co roku. Dlatego też juz wiem, zeza rok będę miała więcej tych samych tulipanków
tulipan salmon van eijk i tulipan prinses irene to takie pewniaki.
____________________
Ogródek Iwony II
LyraBea 22:17, 13 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Flower1 napisał(a)


Iwonko dziękuje za odpowiedz, ja mam pomieszane od poczatku mojej przygody z ogrodem ,kiedyś nie myślałam o tym zeby było kolorystycznie tylko brałam co mi sie podobalo wiec teraz ciezko by bylo rozdzielic te kolory..chyba wezme sie za oddzielenie tych młodych cebulek i przygotuje wszystko na wrzesien. Super zakupy poczyniłaś klony sa niezawodne i wdzieczne bardzo je lubie.
Piekny porzadeczek na rabatach - uwielbiam tak )
Przypomniało mi się jak moja znajoma chcąc wylapac kolory i rodzaje tulipanów, na kazdej łodyzce kwitnacego tulipana zawiazywala odpowiedni kolorem kawaleczek włóczki. Potem segregowala. Chyba sie jej to sprawdziło bo porzadek w tulipanach miała idealny
____________________
Beata
Iwk4 22:32, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LyraBea napisał(a)
Przypomniało mi się jak moja znajoma chcąc wylapac kolory i rodzaje tulipanów, na kazdej łodyzce kwitnacego tulipana zawiazywala odpowiedni kolorem kawaleczek włóczki. Potem segregowala. Chyba sie jej to sprawdziło bo porzadek w tulipanach miała idealny

Ja tak na jednej rabacie zrobiłam, ale tylko z trzema zaplątanymi tulipanami. Więcej by mi się nie chciało. Ale skuteczna metoda
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:33, 13 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
jolanka napisał(a)
Wiem już jakiego przedmiotu uczysz Ja choć tez z tego zawodu (ale innego przedmiotu) innych porządku uczyłam ale u siebie porządny nieład mam

Jolu, zagadkę mi dałaś. No nie wiem, czego uczysz, ale jakoś mi pasowało Ciebie przypisać do tego zawodu

Aaaa i to od linijki nie od przedmiotu zależy
Bogdzia też jest matematykiem na emeryturze A zupełnie inny styl ma
____________________
Ogródek Iwony II
jolanka 22:36, 13 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Iwk4 napisał(a)

Jolu, zagadkę mi dałaś. No nie wiem, czego uczysz, ale jakoś mi pasowało Ciebie przypisać do tego zawodu

Aaaa i to od linijki nie od przedmiotu zależy
Bogdzia też jest matematykiem na emeryturze A zupełnie inny styl ma


Odpowiem na priv
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 23:40, 13 cze 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12914
Ja niteczkami kolorowymi zaznaczałam mieczyki

Kocimiętka się sieje sama jak nie będę się wyrażać co... Dziś pieliłam trochę i tam, gdzie rok temu rosła (przesadzałam jesienią) to teraz mam od nowa cały rządek ładnych krzaczków, jak z ogrodniczego. I gdzieniegdzie na innych rabatach też jest przyda się
Iwonko pięknie róże zaczynają Twoja Laguna wygląda jak moja niedoszła Edenka, może to będzie to... Będę identyfikować, jak trochę podrośnie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zana 23:41, 13 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwonka piękne zdjęcia o poranku, światło jest wtedy inne, takie miękkie i zdjęcia tych samych miejsc wychodzą zupełnie inaczej niż w ciągu dnia.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies