Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 16:52, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
...

Widzę że trawy powiązane, ja nie wiąże, niektóre są jeszcze zielone i takie piękne że szkoda mi ich wiązać w te snopki których nie lubię.

W Maji kiedyś był program o trawach, szczególnie o miskantach... W pierwszym, drugim roku jakiś ogrodnik zalecał wiązać, by zimą woda nie wpadała w środek i by nie wygniły wiosną. Zalecał też na początku zakopczykować korą. Ja kory kupować nie będę, ale jak będę kopczykować róże, to może starczy mi kompostu i podsypię miskantom...
Twoje Ewa już rosną kilka lat, to nic im nie powinno być.
Chociaż ... jest taki wątek 'Mam 1000 pomysłów ..." -zapomniałam całego tytułu. Podziwiałam dorodne kępy gracilimusów przy wjeździe, a w tym roku ich tam nie ma... Podobno wymarzły zimą Szkoda, bo były już wielkie kępy i robiły efekt...
Ewa, zobacz, jak się ładnie przebarwił berberys, co wiosną go Zbyszek kupił. Piękny ma teraz kolor. Drugi taki już nie jest ...


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:01, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
AgataP napisał(a)
Iwonka - kociarstwo śliczne na wiosnę planujemy drugiego kotka ze schroniska bo nasz pierwszy z przytuliska już staruszek, walczyliśmy teraz z jego zębami bo wdała się infekcja. A ponieważ to bardzo mądry kotek to chcemy by młodego podszkolił - niczym Bonifacy Filemona
Ciekawe co suka powie jak jej kolejny futrzak zamieszka w budzie

Ogród pięknie wygląda zmrożony - masz rację, też wolę takiego niż buro-mokrego. Pozdrawiam ciepło

Agatko, teraz też mam dwa koty. I starszy opiekuje się młodym. Jak jeszcze córcia przyjechała ze swoją sunią, to stwierdziłam, ze istny zwierzyniec się zrobił. Dobrze, że tylko na chwilę. Jak któreś nabroi, nie wiadomo wtedy, które karcić ....
Ten mały ciągle plącze się pod nogami, nieraz już zamknęłam go za drzwiami... Dobrze, ze miauczy, to słyszę, że mam go wypuścić. Wtedy chodzę po domu i szukam, za którymi drzwiami go zamknęłam. Zamykam drzwi do kotłowni, bo jak wejdzie na węgiel swoimi białymi łapkami, wygląda, jak kominiarz. Już trzy razy go myłam...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:08, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)
Kociak cudny. Ja kociara jestem straszna. Każdego bym przygarnęła ale za dużo zachodu jak zaczynają chorować i chyba bym się wykończyła gdybym miała mieć jeszcze jednego. Wystarczą mi dwa koty i trójka dzieciaków

Aniu, masz zatem sporo pracy. Z kotami mniej, ale dzieci trzeba cały czas mieć na oku. Ja myślałam, że jak moje podrosną, będzie mniej problemów. Trójka mieszka poza domem już i mój telefon ciągle w ruchu. Normalnie czerwona linia. Jestem Poradnikiem Domowym, książką kucharską, Wikipedią, lekarzem, spowiednikiem, itd... Nawet nie ma jak uciec do ogrodu, bo zimno...
A dziś młody wybierał się na dyskotekę Andrzejkową. I jak panienka, okazało się, ze nie ma co na siebie włożyć. Włosy dostały tyle żelu, ze pytałam się, czy mokre, czy tłuste. Więc pod prysznic i szybko mu suszyłam i modelowałam. A podobno dziewczyny się stroją tylko
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:11, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
olga80 napisał(a)
Iwonka kot na sznurku ale się uśmiałam jednak to dobry patent aby nie gonić za nim.Iwonka a kuwetę też ma czy tylko go wyprowadzasz ?
Pogoda robi nam psikusa jeden dzień pięknie biało aż chęci do życia były dziś deszcz
Z trawami zrobi tak jak piszesz korą pokopczykuję.

Tereniu, dobrze, ze przypomniałaś mi o kuwecie. Rozwiązała mi problem porannego wstawania. Już nie mam stresa, czy zdążę.

Zostawiam moje różyczki - teraz tak jedna zakwitła i też lecę na Andrzejki jako opiekun


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:14, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
I jeszcze irga Moja zimowa ulubienica


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:42, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A teraz sypie śnieg.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:23, 02 gru 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Śnieg roztopił się. Nadal jesiennie u mnie.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:24, 02 gru 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Śnieg roztopił się. Nadal jesiennie u mnie.
____________________
Ogródek Iwony II
siakowa 21:43, 02 gru 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
To są świeże zdjęcia??????
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
eVka 09:56, 03 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwk4 napisał(a)
I jeszcze irga Moja zimowa ulubienica



Przepiękne jesienno-zimowe widoki ogrodowe. Jestem zafascynowana tą irgą na pniu. Nigdy nie spotkałam takiej. Muszę poszukać u nas.
Pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies